Mistyk Radeka ze Starych Bagien
#1

Radeka Izalith
♦ ze Starych Bagien ♦ 25

WYGLĄD POSTACI


Radeka z Perony, Radeka ze Starych Bagien. Różnie wołają na tą kobietę, choć zwykle rozmowa o niej, odbywa się za jej plecami... szeptem. Kobieta wyróżnia się z pewnością swoim wysokim wzrostem, mierzy bowiem pięć stóp i dziesięć cali. Dotychczasowe życie odcisnęło piętno na ciele Radeki, dodatkowo postarzając ją o kilka lat. Skóra kobiety jest lekko opalona, lecz widać, że z trudnością nabiera kolorów.

*Klik*

Radeka ma średniej długości włosy sięgające jej do do końca karku. Często układa je w niewielki kucyk, spinając je czarną wstążką. Włosy kobiety mają barwę ciemnego brązu, w niektórych miejscach przecinane rudymi kosmykami. Kobieta ma lekko przekrzywiony nos, na prawą stronę twarzy. Krzywizna ta jasno wskazuje, że musiał być już kilkukrotnie złamany. Usta kobiety są wąskie, i przecina je niewielka blizna. Kości i szczęka u mistyczki są wyraźnie zarysowane. Oczy Radeki mają piwny kolor, choć przy dłuższym wpatrywaniu się w nie, można odnieść wrażenie, że mają barwę ciemnej czerwieni. Jednak tym co najbardziej rzuca się w ocza to tatuaże, których sieć ciągnie się po twarzy i szyi mistyczki. Stare runiczne symbole znajdują się w pobliżu oczu, dolnych warg, podbródku, uszu i krtani kobiety. Wokół nich, obok nosa, czole czy szyi biegnie sieć różnych innych symboli, które spinają wszystko w całość. Widzimy, że symbole spływają niżej po ciele kobiety, pod ubranie. Tatuaże, które pokrywają twarz kobiety są wykonane z artystycznym kunsztem, a podziwiając je w równym stopniu można odczuć zachwyt jak i niepokój.


Kobieta jest szczupła, a wysoki wzrost dodatkowo potęguje ten efekt. Kości mostka, bioder, obojczyka czy żeber są wyraźnie widoczne. Mięśnie kobiety są bardzo dobrze zarysowane, szczególnie widać to na żylastych rękach czy brzuchu. Chude nogi kobiety są lekko krzywe, a przy lewej stopie brakuje małego palca. Na reszcie ciałą mistyczki również widać ciągnące się tatuaze. Runy zaczynają się od mostka i ciągną się przez całe ciało. Są na plecach, ciągną się w dół kręgosłupa, koło serca ramionach czy nogach. Niewielkie runy i symbole pokrywają dłonie, palce jak i stopy Radeki. Znajdziemy je również na wewnętrznej stronie ud i łonie.

*Klik*

Radeka w podróży ubiera na siebie lekki kirys osłaniający tors. Pancerz jest wykonany ze stali, która została potem pociągnięta czarną, matową emalią. Napierśnik i odsłaniający plecy naplecznik, połączone są ze sobą za pomocą rzemieni po bokach i na ramionach. Pancerz jest lekki i nie krępujący ruchów, przez co można bez problemu zakładać go szybko i  samodzielnie. To jednak ma swoją cenę, zyskując swobodę w ruchach, pancerz nie chroni tak dobrze jak jego cięższe odpowiedniki. Pod pancerzem widzimy ciemną koszulę, zapinaną pod samą szyję. Na biodrach  mistyczki widzimy szeroki pas, który utrzymuje skórzane taszki. Chronią one kuda i krocze kobiety do kolan. Do pasa przypięta jest niewielka torba, znajdująca się po lewej stronie ciała. W przyborniku tym znajdują się najpotrzebniejsze rzeczy. Z tyłu przytoczone są mocne kajdany. Nogi kobiety chronią skórzane spodnie. Nogawki ich są wpuszczone w cholewy wysokich, rzemieniowych butów, sięgających prawie pod kolana. Całość dopełnia podróżny płaszcz podbijany czarnym, niedźwiedzim futrem. Płaszcz jest długi do zgięcia kolan, lekko rozcięty od dołu by ułatwić siadanie i poruszanie się. Na płaszczu możemy zobaczyć naramienniki, wykonane z tego samego materiału co kirys. Radeka na dłoniach nosi skórzane rękawice, zasłaniające znajdujące się na skórze symbole i runy. Resztę swoich przedmiotów kobieta nosi w dużej podróżnej torbie przewieszonej przez ramię.

*Klik*

Kobieta włada mieczem półtoraręcznym, wykonanym ze stali. Jest to piekielnie ostra broń, którego głownia ma długość około 1,2 metra. Jelec jest prosty, bazuje na formie sztabki. Głowice tworzy zaś niewielki żelazny stożek. Pochwa jest wykonana ze skóry i wzmocniona drewnem. Przy pasie przywieszony jest sztylet, w skórzanej pochewce. Ostrze, wykonane ze stali, jest długie na dłoń dorosłego mężczyzny. Przy czubku klinga jest zakrzywiona ku górze. Ten mały nóż bardziej przypomina ostrze rytualne niż bojową klingę.

Kobieta porusza się sprężystym krokiem, jakim cechują się obeznani z musztrą żołnierze. Gdy się wypowiada, możemy usłyszeć, że jej głos jest lekko ochrypnięty. Mówi z wyraźnym perońskim akcentem.

*Klik*(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.11.2018, 02:34 przez Radeka.)

26.10.2018, 01:40
Przeczytaj Znajdź
Mistyk Radeka ze Starych Bagien
#2

01.11.2018, 00:47
Przeczytaj Znajdź
Mistyk Radeka ze Starych Bagien
#3

01.11.2018, 01:58
Przeczytaj Znajdź
Mistyk Radeka ze Starych Bagien
#4

01.11.2018, 02:37
Przeczytaj Znajdź
Mistyk Radeka ze Starych Bagien
#5

Akceptuję i dziękuje za sprawdzenie karty
01.11.2018, 02:41
Przeczytaj Znajdź
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna