Zagrożenie z Perony

Cytat:
NIEBEZPIECZNA PERONA!

Ludzie! Droga wiodąca do Perony jest wyjątkowo niebezpieczna! Miasto wygląda jak opuszczone przez Duronora. Wszędzie smród rozkładających się ciał i widok wisielców. Nie wiadomo do końca czego to wina. Przybyłem tu ze spóźnionym transportem z Grimssdel. Jednak przestrzegam Was! Na obrzeżach miasta widziałem jakąś dziwną zjawę. Przypominała... Tego. No, demona. Ale jakiś taki dziwny, bo część jego ciała była jakby spalona. Jeśli zobaczycie coś takiego - uciekać, gdzie trytony zimują! Bestia wyglądała jakby czegoś lub kogoś szukała. Na pewno nie był nim martwy nieszczęśnik, przy którym znalazłem taki oto, list.

Miejcie się na baczności.

Cytat:
LIST
Marnon, Brachu!
Wiem, gdzie możesz zdobyć złoto na spłacenie długów - mianowicie, w Peronie. Ludzie mówią, że te rejony to nic, tylko chuj, dupa i kamieni kupa, ale ty im nie wierz, brachu, gówno tam wiedzą! Można się tam dorobić - a jak, to ci zaraz wyłożę.

Jak przejeżdżałem przez Peronę jakoś przed tygodniem, zauważyłem, że między drzewami wisi kilka trupów bogato odzianych, z tobołkami nietkniętymi. Znaczy się, uchodźcy - a kto uchodzi, ten cały swój dobytek bierze. Czujesz już, o co chodzi? Łap brachu skrzyneczkę, jedź w te pędy za Jezioro Grimssdel i oskub tych sztywniaków z pierścionków, naszyjników i czego tam jeszcze, zanim kto inny to zrobi! A, tylko siekierkę jakąś ostrą za pasek wetknij, bo w Starym Lesie potworów ilości nieprzebrane, więc trzeba uważać. No, ale czego się nie robi dla złota, co?

Twój wierny druh Somggrud

— STRONA ZNALEZIONA W LESIE MIRAŻU —
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.

28.11.2018, 15:55
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna