Kwatera Kapitana Straży
#1

Pomieszczenie w których odpoczywał kapitan straży miejskiej Valen to bardzo skromne i praktyczne miejsce. Można by powiedzieć że urządzone jest po Greathardzku.
Czyli funkcjonalność nad wyglądem.

Przed wejściem do kwatery kapitana stał strażnik z niezbyt przyjazną miną pokrytą bliznami. Jakby sam dowódca wybrał właśnie tego faceta żeby zniechęcić kogokolwiek kto chciałby mu przeszkadzać w jego oazie spokoju. Jednak ciężko nazwać to miejsce takową oazą bo zaraz po wejściu w oczy rzucało się proste drewniane biurko z krzesłem i z piętrzącymi się stosami papieru na drewnianym blacie. Za rzeczonym biurkiem znajdowały się dwie wąskie szafki na książki i o dziwo trochę można by się ich tam doliczyć. Dla bardziej bystrych mogą to być sygnały że kapitan nie jest tylko tępym siepaczem miejscowego władcy.

Na lewej ścianie miał swoje miejsce kominek. Wykonany z kamienia, średniej wielkości, miał jedno proste zadanie - ogrzewać to pojedyńcze pomieszczenie. Na przeciwko kominka zajdował się drewniany, okrągły stolik z trójką foteli. Na stoliku natomiast zawsze znajdowała się butelka. Z czym? Najpewniej z jakimś napojem jak nie trudno się domyśleć. Nad stolikiem wisiał żyrandol z ośmioma dość grubymi i żywotnymi świecami. Nieco dalej pod ścianą stała niska, szeroka szafka i druga, nieco wyższa. W obu znajdowały się ubrania.
Z prawej natomiast stał drewniany manekin, najpewniej był kiedyś takim z jakim walki uczą się strażnicy. A co ten tu robił? Robił za swoisty wieszak. Obok niego stały też dwa stojaki: jeden na miecz i tarczę. Oba narzędzia mordu wyglądały na kawał solidnej roboty z delikatnymi zdobieniami tu i tam.

W prawej, tylniej części głównego pomieszczenia znajdowało się łóżko obok którego stał kufer i stolik nocny. Tutaj nic specjalnego.
23.06.2018, 17:13
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Kwatera Kapitana Straży
#2

Zaraz po wyjściu z koszarnej lecznicy skierował się na poszukiwania kapitana - o ile możnaby go tak nazwać, bo z tego co Skygan wiedział to Valen miało coś bardziej przypominającej armię najemników aniżeli normalną straż miejską. Na szczęście maga, korytarzem przechodził chłopak który wcześniej słuchał opowieści o mieście pustyni.
- Witaj młody, widziałeś kapitana? - Mistyk powiedział to ciepłym i spokojnym głosem.
- Nie, a teraz wybacz mistyku ale muszę iść - chłopak krótko odpowiedział i szedł dalej mijając Skygana.
Taka odpowiedz nie wystrczyła Skyganowi. Ruszył przed siebie poprawiając pasy mocujące całe jego uzbrojenie. Nie wiedział dlaczego ale miał niejasne przeczucie że Ryuji próbował nawiać z lochów albo dopiero to zrobi. Znając jego nastawienie do ludzi nie byłoby to żadnym zaskoczeniem.
Pogrążony z myślach mistyk nie zauważył kiedy mijał kolejne korytarze aż napotkał trójkę strażników idących gdzieś w pośpiechu. Trzymali ręce na rękojeściach mieczy jakby spodziewali się walki.

- Szukam kapitana, gdzie go znajdę? - zadał proste i krótkie pytanie spodziewając się jeszcze prostszej i krótszej odpowiedzi.
- Skręć w lewo, zobaczysz strażnika przed drzwiami - prowadzący żołnierz podał krótką informację. Mistyk skinął głową w podzięce i skierował się w wskazane miejsce.
Przed drzwiami faktycznie stał strażnik. Z wyglądu - paskudny jak cholera. I z charakteru pewnie jeszcze gorszy no ale mówi się trudno i idzie się dalej.
- Skygan. Mam sprawę do kapitana, można? - miał zamiar się przedstawić i spytać o pozwolenie na wejście.
23.06.2018, 17:16
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Kwatera Kapitana Straży
#3

STRAŻNIK
Nowe miejsce, nowe twarze. Tym razem jednak nie tak bardzo skore do pomocy... A może jednak?szystko dla Skygan'a w tym momencie mogło oznaczać wolność, ale jak ją wykorzysta? Uwolniony spod węzłów choroby jakim było uszkodzone ciało młody mistyk postanowił zabrać się ze szpitala najszybciej jak tylko się dało. Nie dziwota ponieważ miejsce takie jak skrzydło medyczne w okolicach koszar nigdy nie należało do najprzyjemniejszych. Na domiar złego nasz młodzieniec nienawidził igieł więc szybkie ulotnienie się z tej placówki było dość zrozumiałe i naturalne. Zanim jednak Wodnik odszedł z budynku postanowił zajrzeć do kufra o którym mówił Kapitan Straży. To co tam znalazł mogło go sprawić w nie lada zachwyt... Choć czy na pewno? Jego oczom ukazała się sakiewka z dwoma złotymi smokami oraz sztylet. Na pierwszy rzut oka nie było tam nic nadzwyczajnego jednakże każdy kto choć trochę interesuje się stalą wiedział, że obróbka tej broni nie należała do zwyczajnych. Dlaczego? Cóż... Sztylet został wykonany z kamienia Zun'ma który nigdy się nie tępił. Pozyskanie choć skrawka tego materiału było niesamowitym osiągnięciem. Na dodatek posiadał on miejsce na magiczny kamień. Jeśli mistyk postanowi go sprzedać kiedykolwiek dostanie za niego nie małą sumkę... Jednak gdy w jego myśl najdzie ochota korzystania z niego podczas walki to jego arsenał możliwości będzie nie lada powiększony. Tak czy inaczej miał on powód do radości. Wszystkie informacje o broni zostały napisane przez mistyka stali na małym skrawku papieru dołączonym w kufrze co powinno uświadomić Skygan'owi co tak naprawdę trzymał w dłoniach. Poszczęściło mu się i najwyraźniej bezinteresowna pomoc może doprowadzić do niemałego zbogacenia się.

Kolejnym miejscem podróży była siedziba Kapitana Straży, którego nasz bohater postanowił odwiedzić. Najwyraźniej poszukuje on jakiś informacji o jego koledze bądź zainteresowała go oferta pozostawiona przez kapitana. Przechodząc przez surowe korytarze budynku mijał on wielu strażników którzy najwyraźniej byli nieco zaniepokojeni jakimś faktem. Wyglądali na zmęczonych, niektórzy siedzieli przy stolikach cali w bandażach. Najwyraźniej czekała na nich niezła rozróba o której Skygan nie miał pojęcia. Póki co nie interesował się tym aż tak bardzo, wolał wpierw załatwić swoje plany. Gdy był już na miejscu spotkał on Gardona, osobistego strażnika Kapitana. Rosły mężczyzna, na oko ponad dwa metry wzrostu a twarz wyglądająca jakby przeszła przez stos ostrych jak brzytwa noży spojrzał na młodzieńca zmierzając go wzrokiem od stóp do głowy. Zastanowił się na chwilkę po czym otworzył oczy jakby doznał olśnienia. Wtem przemówił: - Dobrze wiem kim jesteś. Kapitan Cię oczekiwał. Wejdź. - Po czym przesunął swoje dość dobrze umięśnione ciało na około dwa metry pozwalając Wodnikowi wejść.

Gby młody podróżnik zdecydował by się wejść ujrzałby niezbyt ogarnięty pokój pełen ubrań, notatek oraz żarcia pozostawionego przez samego Kapitana. Ten słysząc skrzypiące drzwi podniósł głowę z nad jakiegoś pisma i spojrzał z małym uśmiechem w stronę nowego przybysza
mówiąc: -Tak myślałem że niedługo mnie odwiedzisz. Siadaj... Napijesz się czegoś? - Po czym bez ogródek zaprosił Wodnego Demona do jednego z trzech krzeseł. Gdy się podniósł można było zauważyć że jego cała prawa ręka jest pełna bandaży. Najwyraźniej jego również dotknęła pewna potyczka... Zdrową ręką zabrał pół litrową buteleczkę z biurka i bez jakiegokolwiek oczekiwania na odpowiedź nalał kieliszek stojący naprzeciw naszego bohatera. Wtem usłyszał on słowa gospodarza: -Nie ładnie jest odmówić prawda? - Po czym Kapitan podniósł swój kieliszek i czekał na ruch młodzieńca.


Umiejętności Daniela:
Dzięki jednej z moich umiejętności, gdy spojrzycie mi w oczy możecie czuć się nieco niepewnie, czuć delikatny dyskomfort a nawet mały strach. Fajnie by było jakbyście to uwzględnili podczas rozmowy ze mną.


05.07.2018, 23:50
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Kwatera Kapitana Straży
#4

Po tym jak olbrzym usunął się z drogi a Skygan chwycił za klamkę, popielato włosego przeszyło jakieś dziwne wrażenie. Nie był to gigant który tutaj stał. Wiele ważniejszych osobistości posiadało takich ochroniarzy. Nie był to też pośpiech strażników. Chodziło mu o to co się stało z stróżami prawa, czemu tak wielu z nich było rannych? W mieście doszło do zamieszek? Nie, raczej nie. Mało możliwe że paru chłopów z widłami doprowadziłoby do całego tłumu strażników obwiązanych bandażami od stóp do głów. To musiało być co innego. Doszło do wojny? Skygana przeszedł zimny dreszcz. Jeśli tak było to został tutaj uziemiony. A co za tym idzie możliwe że kapitan będzie chciał jego pomocy w obronie miasta.

Popatrzył na zakrzywiony sztylet przytoczony do jego lewego ramienia. Gdyby to była zwykła broń albo coś z zdobieniami to jeszcze by to rozumiał za uratowanie karczmy ale coś takiego? Powiedzieć że mistyk się cieszył to mało powiedziane, ale akurat TEN prezent, równie sprawnie wprowadzał go w nie małe przerażenie. Broń z kamienia Zan'ma była cholernie rzadka i Skygan nie przypominał sobie żeby w Azaracie w ogóle taką widział.

Otrząsnął się z myśli i wszedł do środka. Skrzypienie drzwi. Mistyk uśmiechnął się mimowolnie. W razie gdyby ktoś załatwił tę górę mięsa to właśnie ten drzwięk był najlepszym sygnałem żeby ostrzegać o niespodziewanych gościach. Ciekawe czy kapitan zostawiał drzwi specjalnie w tym stanie czy po prostu miał gdzieś stan zawiasów?

Zaraz po wejściu dostrzegł nieogar w pokoju. Ubrania, notatki i żarcie leżały wszędzie. Prawie jak świece w jego domu w Azaracie, leżące wszędzie notatki też nie pomagały w odganianiu wspomnień z miejsca w którym dorastał... Nie! To nie był jego dom, już nie...

Ponure myśli które zawitały w umyśle Skygana znikły równie szybko jak się pojawiły. Czyiś uśmiech to było coś czego brakowało wodnemu skorpionowi po pobycie w skrzydle medycznym. Wyszczerzył się jeszcze bardziej kiedy usłyszał że kapitan się go spodziewał. Ciężko byłoby się tutaj nie pojawić. Pomimo tego co zrobił wodnik to całe leczenie, dwa złote smoki i sztylet wyglądały dla niego jak próba przeciągnięcia mistyka na swoją stronę.
Chwila zamyślenia szybko się rozwiała kiedy oczom młodszego ukazały się bandaże na ramieniu kapitana. Cokolwiek się stało, jego też to dopadło. Ten jednak zdawał się tym kompletnie nie przejmować kiedy proponował siwowłosemu alkohol. Wszystko zdażyło się tak szybko że Skygan nie wiedział co miał myśleć ale postanowił zadziałać.

- Dobrego alkoholu nigdy nie odmawiam - Miał zamiar podnieść kieliszek i podczas tego właśnie ruchu chciał jak najniezauważalniej tylko się dało powąchać zawartość kieliszka. Może znajdowała się w nim trucizna? Jeśli, to by tłumaczyło dlaczego kapitan sam pierwszy nie wypił. Ostrożność, albo może niedawne iluzje dawały się w znaki paranoi Skygana. Tylko tego brakowało. Ale w jego zawodzie nie mógł ufać ani magon, ani gildią czy nawet samej władzy.
- Ale najpierw powiedz za co będziemy pić. Co tu się stało? Dlaczego Ty i inni strażnicy jesteście ranni? - chciał dopytać zdobywając tym samym czas dla procentowego napoju by wydzielił nieco zapachu. Gdyby jednak nie stwierdził niczego podejrzanego a kapitan prawiłby swoje to zrobiłby już oficjane zaciągnięcie się wonią napoju.
07.07.2018, 12:18
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Kwatera Kapitana Straży
#5

STRAŻNIK
Zapach alkoholu był dość wyrazisty, aczkolwiek zapach zbliżających się niebezpieczeństw stawał się intensywniejszy...kygan jako młody mistyk był oczywiście niezbyt ufny i nie za bardzo chciał wypić pierwszy trunek którym został obdarowany. Przywódca Straży Miejskiej wyczuwając niepewność chłopaka walnął porządnego grzdyla i następnie spojrzał na młodzieńca czekając aż ten napije się chociaż kropli. Następnie wstał on z krzesła i zaczął przemowę: - Nie przejmuj się tym bałaganem, była to dziwna potyczka ze stadem zwierząt. Nie staraj się tego rozumieć, nawet ja tego nie ogarniam. Na szczęście udało się uchronić cywilów... Jednakże nie dlatego Cię oczekiwałem. Widzę, że masz przy sobie mój podarunek. Jak Ci się podoba? - Po czym uśmiechnął się delikatnie i w jego ręce pojawiła niemal identyczna replika którą zabawiał się w ręce: - Dostałem go kiedyś od pewnego kupca za pomoc. Myślę, że Tobie przyda się bardziej. Pilnuj go, to niezwykle rzadkie ostrze z jeszcze bardziej rzadkiego materiału. Ciekaw jestem czy masz w ogóle posługiwać się taką bronią? - Po czym Kapitan Straży stanął w pozycji do walki nieco chwiejnym krokiem i z uśmiechem wymierzył repliką noża w stronę Skygan'a mówiąc: - Pokaż jak walczysz młokosie! - Po czym wykonał pierwszy zamach w stronę klatki piersiowej.Umiejętności Daniela:
Dzięki jednej z moich umiejętności, gdy spojrzycie mi w oczy możecie czuć się nieco niepewnie, czuć delikatny dyskomfort a nawet mały strach. Fajnie by było jakbyście to uwzględnili podczas rozmowy ze mną.


24.07.2018, 16:04
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Kwatera Kapitana Straży
#6

Widząc pijącego kapitana jakoś się oswoił z myślą że Kapitan jednak nie chce go otruć ale zamiast pić słuchał co miał do powiedzenia dowodzący garnizonem w Valen. Bo zapowiadało się nader ciekawie.

Atak zwierząt? Dziwne, bardzo dziwne. Podrapał brodę w zamyśleniu. Sprawka magów? Raczej nie zorganizowana grupa uderzeniowa sierściuchów.
- Jeszcze atak wilków na obóz rozumiem ale na miasto? Ale jak widzę i Ty oberwałeś - uśmiechnął się ponuro i zaczął się zastanawiać jeszcze bardziej kompletnie zapominając o alkoholu trzymanym w lewej ręce.
- A, sztylet - wyciągnął broń przymocowaną do lewego ramienia, czyli mimo że był częściowo schowany przez futro to i tak był dostrzegalny. Musiał to zmienić
- Kamień Zun'ma, nawet w Azazacie nie widziałem takiej broni. To naprawdę rzadki dar - musiał przyznać że zakrzywiony sztylet jeszcze bardziej upodobniłby go do skorpiona. Mało że ostrze niemal identyczne jak żądło tych zwierząt to sama barwa komponowała się z czarną magią mistyków. Kapitan też taki miał!
- To bliźniacze bronie? - spytał zaskoczony - Wolę miecze ale sztylety też się przydają - popatrzył na kapitana, wyciągnięcie broni często świadczyło o ataku. Odstawił kieliszek. Chciał zaatakować mistyka? TAK! O jasna cholera!

Skygan chciał lekko ugiąć nogi, wyciągając nieco lewą do przodu szykując się do obrony przed pierwszym atakiem i stwarzając przy tym ruchu ogon pod tylnią częścią futra. Miał zamiar wybić się lekko z wysuniętej lewej logi odskakując do tyłu przed zamachem Kapitana. Chciał chwycić go za nogę ogonem i pociągnąć w swoją stronę pozbawiając go tym samym równowagi. Gdyby mu się udało doskoczyłby do dowodzącego i chwycił lewą, wolną ręką za ubranie, a prawą w której był sztylet wymierzyłby w szyję oponenta. Gdyby jednak wodnemu demonowi nie udało się złapać i pociągnąć za nogę przeciwnika chciał odrzucić sztylet na bok i chwycić go ogonem w locie wymierzając nim w Kapitana ale tak żeby przypadkiem go nie nabić na broń.
W ostanim przypadku gdyby nie miał czasu na stworzenie ogona miał zamiar także odskoczyć w tył i wyrzucić czarny sztylet na bok, wyciągając prawą ręką sztylet na udzie. Miał zamiar doskoczyć z pozycji w przód zamachując się z prawej strony i kończać manerw przy klatce piersiowej Kapitana.

Manewry z odrzuceniem sztyletów były technikami których uczyło się przyszłych zabójców w Azaracie. Miały na celu zdezorientowanie przeciwnika. No bo po co któs miałby wypuszczać broń z ręki czyż nie? To było coś czego mało kto mógł się spodziewać.
24.07.2018, 17:19
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Kwatera Kapitana Straży
#7

STRAŻNIK
Bitka rozpoczęła się przy zapachu wosku i cieple świec.lan Skygan'a z początku wykombinowany na szybko jednakże miał on oparcie na jego własnej wiedzy i umiejętnościach mógł swoje miejsce bytu gdyby... No właśnie, gdyby jego przeciwnikiem nie był doświadczony wojownik jakim był Dowódca Straży. Gdy wodny ogon Mistyka pojawił się na polu bitwy Dowódca delikatnie się uśmiechnął analizując całą sytuację. W momencie gdy wodnik chciał się wybić w powietrze coś jednak poszło nie tak. Stalowy mistyk momentalnie wtopił swoje ostrze w wody twór uniemożliwiając ruch Skyganowi przez co dalsza część jego planu nie powiodła się. Jego zaklęcie stało się przyczyną nieudanego ataku przez co musiał dalej kombinować jaki manewr wykorzystać w dalszej części walki.

W tym czasie kapitan nie próżnował i wypowiedział kilka słów: -Czyżby to był koniec walki? - Po czym szybkim ruchem stworzył w swojej dłoni kolejne metalowe ostrze i wycelował je prosto w głowę młodego rywala. Teraz przyszedł czas na obronę Skygan'a bo inaczej może być z nim krucho.


Umiejętności Daniela:
Dzięki jednej z moich umiejętności, gdy spojrzycie mi w oczy możecie czuć się nieco niepewnie, czuć delikatny dyskomfort a nawet mały strach. Fajnie by było jakbyście to uwzględnili podczas rozmowy ze mną.


05.08.2018, 13:23
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Kwatera Kapitana Straży
#8

Widząc lecący sztylet przyszpilający wodny ogon do ziemi nie mógł powstrzymać zaskoczenia. PRZECIEŻ TO TYLKO WODA?! JAK MOŻNA JĄ DO KURWY NĘDZY PRZYBIĆ?? Mimo to jego umysł pracował szybko analizując sytuację. Ogon stawał się bezużyteczny, do tego jeszcze przytrzymywał go w miejscu tak że nie mógł się cofnąć. Woda na ogonie na szczęście nie była skażona. Przeciwnik nie mógł wiedzieć jakie ma właściwości prawdziwa natura wodnego demona.

Ogon przyszpilony do ziemi i skierowany w stronę kapitana był częściowo bezużyteczny. Ale to dalej była woda pod kontrolą Skygana. Nie miał innego wyboru... Spojrzał na nowo stworzone ostrze a potem na kapitana. Podniósł obie ręce do góry.
- Masz mnie - westchnął delikatnie pokazując przy tym zęby. Nawet nie musiał udawać zawodu z powodu swojej porażki. Woda w starciu z metalem nie miała szans.
- I tak na nic mi się już nie przyda - Chciał odciąć ogon w okolicy uda jednym szybkim ruchem. Płyn powinien rozpaść się bezwładnie na ziemię. Żeby mieć jakiekolwiek sznase musiał odwołać się do najbrudniejszych technik jakie znał. Miał zamiar tchnąć magię w płyn w niezauważalny sposób i wytrzelić wodę z dużą prędkością w stronę swojego przeciwnika uderzając w klatkę piersiową a następnie w szczękę ruchem pionowym z ziemi ku górze. Gdyby się udało chciał do niego doskoczyć i chwycić go za ranną prawą rękę. Teraz albo nigdy. Takiej wody już nie mógł przybić do ziemi...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.08.2018, 21:52 przez Skygan.)

05.08.2018, 21:49
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Kwatera Kapitana Straży
#9

STRAŻNIK
Zabawa trwała w najlepsze, ale póki co była ona dosyć jednostronna...kygan miał już swoją strategię w głowie, ale czy ona wystarczyła? Zacznijmy więc od początku. Przyszpilony do ziemi młodzieniec widział jedynie jak w jego stronę rusza kapitan straży i uznał że ukazanie swojej słabości i niższości będzie najlepszą opcją na przeżycie. Kapitan zatrzymał swój oręż wierząc Mistykowi. Ten jednak skorzystał z podstępu i zaatakował wodą. Mężczyzna jednak zauważył atak skierowany w jego osobę i w ostatniej dosłownie chwili wytworzyć na swojej twarzy metalową maskę która przyjęła na siebie główne obrażenia. Wodny pocisk jednak zostawił po sobie ślad i przeciął metal oponenta dosłownie pod jego okiem. Kapitan straży zatrzymał się i dezaktywując maskę uśmiechnął się do Wodnika mówiąc: - Jesteś naprawdę niezły, to trzeba przyznać. Nie chciałbyś może zaszczycić swoją obecnością mój oddział? - Po czym wyciągnął w jego stronę dłoń czekając na odpowiedź być może przyszłego członka Straży Miejskiej.


Umiejętności Daniela:
Dzięki jednej z moich umiejętności, gdy spojrzycie mi w oczy możecie czuć się nieco niepewnie, czuć delikatny dyskomfort a nawet mały strach. Fajnie by było jakbyście to uwzględnili podczas rozmowy ze mną.


21.08.2018, 00:15
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Kwatera Kapitana Straży
#10

Atak wypalił ale z obu stron z niezbyt zamierzonym efektem. Z jednej atak trafił ale został zblokowany. Z drugiej - gdyby kapitan nie zdążył wytworzyć osłony która i tak została naruszona. Mógłby już nie żyć. Skygan zapomniał jak bardzo niebezpieczne było atakowanie w gniewie, zwłaszcza magią. Wysłuchał słów kapitana po czym popatrzył na niego z niedowierzaniem.
- Czyli to był tylko test? Przez chwilę myślałem że naprawdę chcesz mnie zabić! - krzyknął z wściekłości. Zamknął oczy i wypuścił powietrze nosem, jednym szybkim wydechem.
- Nieważne, wybacz za ten wybuch. Nie chciałem atakować z taką siłą. Zanim jednak dam Ci odpowiedz pozwól że zapytam - schował zakrzywiony sztylet do pochwy. Po czym popatrzył kapitanowi prosto w oczy.
- Jakim cudem mistyk - człowiek zamieniony w potwora do zabijania demonów, wyrzutek i mutant... został kapitanem straży w największym mieście handlowym? - po krótkiej przerwie wypowiedział słowa praktycznie cały czas się śmiejąc. Jak to w ogóle jest możliwe?!
21.08.2018, 00:43
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna