Projekt aRPG
#1
itajcie bohaterowie! Mimo, że Greathard raczy nas wyjątkowo zimną pogodą, przybywamy do Was z pozytywnym nastawieniem wraz ze spóźnionymi wieściami, aby odkryć wreszcie rąbek tajemnicy na temat naszego dotychczas tajemniczego projektu. Niektórzy z Was mogą wiedzieć, że Atarashii 14 lutego obchodziło swoje 4 urodziny. Tak, tak, to już 4 rocznica a przecież dopiero co otwieraliśmy forum! Jak ten czas leci! W związku z tym, jako osoby odpowiedzialne za nasz grajdołek postanowiliśmy stworzyć coś szczególnego dla naszej społeczności. Decyzja o specjalnym projekcie była jednomyślna choć z samego początku nie tak oczywista. To musiało być coś na tyle dużego żeby nasze 4 urodziny przeżyć z Wielkim Uderzeniem. Tak właśnie powstał projekt, który jak zapewne domyślacie się, nosi dumną deweloperską nazwę "aRPG". Atarashii RPG. (Kliknij na obrazek w poście żeby go powiększyć)


Mieliśmy zaledwie 3 tygodnie żeby przygotować dla Was prolog gry. To nim chcieliśmy uczcić urodziny naszego grajdołka. Niestety przez wzgląd na sprawy prywatne, nie podołaliśmy ze stworzeniem prologu. Przepraszamy Was, że nie udało nam się zdążyć na czas z wydaniem grywalnego dema. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło! Bowiem ten czas dokładnie przeanalizowaliśmy pod kątem wielu różnych mechanik, zmian w scenariuszu oraz co ważniejsze, zmian technologicznych. Co więcej, w te 3 tygodnie udało nam się zrekrutować do kadry dodatkowe dwie osoby, które odpowiadać będą za oprawę audiowizualną oraz tworzenie warstwy questów pobocznych.
To posunięcie doprowadziło nas do pewnych przemyśleń a to zaś, do podjęcia odpowiednich kroków. W ten sposób Atarashii rozpoczęło poboczną aktywność jako: "Atarashii Game Studio".


Ekipa odpowiedzialna za tworzenie gier, musi nie tylko mieć zorganizowane środowisko programistyczne, ale także środowisko tworzenia i implementowania nowych tekstur, elementów gry, ścieżki dźwiękowej w taki sposób aby cała nasza kadra mogła pracować ze sobą w nienagannej harmonii.
Ten niezbędny wymóg sprawił, że na 4 rocznicę Atarashii, zostało utworzone dodatkowe narzędzie developerskie z taką samą nazwą jak nasze studio. "Atarashii Game Studio" w skrócie AGS.


Wciąż rozwijamy nie tylko narzędzia do gry, ale również samą grę i ekipę odpowiedzialną za naszą przyszłą produkcję. Chcemy dać wam produkt na miarę naszych obecnych możliwości. Produkt, który będzie zarezerwowany głównie dla Was, a w dalszym rozrachunku dla osób, które nie są związane z Atarashii.

Co gra będzie zawierać? W tej chwili nie chcę wchodzić w szczegóły, ale opowiem o czymś co zamierzamy zaimplementować, a raczej... Kogo! Ty Wy. Każdy, kto wsparł nasz grajdołek finansowo może liczyć na pojawienie się w grze. Kiedyś pisaliśmy o tym, że osoby wspierające Atarashii pieniężnie, otrzymają dostęp do różnych rzeczy i nagród. W ten symboliczny sposób, będziemy chcieli dodać Was do naszej gry jako różne postacie. Jednak to nie wszystko, każdy mistrz gry, który oficjalnie przeszedł okres próbny, będzie szczególnie uwzględniony w grze, za cały swój wkład w rozwijanie forum i sprawianie, że przygody graczy oraz całe uniwersum staje się ciągle barwniejsze. To nasza osobista forma nagrody za Waszą służbę Strażnicy!


Kiedy aRPG będzie miało swoją premierę? Tego nie zdradzamy, ale wiedzcie, że stosowne informacje będą pojawiać się na naszym forum cyklicznie co jakiś czas. Wiedzcie, że coś się dzieje.
Poniżej zamieszczamy resztę screenów z prac nad grą. Jeśli chodzi o sam AGS, to tylko niewielki pokaz możliwości naszego narzędzia. O innych naszych aktywnościach forumowych, porozmawiamy w osobnym artykule. Tymczasem trzymajcie za nas kciuki żeby Nasza/Wasza gra pojawiła się jak najszybciej w jak najlepszym wydaniu! Piszcie komentarze pod tym tekstem jak podoba Wam się nasz pomysł. Jesteśmy ciekawi Waszego odzewu. Być może macie pomysły co może pojawić się w grze? Np jakaś ciekawa innowacja typu: synchronizacja smartfonu z grą? Wersja mobilna gry? (port na androida). Wasza inspiracja do działania jest dla nas najważniejsza!
Duronor z Wami bohaterowie!
Atarashii Team
— STRONA ZNALEZIONA W LESIE MIRAŻU —
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.28.02.2018, 17:41
Przeczytaj Znajdź Cytuj


Wiadomości w tym wątku
Projekt aRPG - przez Kratos - 28.02.2018, 17:41
RE: Projekt aRPG - przez Daniel - 28.02.2018, 18:52
RE: Projekt aRPG - przez Derak - 28.02.2018, 19:23
RE: Projekt aRPG - przez Zirael - 12.05.2018, 23:15Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna