Gospoda 'Pod Łososiem'
#91

STRAŻNIKPijaczek był wyraźnie ucieszonym kuflem piwa, który został napełniony dzięki prośbie Deraka. Można by podejrzewać, iż był to dla niego zwyczajny sposób zdobywania alkoholu. Czemuż jednak się dziwić? Osoba taka jak on nie posiadała raczej innego źródła utrzymania.

-Więcej..? Więcej nie wiem… Nie rozmawiają o tym ze mną, psia mać! W dupie mnie mają! Ja wiem tylko to, co podsłucham. A tylko tyle słyszałem. - Mężczyzna wziął łyk piwa, po czym kontynuował swą bełkotliwą wypowiedź- Ktoś, czy może coś, zaatakowało jakiegoś faceta. Afera jak nic! Jak matkę kocham, nie rozumiem zdziwienia. No bo wiesz… – Mężczyzna ściszył głos, przez co Derak zmuszony był nachylić się bliżej niego, aby usłyszeć, co mówi. Do nosa łowcy jeszcze wyraźnie doszła okropna woń wydobywająca się z ust nieznajomego.- To nie jest bezpieczny świat, no nie…? Tu ostatnio sporo bestii się kręci… Ale tamta chyba jest niczym w porównaniu do tego, co czai się w lasach.

Widać było, iż dalsza konwersacja z pijaczkiem nie ma sensu, gdyż oddał się on już spokojnej konsumpcji alkoholu, a jego głowa pomału zaczynała opadać na blat.Odjąłeś sobie hajsik za te piwka?
13.02.2018, 18:14
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Gospoda 'Pod Łososiem'
#92

Derak w spokoju wysłuchiwał słów staruszka i starał się, by nie umknęły mu jakieś przydatne informacje. W skutek ściszenia głosu przez mężczyznę, by móc go dosłyszeć co mówił nachylił się w jego kierunku. Po skończonej wypowiedzi pijaczka, Derak z wolna się wyprostował i pogrążysz w krótkich przemyśleniach.

"Z wypowiedzi staruszka można wywnioskować, że ktoś został ranny w jakieś niezbyt znanej sytuacji. Najbardziej prawdopodobne, że ofiarą został jeden z górników. Gdyby to był ktoś ważniejszy sprawa byłaby głośniejsza i mógłbym się wtedy więcej od starca dowiedzieć. A skoro nie była to aż tak głośna wiadomość, bezpieczniej założyć, że poszkodowanym jest jakiś mało znaczący górnik. Z podsłuchanej przez starca rozmowy wynikało, że ofiara została zaatakowana. Możliwe, że jakiś zazdrosny kolega go zaatakował. Oczywiście nie stanowiłby zbyt dużego zagrożenia. Ale jest to mało prawdopodobna opcja, gdyż nie była by to wtedy żadna ciekawa sprawa, warto rozpowiadania. Natomiast bardziej bym się skłaniał w kierunku, że to jakieś paskudztwo zaatakowało tego nieszczęśnika. Tak, to wydaje się najbardziej możliwe. Warto będzie się tam przejść i dowiedzieć więcej szczegółów. Możliwe, że będą potrzebować akurat pomocy jakiś najemników, bądź awanturników. Gdyż jeśli w kopalni coś się zaległo to górnicy nie będą chcieli tam pracować. Warto będzie się przejść i zapoznać się z dokładną sytuacją."

Po poukładaniu sobie zdobytych informacji, łowca postanowił udać się w kierunku kopalni. Wstał od baru, podziękował gospodarzowi za gościnę i udał się w stronę wyjścia. Po wyjściu na ulicę zaczął kierować się w stronę kopalni. Idąc bez pośpiechu przysłuchiwał się rozmową przechodniów.
Gracz opuścił wątek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.03.2018, 00:50 przez Derak.)

10.03.2018, 00:17
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna