Karczma

Delikatny, damski głos. Właśnie to cicho zabrzmiało w umyśle mistyka. Instynktownie rozejrzał się dookoła poszukując źródła dźwięku lub istoty do której owy głos mógł należeć. Niepokój narastał w jego psychice. Najpierw sen, potem ta dziewczyna w karczmie a teraz głos? Skygan przecież nigdy nie miał doczynienia z takim demonem. Chwycił rękojeść swojego zaufanego miecza wyciągając go mniej więcej do połowy z pochwy. Przez plecy przebiegły mu ciarki. Nigdy wcześniej nie stawał z czymś podobnym do walki, o ile w ogóle do walki dojdzie.
- Gdzie to cholery jesteś? - powiedział do siebie szukając po dachach i po budynkach do momentu aż zauważył że uliczka zaczęła się zaciemniać. Jego emocjne niemal momentalnie się wyłączyły zamieniając mistyka w tą beznamiętną skorupę. Skygan wyciągnął broń do końca i trzymał ją dwuręcznie w postawie obronnej gotowy na ewentualny atak. Na koniec jeszcze te wchodzące do uliczki bandziory. Jest gotowy w każdym momencie skoczyć im do gardeł czy nawet rozerwać an strzępy. Słuchając co mają do powiedzenia otworzył skórzany bukłak i uformował z czarnej wody ogon, chwytając sztylet, skierował go w stronę nieszczęsliwej czwórki którzy mieli nieszczęście wejść dzisiaj temu szczególnemu mistykowi w drogę. I to w takich warunkach gdzie zaraz obok czychało zagrożenie większe niż uliczne rzezimieszki. Jego oczy pozostawały przez chwilę nieruchomo wpatrzone w bandziorów, a jego głowa przechyliła się w prawo.
- Nie wiem kim jest ten cały Długoręki Bąk. Z resztą i tak już stąd idę chyba że chcecie skończyć martwi - mówił bezemocjonalnym głosem obserwując otoczenie w poszukiwaniu zagrożenia z innego świata. I jakoś tam zwracając uwagę na mędrca.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: Dzisiaj, 00:31 przez Skygan.)

Dzisiaj, 00:01
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Karczma

Zirael skupił się z całą swoją mocą na osobach siedzących najbliżej. Powolutku, pomalutku wpełzł do ich umysłów. Skupiał się na tym jak najmocniej się dało, a jego muzyka wprowadzała go tylko w jeszcze głębszy trans. Podczas gdy z jego ust wydobywała się ballada "Hej, Karczmarzu!", w głowach wielu zgromadzonych w karczmie ludzi zaczęły się pewne... zmiany. Byli o wiele bardziej radośni, tańczyli między stołami, niektórzy nawet poszli do karczmarza po dolewkę trunków. Jak można byłoby się spodziewać po kochanym bardzie, jego myśli na dosłownie moment skierowały się na złoto za ten występ i myśli czysto narcystyczne.
No i tu się zaczęły jaja. Jaja jak berety.
Najpierw poczuł ogromny ból głowy, zakręciło mu się we łbie. Zaraz po tym zamiast dalszego śpiewu z jego ust wyłoniła się zawartość żołądka. Tak o, przed siebie. Dzięki bogu rzygnął pod ciśnieniem, nie ubrudził sobie przynajmniej zbytnio ciuszków. To by była dopiero hańba, nie sądzicie?
No ale karuzela dopiero się rozkręca. Jako iż Zirael był w trakcie wpływania na umysły pobliskich jegomościów, to, no cóż... Wszyscy zaczęli rzygać jak koty. Jeden na drugiego, drugi na trzeciego, trzeci do kufla z nowo-co-kupionym piwem. Wyglądało to co najmniej obrzydliwie. Ale i trochę, no nie wiem, twórczo? W sumie można by z tych rzygów zrobić jakieś ciekawe wzorki, może i powróżyć? Ale jaki kretyn wróżyłby z rzygów? Kto to wie. Może i by się znalazł jakiś ochotnik. Gorzej z efektywnością.
No, pierwsza fala wymiocin za nami. Teraz już tylko swoje żołądki opróżniali ludzie o zbyt słabych organizmach, którzy rzygali na sam widok wymiocin. Żałosne. Jak tak można w ogóle, wypuścić z siebie bełta na widok bełta? Przecież tutaj wszyscy rzygają, na lewo i prawo, do przodu i do tyłu. Jak to może jeszcze kogokolwiek obrzydzać? No ale cóż. Wszędzie ukryją się miernoty i słabsze osobniki.
Tymczasem pierwsze osoby dochodziły już do siebie. Zirael, siedzący pod ścianą z dala od swoich wymiocin, ciężko oddychał. Stracił prawie całą swoją manę, był wyczerpany i obrzygany. Miał dość na dzisiaj. A tu dopiero zaczynała się zabawa. Ktoś krzyknął do karczmarza "Chuju, coś ty nam tu kurwa sprzedał?!", jeszcze inna osoba rozbiła kufel o ścianę przybytku, i zaczęła piłować mordę o zepsutej rybie i truciu poczciwych ludzi. No kabaret pierwsza klasa, a Zirael miał w tym wszystkim miejsca w pierwszym rzędzie, praktycznie czuł zapach aktorów... No, o to akurat nie było trudno w tej sytuacji. Wszyscy byli obrzygani od pasa w dół, a do tego zapoceni. Aromaty nie z tej ziemi.
Złotogłosy wstał, i spróbował dostać się do karczmarza, w celu uiszczenia opłat za "podtrucie" i ogólnie za cały występ. Skoro tłum podchwycił, że to wina tutejszych dań, to po co wyprowadzać ich z pomyłki? Niech sobie wierzą w co chcą, jemu to tylko na rękę.
Niestety, cały plan poszedł w pizdu. Wokół karczmarza stały prawie wszystkie osoby które jako pierwsze oberwały rzygowym pociskiem myślowym od barda. Reszta albo siedziała jak siedziała, albo po prostu wyszła, wkurwiona jak nigdy wcześniej.
Tutaj Złotogłosy wpadł na jeszcze inną wariację - chciał jakoś uspokoić zebrany wokół biednego właściciela tłum. Może lata treningów manipulacji i gry aktorskiej nie pójdą jednak na marne, jak czasami śmiał myśleć?
-Ależ dobrzy ludzie, spokojnie. Przecież to długo stojący lokal, przecież właściciel na pewno by nas z własnej woli!!! Ależ kochani!!! Wróćmy do śpiewów i tańców, po co się kłócić! Ktoś tu na pewno zaraz sprzątnie i będzie jak zaraz po otwarciu!
Gówno tam. Nikt go nie słuchał. Zlali go kompletnie, tak jakby znowu zaczął grać "Jaskółkę". Zaczął się robić coraz bardziej nerwowy, tracił sytuację.
Spokojnie, spokojnie. Spokój to twój przyjaciel, spokój to twój druh. Wytęż zmysły, odpręż się... Zaraz... O cholera... O cholera... Czy to...
Zirael poczuł w powietrzu zapach dymu. Nie był on zbyt intensywny czy rażący, ale samo to że jednak był, i nie znikał, powodowało w nim dziwną grozę. Musi to jak najszybciej sprawdzić, miał złe przeczucia. Coś mu tu nie pasowało...
Dzisiaj, 00:12
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Karczma

Bandziory zniknęły z alejki niknąc w tłumie ludzi na ulicy. Od razu opuścił ogon, dalej skierowany ostrzem sztyletu ku większej ulicy. Wisiał od tak spokojnie tak jak wola maga. Emocje Skygana dalej pozostawały zablokowane ale jego umysł lub raczej podświadomość podpowiadała mu że dalej coś tu jest. Jakaś istota lub człowiek obserwujący mistyka z ukrycia. Wtedy jego emocje wydostały się na zewnątrz a stres ukazał się pod postacią zdenerwowania. Praktycznie nigdy mu się to nie zdarzało ale teraz mogło to być zupełnie nowe zagrożenie. Oczy maga wody krążyły po ścianach budynków aż spoczęły na ogonie. Znajdował się wyżej niż poprzednio. Wtedy znajdował się prawie przy ziemi a teraz końcówka wodnej kończyny skierowała się ku górze mniej więcej na wysokości kolana. Jakby ogon posiadał własny rozum i wiedziała że coś jest nie tak. Wodny skorpion nie mógł tu dłużej zostać mimo głodu który właśnie zaczął go nękać. Doskonale o tym wiedział bo inaczej możliwe że mógłby przypłacić to życiem. Odwrócił się w stronę Ryujiego.
- Ryuji, musimy stąd uciekać. Coś tu jest nie tak. Ta dziewczyna... możliwe że to demon. I to taki z jakim nie miałem do czynienia - starał się mówić to w miarę cicho ale tak żeby mędrzec go usłyszał. Skygan był gotów do walki lub ucieczki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2 godzin(y) temu przez Skygan.)

Dzisiaj, 00:57
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Karczma

Słysząc ostrzeżenie szybko oddalającej się bandy idiotów, kolejny raz wybuchnął gromkim śmiechem i wykorzystując swoje umiejętności, przerażającym głosem zwrócił się do nich.
HAHAHA.....PROSZĘ BARDZO. JEŚLI DACIE RADĘ MNIE ZNALEŹĆ, ZANIM JA DORWĘ WAS I WYPRUJĘ WAM POWOLI FLAKI TO MOŻECIE SPRÓBOWAĆ. OSTRZEGAM TYLKO ŻE MOŻE TO BYĆ WASZA OSTATNIA WIZYTA U MNIE.
Po chwili do jego nozdrzy dotarł drażniący je zapach palonego drewna. Rozejrzał się dookoła, szukając źródła tego zapachu, którym mógł być potencjalny pożar.
Co do cholery? Przecież to niemożliwe. I jeszcze te krzyki w karczmie. Co do diaska się tu dzieje.
Nie zwracał na to uwagi z racji tego, że był zajęty oprychami, jednak teraz głód uderzył w niego z siłą gromu.
Oho... Czas zapełnić żołądek. Problem w tym że nie mam kasy. Kurwa..może w zamieszaniu podwędzę komuś sakiewkę.
Spojrzał w kierunku Skygana, który z nieznanych mu powodów rozglądał się z niepokojem dookoła. Nim zdążył się odezwać Mistyk zwrócił się w jego stronę i potwierdził to czego obawiał się już od dłuższego czasu.
- Ryuji, musimy stąd uciekać. Coś tu jest nie tak. Ta dziewczyna... możliwe że to demon. I to taki z jakim nie miałem do czynienia
Przez chwilę się zamyślił po czym postanowił .... (dokończe potem)
4 godzin(y) temu
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna