Duchy Odległych Krain

areszcie powróciłem do siedziby arcymagów wraz z pewnym znaleziskiem, które przykuło moją uwagę, przypominając opowieść o duchach odległych krain. Istotach będących anomalią naszego świata. Stworzone przez nieznaną osobę a także w nieznanym czasie. Powiada się, że duchy te pamiętają czasy przed powstaniem Atarashii. Poza tym, sądzę, że jest to jeno opowiastka do straszenia dzieci, wyolbrzymiona na przestrzeni wieków.
Po wielu niedogodnościach w czasie mojego powrotu do stolicy, jestem gotów z drobnym opóźnieniem aby przedstawić wam zebrane przeze mnie informacje wraz z omówieniem historii doprawionej szczyptą szamańskiej fantastyki. Temat ten nazwiemy tak jak wspomniałem wyżej: "Duchy Odległych Krain".

Śledząc historię szamanów oraz opowieści o niektórych krainach, można doszukać się informacji dotyczących "Prastarych" duchów, istot z krain niedostępnych ani zwykłym śmiertelnikom, ani bogom. Niewiele wiadomo czym dokładnie jest to miejsce, kiedy powstało i rzecz jasna, gdzie się znajduje. Najłatwiej przyjąć, że nie istnieje, ale jak to w każdej starej opowiastce bywa... Ziarno prawdy zawsze znajdziemy. Czasem jedno, czasem dwa a w przypadku tej historii nawet trzy.

Żeby móc przedstawić wam wszystkie swoje teorie i powiązania jakie między nimi odnajduję, musiałbym najpierw przytoczyć kilka fragmentów. Za waszym i swoim pozwoleniem, wrzucę jeden z nich. Ten, który wydaje się najważniejszy, znaleziony w okolicach Lazurowej Oazy:

Runa TRuna WRuna ÓRuna R Runa TRuna O Runa WRuna IRuna ERuna LRuna KRuna I Runa PRuna ORuna WRuna IRuna ARuna DRuna ARuna MRuna Y Runa WRuna IRuna ERuna LRuna U Runa NRuna ARuna S Runa BRuna YRuna ŁRuna O Runa NRuna IRuna ERuna WRuna IRuna ERuna LRuna U Runa NRuna ARuna S Runa JRuna ERuna SRuna T Runa ŻRuna YRuna JRuna ERuna MRuna Y Runa W Runa PRuna RRuna ZRuna ERuna SRuna ZRuna ŁRuna ORuna ŚRuna CRuna I Runa BRuna YRuna TRuna URuna JRuna ĄRuna C Runa W Runa TRuna ERuna RRuna ARuna ŹRuna NRuna IRuna ERuna JRuna SRuna ZRuna ORuna ŚRuna CRuna I Runa NRuna IRuna ERuna WRuna IRuna ERuna LRuna U Runa NRuna ARuna S Runa BRuna ĘRuna DRuna ZRuna IRuna E Runa KRuna ARuna ŻRuna DRuna Y Runa PRuna ORuna CRuna HRuna ŁRuna ARuna NRuna IRuna A Runa KRuna ARuna ŻRuna DRuna Y Runa TRuna ERuna Ż Runa DRuna ARuna JRuna E Runa PRuna ORuna TRuna ĘRuna GRuna Ę Runa PRuna ORuna TRuna ĘRuna PRuna IRuna ORuna NRuna ERuna GRuna O Runa PRuna ORuna TRuna ĘRuna GRuna Ę Runa ZRuna ARuna PRuna ORuna MRuna NRuna IRuna ARuna NRuna ERuna GRuna O Runa PRuna ORuna TRuna ĘRuna GRuna Ę Runa BRuna ERuna ZRuna KRuna RRuna ERuna SRuna NRuna ERuna J Runa MRuna ORuna CRuna Y Runa DRuna ARuna JRuna ERuna MRuna Y Runa WRuna ARuna M Runa DRuna URuna SRuna ZRuna Ę Runa W Runa KRuna TRuna ÓRuna RRuna Ą Runa KRuna ARuna ŻRuna DRuna Y Runa SRuna IRuna Ę Runa PRuna RRuna ZRuna YRuna ORuna ZRuna DRuna ORuna BRuna I Runa ZRuna NRuna ARuna JRuna DRuna Ź Runa NRuna ARuna SRuna ZRuna Ą Runa TRuna URuna SRuna ZRuna Ę Runa A Runa DRuna ORuna SRuna TRuna ARuna NRuna IRuna ERuna SRuna Z Runa NRuna ORuna WRuna Ą Runa PRuna URuna SRuna ZRuna Ę Runa NRuna A Runa NRuna ARuna SRuna ZRuna Ą Runa JRuna ERuna DRuna WRuna ARuna BRuna NRuna Ą Runa DRuna URuna SRuna ZRuna Ę Runa O Runa BRuna ERuna ZRuna KRuna RRuna ERuna SRuna NRuna ERuna J Runa WRuna ORuna DRuna ZRuna IRuna E

Pytanie podstawowe brzmi, ilu ich było lub jest? Gdzie są i jak można ich znaleźć? Trochę gdybania wokół tego miałem wraz z Daimonem, jednakże szybko doszliśmy do wniosku, że najlepszą rzeczą będzie odwołanie się do najstarszych zapisków o szamanach. Być może pośród ich kultury... Tej najstarszej kultury, znaleźlibyśmy jakieś wskazówki.
Od czasu mojej rozmowy z drugim arcymagiem, minął jeden rok. Daimon zajmował się tym tematem w innych częściach Atarashii, zbierając wszelkie informacje. Mogę oficjalnie potwierdzić, że jego odkrycie było wyjątkowo ciekawe. Według zapisów naściennych w podziemiach Ruin Miasta Norwel, znalazła się przełamana w pół tabliczka z niekompletnym zapisem:

Runa NRuna ARuna SRuna ZRuna E Runa CRuna IRuna ARuna ŁRuna A Runa SRuna ŁRuna URuna GRuna Ą Runa BRuna ORuna ŻRuna YRuna M Runa SRuna Ą Runa CRuna HRuna ORuna CRuna IRuna ARuna Ż Runa ORuna NRuna O Runa O Runa NRuna IRuna CRuna ZRuna YRuna M Runa NRuna IRuna E Runa WRuna IRuna E Runa CRuna HRuna ORuna CRuna IRuna ARuna Ż Runa ORuna NRuna O Runa NRuna IRuna E Runa ZRuna NRuna A Runa IRuna NRuna TRuna ERuna NRuna CRuna JRuna I Runa NRuna ARuna SRuna ZRuna YRuna CRuna H, Runa PRuna ORuna MRuna ORuna C Runa SRuna WRuna Ą Runa ZRuna ARuna ORuna FRuna ERuna RRuna ORuna WRuna ARuna Ć Runa KRuna ARuna ŻRuna DRuna Y Runa Z Runa NRuna ARuna S Runa CRuna HRuna CRuna E Runa WRuna TRuna ERuna M Runa MRuna IRuna SRuna TRuna RRuna Z Runa NRuna ARuna SRuna Z Runa WRuna ŁRuna ARuna DRuna CRuna A Runa SRuna RRuna ERuna BRuna RRuna NRuna ERuna GRuna O Runa PRuna ARuna ŁRuna ARuna CRuna U Runa PRuna ORuna DRuna ZRuna IRuna ERuna LRuna IRuna Ł Runa NRuna ARuna M Runa RRuna ORuna LRuna E Runa I Runa ZRuna ERuna SRuna ŁRuna ARuna Ł Runa TRuna ARuna M Runa DRuna URuna SRuna ZRuna E Runa NRuna ARuna SRuna ZRuna E Runa W Runa ŻRuna YRuna JRuna ERuna MRuna Y Runa W Runa NRuna IRuna CRuna H Runa A Runa ORuna NRuna E Runa CRuna ZRuna ERuna KRuna ARuna JRuna Ą Runa NRuna A Runa ORuna DRuna PRuna ORuna WRuna IRuna ERuna DRuna NRuna I Runa CRuna ZRuna ARuna S Runa KRuna TRuna ORuna Ś Runa PRuna RRuna ZRuna YRuna JRuna DRuna ZRuna IRuna E Runa MRuna ORuna CRuna Ą Runa PRuna RRuna ZRuna YRuna ORuna ZRuna DRuna ORuna BRuna IRuna MRuna Y Runa TRuna ARuna KRuna A Runa NRuna ARuna SRuna ZRuna A Runa RRuna ORuna LRuna A

Początkowo ani Daimon, ani Norn, ani ja nie byliśmy w stanie sklecić sensu tego odkrycia. Tak jakby pojawiła się kolejna zagadka bez odpowiedzi. Przeklinałem w duchu nasz świat i ludzi, którzy nie gromadzili raportów z zamierzchłych czasów. Tyleż ciekawości do odkrycia... Problem tworzyli nasi przodkowie, utrudniający wszelkie prace badawcze. Przynajmniej do tego znaleziska dołączyła ważna informacja mówiąca o Mieście Norwel jako miejscu badań "Odległych Krain". Z całą pewnością musieli posiadać jakąś wiedzę na temat, który spędza nam sen z powiek. Przy następnej wyprawie, sprawdzimy każde zakamarki, tym razem jednak śpieszę z kolejną garścią informacji, bowiem Daimon wspominał o tablicy runicznej odnalezionej w okolicach Starego Cmentarza na terenie Dravnul. A dokładniej rzecz ujmując, ktoś dał mu informacje o takowym znalezisku. Tablicę mogliśmy nabyć w Sohan, ponieważ tam została transportowana. Było to o tyle problematyczne, że poza nami, był również inny kupiec. W tym celu osobiście pośpieszyłem do Azaratu, a potem na miejsce spotkania z niejakim Joah'imem, który oświadczył, że życzy sobie podwójną cenę za swoje znalezisko. Po drobnych burzach, zakupiłem tablicę i wróciłem z nią do Greathard żeby wypocząć. Tam odczytałem tekst, który przywodził mi na myśl ten znaleziony w Norwel. Jednak żeby go potwierdzić, musiałem skontaktować się z Daimonem przy pomocy swojej Sowy. Nie miałem na tyle sił żeby rozprawiać telepatycznie z arcymagami. Podróż przez pustynię to istna męczarnia i udręka, nawet dla mnie.

Po powrocie, odczytałem obie tablice, łącząc je w jedno. Druga tablica posiadała bardzo znaczące uzupełnienie treści, dzięki któremu układanka nabrała nowego kształtu, a rozsypane kawałki tajemnic, ułożył się w jedno.

Runa ŻRuna YRuna JRuna ERuna MRuna Y Runa W Runa PRuna RRuna ZRuna ERuna SRuna ZRuna ŁRuna ORuna ŚRuna CRuna I Runa BRuna YRuna TRuna URuna JRuna ĄRuna C Runa W Runa TRuna ERuna RRuna ARuna ŹRuna NRuna IRuna ERuna JRuna SRuna ZRuna ORuna ŚRuna CRuna I Runa NRuna ARuna SRuna ZRuna E Runa CRuna IRuna ARuna ŁRuna A Runa SRuna ŁRuna URuna GRuna Ą Runa BRuna ORuna ŻRuna YRuna M Runa SRuna Ą Runa CRuna HRuna ORuna CRuna IRuna ARuna Ż Runa ORuna NRuna O Runa O Runa NRuna IRuna CRuna ZRuna YRuna M Runa NRuna IRuna E Runa WRuna IRuna E Runa CRuna HRuna ORuna CRuna IRuna ARuna Ż Runa ORuna NRuna O Runa NRuna IRuna E Runa ZRuna NRuna A Runa IRuna NRuna TRuna ERuna NRuna CRuna JRuna I Runa NRuna ARuna SRuna ZRuna YRuna CRuna H, Runa PRuna ORuna MRuna ORuna C Runa SRuna WRuna Ą Runa ZRuna ARuna ORuna FRuna ERuna RRuna ORuna WRuna ARuna Ć Runa KRuna ARuna ŻRuna DRuna Y Runa Z Runa NRuna ARuna S Runa CRuna HRuna CRuna E Runa WRuna TRuna ERuna M Runa MRuna IRuna SRuna TRuna RRuna Z Runa NRuna ARuna SRuna Z Runa WRuna ŁRuna ARuna DRuna CRuna A Runa SRuna RRuna ERuna BRuna RRuna NRuna ERuna GRuna O Runa PRuna ARuna ŁRuna ARuna CRuna U Runa PRuna ORuna DRuna ZRuna IRuna ERuna LRuna IRuna Ł Runa NRuna ARuna M Runa RRuna ORuna LRuna E Runa I Runa ZRuna ERuna SRuna ŁRuna ARuna Ł Runa TRuna ARuna M Runa DRuna URuna SRuna ZRuna E Runa NRuna ARuna SRuna ZRuna E Runa W Runa NRuna IRuna ERuna IRuna SRuna TRuna NRuna IRuna ERuna JRuna ĄRuna CRuna ERuna J Runa FRuna ORuna RRuna MRuna IRuna E Runa ŻRuna YRuna JRuna ERuna MRuna Y Runa W Runa NRuna IRuna CRuna H Runa A Runa ORuna NRuna E Runa CRuna ZRuna ERuna KRuna ARuna JRuna Ą Runa NRuna A Runa ORuna DRuna PRuna ORuna WRuna IRuna ERuna DRuna NRuna I Runa CRuna ZRuna ARuna S Runa KRuna TRuna ORuna Ś Runa PRuna RRuna ZRuna YRuna JRuna DRuna ZRuna IRuna E Runa KRuna TRuna ORuna Ś Runa SRuna KRuna ORuna SRuna ZRuna TRuna URuna JRuna E Runa KRuna TRuna ORuna Ś Runa URuna ŻRuna YRuna JRuna E Runa MRuna ORuna CRuna Ą Runa PRuna RRuna ZRuna YRuna ORuna ZRuna DRuna ORuna BRuna IRuna MRuna Y Runa GRuna O Runa TRuna ARuna KRuna A Runa NRuna ARuna SRuna ZRuna A Runa RRuna ORuna LRuna A

Runa JRuna ERuna DRuna NRuna O Runa PRuna ORuna WRuna IRuna ARuna DRuna ARuna Ł Runa NRuna ARuna M Runa PRuna RRuna ZRuna ERuna D Runa PRuna URuna SRuna TRuna KRuna Ą Runa WRuna IRuna ERuna KRuna U Runa W Runa NRuna ARuna CRuna ZRuna YRuna NRuna IRuna U Runa NRuna ARuna SRuna ZRuna YRuna M Runa MRuna ORuna C Runa ZRuna ARuna PRuna IRuna ERuna CRuna ZRuna ĘRuna TRuna URuna JRuna E Runa A Runa PRuna ORuna TRuna ERuna M Runa NRuna A Runa NRuna ORuna WRuna O Runa ARuna Ż Runa WRuna YRuna BRuna RRuna ARuna NRuna Y Runa JRuna Ą Runa SRuna KRuna ORuna SRuna ZRuna TRuna URuna JRuna E Runa WRuna TRuna ERuna M Runa ERuna SRuna ERuna NRuna CRuna JRuna I Runa NRuna ARuna SRuna ZRuna ERuna J Runa URuna ŻRuna YRuna JRuna E Runa NRuna IRuna E Runa BRuna ARuna CRuna ZRuna ĄRuna C Runa NRuna A Runa ŻRuna YRuna CRuna IRuna E Runa SRuna WRuna E

Moje wnioski są takie, że te duchy gdzieś są wśród nas. Być może w formie cielesnej, być może pod postacią klątwy lub jakiegoś przedmiotu? Tam, gdzie odnaleziono pierwszy kawałek tablicy, były kamienne wrota z wygrawerowanym napisem "Tam gdzie kończy się wiek naczyń". Może te istoty są zapieczętowane w takich "naczyniach"?
Wyglądam teraz pewnie jak hipokryta, który na początku mówił o tej opowiastce jako wyolbrzymionej historii do straszenia dzieci. Wciąż tak uważam. Myślę, że te "prastare istoty" to w istocie coś istniejącego, ale w innej formie niż tej z opowieści. Coś na pewno istnieje. Manuskrypty, opowieści i prastare tablice nie wzięły się z niczego. Może nawet te "istoty" są niejako powiązane z siedmioma smoczymi grzechami, o których pisałem w jednym z poprzednich rozdziałach Księgi Magii. Jak zwykle więcej zagadek niż odpowiedzi. Przynajmniej robimy postępy.

Vanari

17.11.2016, 20:11
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna