Atarashii 2.0 : 23-09-2015
#1» Część pierwsza - wstęp
ie jestem w stanie powiedzieć ile nerwów i czasu poświęciliśmy na wdrążenie aktualizacji. Wydaje mi się, że większość z Was zdążyła już zauważyć nasze poirytowanie na pytanie "kiedy aktualizacja?". No właśnie... Poirytowanie, że ciągle nie mogliśmy ją oddać w Wasze ręce mimo szczerych chęci. Z tego powodu chciałoby się krzyknąć "HURRA! NARESZCIE!", bo oto nadchodzi od wieków zapowiadana aktualizacja. I jest to prawda, jednak o zakończeniu prac aktualizacyjnych niestety nie mogę Was poinformować.
Dlaczego tak? Ponieważ są tematy, które dopiero zostały opracowane i nie sprawdzone. O nich biadolić będę w dalszej części newsa. A tymczasem, zapraszam do dalszej lektury.» Część fabularna - zakończenie eventu
Cytat:Drodzy mieszkańcy Atarashii

Z dumą i prawdziwą przyjemnością donoszę, iż plaga demonów w naszej krainie została powstrzymana! Niestety nie udało się ocalić Jeleniego Wzgórza, mimo to plugastwa zepchnięto pod same góry i zapewniam Was, że nie prędko odważą się ponownie nas zaatakować. Wszystko to zawdzięczamy armii mistyków z Azaratu oraz Lothil. Jesteśmy wdzięczni naszym zachodnim sąsiadom za pomoc, której nam udzielili. Nie wolno jednak zapomnieć o wszystkich śmiałkach, którzy stawili się, gdy kraina ich potrzebowała i dzielnie bronili jej własną piersią, nawet gdy przyszło im mierzyć się z tak potężnym przeciwnikiem. Wszyscy Wy, którzy byliście pod Jelenim Wzgórzem i pomagaliście w jakikolwiek sposób - wiedzcie, że wasze czyny nie zostaną zapomniane. Oczywiście nie ominie was nagroda.

Każdy, kto brał udział w walkach pod Jelenim Wzgórzem, powinien otrzymać odpowiednie potwierdzenie pisemne od któregoś z dowódców. Wraz z tym dokumentem możecie pójść do jakiegokolwiek budynku administracyjnego w Atarashii. W ramach mej wdzięczności, przypisuję każdemu z Was:

- 50 sztuk złotych smoków
- 100 sztuk srebrnych smoków
- Prawo nabycia obywatelstwa w dowolnym mieście Atarashii
- Prawo nabycia domostwa w dowolnym mieście Atarashii
- Prawo nabycia wierzchowa z królewskiej stajni

Odbierzcie to, bowiem należy się wam za wszystko co dla nas zrobiliście. Powtórzę raz jeszcze. Wasze czyny nie zostaną zapomniane! Niechaj łaskawy Duronor ma w opiece naszych bohaterów!

Władca Atarashii
Leonard Rancheron III


ak moi drodzy, event został wreszcie pomyślenie zakończony. Demony odparto, wielu zginęło, ale ci, którzy przeżyli, mają co świętować. Nagrody są takie, jak zostało to opisane w liście, każdy kto tylko przetrwał walkę ma odpowiedni dokument, uprawiający go do odbioru tego wszystkiego. Jeśli chodzi o stan osobowy po evencie, wygląda to tak:

- Madeleine oraz Aiden nie żyją
- Varcolac, Havelock oraz Agatha są ranni

Reszta wyszła bez szwanku. Teraz jeśli chodzi o kwestie chronologiczne: żeby nie było zamieszania, przyjmijmy, że wszystko to stało się PO waszej aktualnej fabule (jeśli w jakiejś uczestniczycie). Innymi słowy, żeby odebrać wasze nagrody, musicie skończyć wasze aktualne gry (jeśli szykuje się wam dłuższa sesja, sugeruję pogadanie z MG o małej przerwie w celu odebrania nagród), zrobić małego timeskipa, w trakcie którego odbyły się wydarzenia z eventu i wtedy wszystko jest w porządku.

To tyle z mojej strony. Dziękuję za udział w evencie, przepraszam za ogromne obsuwy czasowe, a w razie jakichś wątpliwości proszę o kontakt ze mną.

Castor» Część właściwa - aktualizacja
aktualizacji forum mógłbym rozprawiać godzinami, bo jak wszyscy dobrze wiecie, a przynajmniej większość, aktualizacja ciągnie się za nami jak przysłowiowa wsza po dupie i od bardzo dawna stała się dla nas klątwą. Ilekroć byliśmy o krok od wstawienia update'u, coś nas cofało do tyłu i pewnie się nie zdziwicie jeśli powiem, że dalej coś nas nieustannie cofa. Jednak tym razem zacisnęliśmy zęby i postanowiliśmy wrzucić część nowości aby forum nie popadło w stagnację, a już na tym poziomie nowych informacji, było jakimś miłym dodatkiem do samego forum.
Minęło sporo czasu, bo blisko 10 miesięcy żeby ten news mógł zobaczyć światło dzienne, za co ponownie winien jestem Wam wszystkim przeprosiny, zwłaszcza tym bywalcom, którzy nieprzerwanie są z nami od bardzo dawna i dorzucają cegiełkę do rozwoju Atarashii. Gdyby nie Wy i cała reszta osób, która wspierała nas w ten czy inny sposób, w pewnym momencie dalibyśmy sobie spokój. Po co narzucać na siebie klątwę niespełnionej aktualizacji? *szyderczy uśmiech*
Tak czy inaczej. Zaczęło się od opracowań grup, a poszerzyło na tak wielką pulę rzeczy, że w tej chwili nie jestem Wam w stanie wszystkich spisać. Wiele z nich wdrążyliśmy dawno temu, część była dla Was widoczna i o niej wiecie, stąd nie będę o nich pisał. A drugiej części nigdy nie pokazywaliśmy osobom spoza ekipy Atarashii. Sądny dzień nadszedł, mamy więc wieści o tym jak wygląda aktualizacja, a co posiada status "In progress", bo jak wspominałem, aktualizacja chociaż właśnie została oficjalnie zamieszczona, nie jest całkowicie gotowa.

Najpierw napiszę słów kilka o Bugach, które były eliminowane przez Tyru, w czasie kiedy ja oraz Castor siedzieliśmy przy tekstach i omawialiśmy rzeczy, jakie miały pojawić się w dniu dzisiejszym. Potem przejdziemy do nowości aż skończymy na planach. Dalsza część newsa obejmie informacje o dodatku Noosferatu i zmianach w ekipie forum. (Nowości ze statusem IN PROGRESS są nowościami, które albo zostaną dostarczone po terminie, albo modyfikowane)


  BUGI
 1. Naprawiony bug w markecie (błędnie liczyło przedmioty w ekwipunku i nie można było sprzedawać uroków)
 2. Naprawiony bug w przedmiotach (czasem wyświetlało przedmiot bez opisu, nazwy i ikony)
 3. Wyeliminowany problem z pustym sb (problem powodowały prywatne wiadomości)
 4. Rozwiązany problem z osią czasu (nie liczyło niektórych postów)
 5. Naprawiona mapa (liczyło szkic jako zwykły post)

  NOWOŚCI
 1. Opis kamieni magicznych tłumaczący ich działanie
  i podział między sobą na trzy typy
  Ukończone w 100%


 2. Opis podstawowych i specjalnych żywiołów
  Ukończone w 100%


 3. Aktualizacja informacji o smokach
  Ukończone w 100%


 4. Aktualizacja Księgi Zielarza
  (Dodanie spisu wszystkich roślin do jednego tematu)
  Ukończone w 100%


 5. Przeniesienie tematu "VII. Wiedza nieobowiązkowa" do
  osobnego działu w Źródle wiedzy o tej samej nazwie
  oraz rozbicie tematu na kilka mniejszych.
  Ukończone w 100%


 6. Aktualizacja fabularna
  Ukończone w 100%


 7. Aktualizacja sytuacji gospodarczo-politycznej na Atarashii
  Ukończone w 100%


 8. Punkty many w tabeli poziomów
  Ukończone w 100%


 9. System ulepszania przedmiotów, który jest już od dawna,
  ale nie był wspomniany nigdzie oficjalnie. Przedmioty mogą zostać ulepszone
  do +12 oraz posiadać specjalne atrybuty, pokazujące się od +5 i +9
  Ukończone w 100%


 10. Bonusowy eter oraz punkty doświadczenia z przedmiotów
  Ukończone w 100%


 11. Udoskonalony licznik eteru
  (teraz pokazuje bonusowy eter, który dostaje się z przedmiotów)
  Ukończone w 100%


 12. Aktualizowano informacje o punktach eteru oraz informacje zawarte nad sklepem. Znajduje się tam również spis bonusów, z ich wyjaśnieniem.
  Ukończone w 100%


 13. Został zaimplementowany Market, który ma posłużyć graczom za miejsce wymiany zdobytego, zrobionego przedmiotu.
  Ukończone w 100%


 14. Aktualizowaliśmy mapę Atarashii na poziomie wizualnym oraz podnieśliśmy ją ciut wyżej dzięki czemu każdy powinien widzieć ją w pełnej okazałości.
  Ukończone w 100%


 15. Dodatkowo stworzono program do tworzenia map dla niefabularnej, dodatkowej gry Atarashii: The Dark Maze. Przypominam, że gra oficjalnie nie została udostępniona do biernej zabawy w czasie oczekiwania na odpisy. Jednak już teraz zachęcamy do testowania kreatora. Jednakże dalej IN PROGRESS
  Ukończone w 100%


 16. Pełny ranking graczy IN PROGRESS
  Ukończone w 98%


 17. Layout Atarashii został mocno odświeżony i przebudowany. Stary kod zastąpił nowy, prostszy i przyjemniejszy. Również forum powinno zyskać na tym nie tylko na estetyczności, lecz przejrzystości. IN PROGRESS
  Ukończone w 97%


 18. Talizman pozwalający stworzyć swoją własną i unikalną
  kombinację uroków, dających specjalne bonusy. Ilość możliwych kombinacji
  jest na tyle duża, że można mówić o nieskończonych możliwościach,
  biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie nigdy nie zostaną poznane
  wszystkie receptury. IN PROGRESS
  Ukończone w 96%


 19. Eteryczny sklep również został aktualizowany, jednak należy uwzględnić ten fakt w newsie. Zostało dodanych sporo nowych przedmiotów, które mogą nadać nowego smaczku do całej zabawy w naszym uniwersum. IN PROGRESS
  Ukończone w 96%


 20. Wdrążenie opracowań dla każdej grywalnej grupy. IN PROGRESS
  Ukończone w 94%


 21. Dodanie opisu Gildii Albion oraz Banku braci Reymont. IN PROGRESS
  Ukończone w 89%


 22. Dodanie informacji o kopalniach na Atarashii w temacie z walutą. IN PROGRESS
  Ukończone w 75%


 23. Aktualizacja podstrony z głównymi NPC
  (Przy NPC pojawią się przekierowania do tematów z nimi) IN PROGRESS
  Ukończone w 70%


 24. Nowe odznaki poziomów (przyznawane co poziom) IN PROGRESS
  Ukończone w 50%


 25. Dodanie spisu chorób do Źródła Wiedzy IN PROGRESS
  Ukończone w 47%» Część informacyjna - Noosferatu
oosferatu, to nazwa, która ostatnimi czasy na Atarashii zapewne obiła się o uszy niejednemu z Was. Jest to nazwa robocza dla kilku aktualizacji fabularnych i mechanicznych. Spodziewać jej się należy w nierównym odstępie czasu, ponieważ wprowadzenie dodatku do uniwersum nie będzie traktowane tak jak obecna aktualizacja, z racji na swoją znikomą problematyczność.
Noosferatu wg założenia, będzie pozwalało poziomować zdolności, dodatkowo pojawi się pula tzw. "Overskilli", o których mówić tutaj (przynajmniej w tej chwili) nie będę. O nowościach fabularnych także nie wypada mi teraz mówić, ale powiem, że grupa Szamanów oraz Obywateli będzie bardzo zadowolona. Zaraz za nimi pozostałe grupy będą miały powody do świętowania. Wszystko co związane z dodatkiem, będzie udostępniane przez nas w mniejszych ogłoszeniach administracyjnych, widniejących pod sliderem na naszym portalu. Czy mogę dodać coś jeszcze? Jeśli ktoś czytając to, obawia się, że mechanika forum zmieni się i rozgrywka będzie wyglądała przez Noosferatu inaczej, to uspokajam, bo nic się praktycznie nie zmieni poza Waszymi możliwościami. Jak wiecie Atarashii się rozwija, a my szukamy ciekawych i atrakcyjnych sposobów, aby poszerzyć Wasze możliwości fabularne a także sprawić przyjemność z pozyskiwania kolejnych osiągnięć.» Część organizacyjna - Atarashii Team
ciągu ostatnich dwóch tygodni, postanowiliśmy wziąć pod lupę mistrzów gry. Z tego też powodu jesteśmy zmuszeni powiadomić wszystkich, iż dwóch Strażników zostało odsuniętych od dotychczas zajmowanych stanowisk. Finnelyn oraz Ari ponownie są zwykłymi użytkowniczkami. Niestety dodać do tego musimy, że poza tą dwójką, Nemeth została zawieszona jako strażnik do czasu swojego powrotu. Oznacza to, iż jest mistrzem, który w tej chwili będzie niedyspozycyjny.
Niesiemy także i dobre wieści! Do grona ekipy, dołączyła dwójka dobrze znanych graczy: Soth i Taarpen. Są obiecującymi strażnikami, dlatego jako ekipa jesteśmy dumni, że nasz forumowy skład powiększył się o kolejne interesujące osobowości. Życzymy tak nam, jak wam i nowym MG, wytrwałości w przygodach i swoich celach.


» Część końcowa - Atarashii The Dark Maze
tarashii the Dark Maze 2, to kooperacyjna gra planszowa, zaprojektowana przez administrację forum dla urozmaicenia i umilenia czasu oczekującym na kolejne posty fabularne. The Dark Maze, jest grą całkowicie oderwaną od mechaniki Atarashii, gdyż jest produktem pobocznym, przeznaczonym dla wszystkich graczy naszego fantastycznego poletka.
Zabawa jest prosta. Labirynt + 2 graczy = ucieczka przed potworami, eksploracja i dobra zabawa. Każdy labirynt posiada jakąś historię, fabułę, nagrody przyznawane za otwieranie skrzyń, znajdowanie listów, bądź kończenie dungeonów. Nagrody nie wpływają w żadnym stopniu na forum. Wyjątkiem od tego mogą być specjalne eventy organizowane przez ekipę Atarashii, w której nagrody będą miały pokrycie w rzeczywistości, tak jak podczas pierwszego, testowego wydania gry.
W tej chwili termin oficjalnej premiery The Dark Maze jest nieznany, jednak wiele znaków na niebie mówi, że za jakiś czas pojawią się kolejne, pikantne informacje.
Obecnie można mówić o The dark maze nie tylko na forum, ale także androida. Dodatkowo zainteresowanych, odsyłam do programu tworzącego scenariusze (mapy) do gry. Nasi gracze mają także możliwość logowania się do programu i z własnego konta, implementowanie własnych map bezpośrednio do gry. To tyle!


— STRONA ZNALEZIONA W LESIE MIRAŻU —
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.23.09.2015, 04:17
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna