Podziel się opinią o Atarashii

Twój głos jest ważny
POZWÓL NAM POZNAĆ BRAKI I BŁĘDY. ZAPROPONUJ ZMIANĘ!
Drogi mistyku, łowco, mędrcze, szamanie, akolito i ty tam obywatelu! Mamy do Was sprawę, której nie powstydziłby się sam Leonard Rancheron, obecny król Atarashii!

W związku z naszymi planami i bogatą tablicą questów administratorskich jakie staramy się wprowadzać i jakie wprowadziliśmy do tej pory, chcielibyśmy poznać opinię na temat tego jak Waszym zdaniem działa/nie działa Atarashii. Co Wam się podoba na forum a czego brakuje, co chcielibyście zobaczy/dostać, jakie mechanizmy Waszym zdaniem nie działają a jakie wręcz przeciwnie, sprawują się bardzo dobrze.

Chcemy poznać Waszą opinię, ponieważ stoimy kilka kroków od wprowadzenia bardzo dużej oraz znaczącej aktualizacji na Atarashii. Niestety wciąż zastanawiamy się nad wieloma aspektami naszego grajdołka. Pragniemy wyeliminować aktualne nieścisłości i błędy przede wszystkim w mechanice, bo wiemy, że pod wieloma względami jest wadliwa. Potrzebujemy świeżego podejścia do sprawy, tak abyście zarówno Wy jak i my mogli uczynić Atarashii fajniejszym miejscem.

Rozważamy bardzo poważnie wprowadzenie w (być może niedalekiej) przyszłości statystyk do gry, które mają wyeliminować wiele aktualnych problemów z rozwojem postaci, wykorzystywaniem ekwipunku eterycznego i wiele więcej. Taki system jak pewnie się domyślacie, byłby całkowicie oskryptowany tak żebyście nie musieli bawić się w jakieś skrzętne przeliczanie cyferek. Oczywiście to tylko ogólny zarys tego nad czym myślimy sporo czasu.

Teraz jest właściwy moment żeby poprosić Was o opinię do tego co aktualnie mamy na naszym fantastycznym grajdołku. Chcemy lepiej zrozumieć sedno wielu nieścisłości i problemów od organizacji tematów i informacji w źródle wiedzy, przez skrypty, mechanikę, komfort pisania postów i całą rzeszę innych dodatków jakie są na Atarashii.

Co Waszym zdaniem działa a co nie, co potrzebujemy mieć na Ata, a co potrzebuje zmian, jakie widzicie inne rozwiązania, a jakie uważacie za niepotrzebne. Spróbujmy sprowokować rozmowę. Pamiętajcie, że tworzymy forum razem i niech staje się ono lepsze nie tylko dzięki naszym pomysłom, ale również Waszym.

PS. Nie bójcie się poruszać tematu. Wujek Kratos Was nie zje. Wujek Kratos tylko degraduje.

Duronor z Wami,
Atarashii team

— STRONA ZNALEZIONA W LESIE MIRAŻU —
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.

24.06.2019, 19:40
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Ja bym była za wprowadzeniem pomysłu z tablicą zadań o której rozmawialiśmy kiedyś Zaciesz żeby w każdym mieście było miejsce, w którym można wybrać jedno ze zleceń lub zadań, mogłyby się tam też znajdować np.informacje fabularne itp. co znacznie ułatwiłoby grę zarówno graczom jak i MG Uśmiech
24.06.2019, 21:23
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Moje wrażenia jako MG różnią się trochę od wrażeń jako gracza i te pierwsze pozwolę sobie zostawić na inną rozmowę by nie spojlerować graczom pewnych tajnych spraw =)

Zupełnie zgadzam się z pomysłem Chichi. Oczywiście to by wymagało od panów Mistrzów nakreślenia kilku gotowych scenariuszów do załatwienia, co dla mnie jest jak najbardziej dobrą opcja. Nie dość że będzie zestaw przygód do oddania bez obmyślania kolejnych co wątek, to jeszcze świat trochę ożyje.

Na pewno to co chciałbym odczuć mocniej to waśnie życie świata At-i. To że jeśli moja postać zrobi coś o czym raczej będzie głośno, to będzie o tym głośno. Ja sam staram się takie rzeczy wprowadzać i przeplatać wątki postaci plotkami o innych, zwłaszcza tymi najgłośniejszy. W końcu miło jest, gdy dokona się heroicznego czynu a potem w innym mieście o tym plotkują, prawda? Kolejnym takim przykładem jest to, że jeśli jakieś miasto zostanie zrujnowane to wszyscy tam przebywający gracze będą czuli tego skutki. Są to rzeczy głównie fabularne, takie które są do przypilnowania przez Strażników. System reputacji jest czymś fajnym, o ile ludzie z niego by korzystali – Nawet bez zmieniania formy. Choć osobiście bym wolał by na przykład do każdego punktu reputacji był przypisany jakiś konkretny czyn, widoczny zarówno dla graczy jak i MG. Jeśli ktoś jest sławny za zabicie smoka, powinno to być widoczne przy jego reputacji, by ktoś taki jak Vein mógł z całego serca go za to nienawidzić.

AutoMG jest fajnym pomysłem, który jednak nie wpłynie mocno na grę w porównaniu do pracy jakiej wymaga więc mimo że kocham takie rzeczy, to od siebie w sekrecie powiem że nie powinien być to w żadnym stopniu priorytet xD
25.06.2019, 22:13
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Podobno najwyżej oberwę degradacjo... No cóż, czyli najwyżej tutaj stracę kolor, a niech będzie!

Świeża krew w kadrze

Myślę, że tym razem Atarashii ma naprawdę świetną kadrę. W odróżnieniu do poprzednich, jakie miałam okazję widzieć przez lata działalności forum, teraz czuć powiew zmian w prowadzeniu przygód. Mamy Mirrodina, który lubi porządnie pleść wątki ze sobą tworząc ciekawe scenariusze. Niedawno dołączył Hamstur, który zaczyna zabawę z grubej rury, przy okazji wykorzystując swoje doświadczenie stołowego mistrza gry, wprowadzając na forum nieużywane dotąd formy rozgrywki. Chciałabym, by taki trend się utrzymał, to naprawdę fajne kiedy o Twojej postaci gada się w plotkach, w momencie wejścia do karczmy, albo rozwijasz postać w tak naturalny sposób. Trzymam kciuki, żeby się nie wypalili jak ja czy Szpadel!

Rozwój

Cieszy mnie to, że wraz z powiewem nowych mistrzów gry, zmienia się podejście do rozwoju postaci. Wcześniej bolączką było to, że tak jak ktoś tworzył sobie postać, tak z taką samą zawartością karty postaci kończył grę. Dlatego też daję dużą okejkę na to co się obecnie dzieje, że gracze mają szansę i czas w fabułach, by doskonalić swoje umiejętności. Z pewnością pomocna jest tutaj opcja pisania konsultacji, która w ogóle przyśpieszyła sesje.
Na pewno nie chciałabym powrotu tego czasu, kiedy zdobycie nowej zdolności wiązało się ze zrobieniem sesji na kilkanaście stron (sesja Taarpena?). Mam wrażenie, że rozszerzenie opisów z tematu Poziomy magii mogłoby pomóc Mistrzom gry w lepszej i trafniejszej wycenie zdolności (a przynajmniej graczom, by wiedzieli gdzie są granice).  

Mana

Pewnie to był zamierzony efekt, ale średnio podoba mi się postęp zdobywania many. W porządku, że z każdym poziomem zdobywa się ją coraz wolniej, to całkiem logiczne...  Ale ta zawrotna wartość 5 punktów to istne szaleństwo i wybuch mocy dla postaci na 25-30 poziomie. W momencie, kiedy gracz chciałby opanować jakąś zdolność wysokopoziomową, to bez eterowych wspomagaczy może być ciężko. Moim zdaniem fajnie by było, jakby eteryczny ekwipunek był tylko dodatkiem, a nie czymś co jest must have dla osób aktywnie korzystających i rozwijających magię (nawet jeśli nie za bardzo jest na co ten eter wydawać poza maną, wiem Nic nie mówie).
Wiem, że na pytaniach już ktoś pytał (Mest, it was you?) o inne opcje zdobywania many niż poziomy oraz eteryczny sklep. Pojawiła się ostatnio opcja zdobycia jej w ramach odznaki Błogosławionego, dobre i wymagające oznaczenie dające tyle co Kula many, ale czy serio nie będzie jakiejś fabularnej opcji powiększania zbiornika many?

Poziomy postaci

Ja wiem, to nie jest coś turbo ważnego, ale uznałam, że warto o tym wspomnieć (lub przypomnieć). Z tego co obiło mi się o uszy, podobno kiedyś tam były jakieś plany w sprawie zmian w systemie poziomów. Właściwie jedyne co dają to manę, niby fajnie, że nie są wyznacznikiem tego czy ktoś jest mocarzem czy nie, ale z drugiej strony nabicie wysokiego poziomu daje jedynie prestiż? Fajnie byłoby nagrodzić osoby, które włożyły już sporo czasu, pracy i serca w swoich bohaterów.

Pierścienie odnowy

Wiem, był na nich nerf ostatnio i był całkiem słuszny. Pierścienie odnowy były mocarne, ale dawniej też unikatowe. Ah, te wspomnienia jak Szpadel próbował zdobyć pierścień odnowy i dostał raz na urodziny papierowy pierścień... Piękne czasy. Teraz jako, że stały się stosunkowo ogólnodostępne dla graczy, ich moc powinna się zmniejszyć, co też się stało. Taaa, wieeeem - macie w planach rebalans tychże błyskotek, czego nie mogę się doczekać. Czy wróci pomysł max 3 sztuk na postaci, czy coś innego? Z pewnością będę śledzić temat, bo jak już wiadomo - matematycznie ringi odnowy są słabsze od zwykłych pierścieni.
PS - Nie mogę się doczekać jakie nowe eteryczne rzeczy planujecie wprowadzić, bo znając Was już nad czymś nowym gdybacie i niekoniecznie są to te ulepszone schematki.

System sławy?

Niechże zacznie działać! A także wpływać na nasze postacie. Znaczy się wiem, że 3/4 postaci tego forum to no-name na świecie, bo niczego nie dokonali... Ale dla przykładu taki Avaraad mimo, że pokonał demona to jakoś nie widzę, żeby mu repu skoczyło (tiaa, jeden punkt ma od Daniela za fajne sesje), a przecież to całkiem interesujący wyczyn, zwłaszcza że uratował tym Peronę. Reputacja ma potencjał, ale jakoś wypadałoby jej wcześniej opracować skale (pewnie gdzie Medeis i Arcymagowie to będą dwie skrajne wartości?).

Klasy postaci

Cieszę się, że na forum zawitały tamte (rozbudowane) opisy klas postaci. Trochę na nie czekaliśmy, ale wreszcie są i to jest fajne. Czasami liczę, że na forum pojawią się kolejne ciekawe opisy. Z pewnością, rozjaśniły nieco zagmatwanych spraw. Zastanawia mnie tylko czy jest planowany jakiś skromny buff dla mistyków, czy dalej pozostaną w swojej obecnej formie stosunkowego glass canona. Oczywiście, każdy tworzy i rozwija postać zgodnie z własną wizją. Smutno mi jedynie, że moja pierwotna klasa postaci jest tą, która jest w najczarniejszej dupie.

Konsultacje są   S U P E R

A na koniec - ostatni test Chichi był świetny, czekam na więcej!

Pewnie zapomniałam pierdyliarda rzeczy, ale no zdarza mi się Konsternacja Mam nadzieję, że chociaż trochu pomogłam, chociaż mam wrażenie, że nie zwróciłam na nic nowego uwagi.
09.07.2019, 22:06
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Crafting/talizmany - ogólne informacje/

Moim zdaniem brakuje nam na forum opisów istniejących systemów. O ile rozumiem ideę zostawienia graczom szansy do testowania tego na własnej skórze, o tyle jeżeli wchodzi ktoś nowy, ma parę tysięcy eteru i nie wie co z nim zrobić - na co go wydać, żeby nie okazało się, że go zmarnował na nieokreśloną ilość czasu to słaba opcja.

Brakuje mi opisu/krótkiego przedstawienia jak działają te systemy, bo choć ja zdążyłem je nieco przetestować, wiele osób może zadawać sobie pytanie "Czy mogę mieć dwa talizmany aktywne?", "Czy mogę tworzyć przedmioty bez schematu - z losowych składników?", "Czy schemat mi zniknie jak stworze przedmiot?"
Dużo lepiej się korzysta z systemów których ideę działania znamy.

Podobnie ma się sprawa ULEPSZONYCH SCHEMATÓW - system istnieje ale opisu działania brakuje (Jak zdobyć ulepszony schemat to ja się musiałem dowiedzieć od kogoś, nie wiem czy w ogóle jest taka informacja na forum).

▲To co powyżej, to ogólnie największa bolączka tego forum. Żeby korzystać i bawić się komfortowo, dobrze by było gdyby wszystkie systemy były jasno opisane. Ja wiem, że to dużo pracy i niekoniecznie może się chcieć, zwłaszcza gdy systemu są rozbudowywane, ja rozumiem. Ale przez brak takich informacji zebranych w jednym miejscu każdy gracz musi pytać kogoś indywidualnie o tą samą pierdołę i to też pochłania czas. A to często wcale nie są nowe systemy. No bo ileż czasu temu powstał stolik do craftu?

Takich pytań bez odpowiedzi (na forum) jest więcej. Np. Jak nauczyć się nowej zdolności? Jak często można to robić? Jakie są warunki by opanować boską moc? To są dosyć podstawowe systemy na tym forum. =/

▼Wszystko co poniżej to już raczej moje bardziej subiektywne spostrzeżenia i wrażenia.

Ulepszone schematy

Już pisałem o tym do Tyra, moim zdaniem obecna forma tego systemu jest zła. Wiadomo, miała służyć ludziom do tworzenia przedmitów o specyficznych atrybutach, ale ceny eksploracji tego systemu są ogromne a teoretyczny zysk jest tylko teoretyczny, bo żaden z graczy nie jest w stanie po niego sięgnąć.

W obecnej formie, chcąc wykorzystać ten mechanizm zgodnie z założeniem - czyli stworzyć drugi przedmiot z wymarzonymi przez nas atrybutami trzeba:
1. ZNISZCZYĆ przedmiot który jest dla nas idealny (cholera wie ile prób i losowań nam zajęło jego stworzenie)
2. MODLIĆ SIĘ by wymagane składniki w ogóle były kiedykolwiek przez kogokolwiek zdobyte.
3. POPADAĆ W ROZPACZ, że owszem, jeden z dwóch barwników wymaganych do przedmiotu, Mest kiedyś dostał na loterii w której kupił 15 losów, ale oczywiście nie sprzeda bo może go kiedyś potrzebować a Ciebie nie stać na 15 losów bo może trafisz na składnik.
4. STWORZYĆ UPRAGNIONY PRZEDMIOT - po wielu miesiącach prób zdobycia tych składników, pisaniu postów w odpowiednim dziale (przecież mamy aż ??? szans!), żebraniu o odsprzedania jak ktoś jakimś cudem zdobędzie i traceniu setek tysięcy eteru wygrywając skarabeusze na loterii.
5. Uświadomić sobie, że wydaliśmy dwieście tysięcy eteru na odtworzenie przedmiotu, który mieliśmy na samym starcie. A stworzenie nowego ze schematu to ciągle.... droga przed nami.

Pisałem kilka propozycji poprawy tego systemu, są to:
1. Przedmiot pozwalający na sprawdzenie (przewidzenie) kosztu utworzenia przedmiotu z ulepszonego schematu (przed jego zniszczeniem)
- Dzięki temu ktoś kto będzie chciał zniszczyć swój ukochany przedmiot będzie wiedział wcześniej, czy go na to stać (czy będzie mógł go odtworzyć) czy też będzie musiał kolejne X miesięcy grać bez wspaniałego pierścienia który udało mu się scrafcić.
2. Inną opcją jaka mi do głowy przychodzi to wariant, w którym do stworzenia ulepszonego schematu potrzebny jest schemat bazowy + drogi item do kupienia w sklepie, który przerabia schemat bazowy na ulepszony (może być nawet dosyć drogi, z 40k na +5, 80k na +9, 160k na +12) i przy użyciu tych obu znika stary schemat, powstaje ulepszony schemat a item-matka nie jest niszczony.

Tyru wspominał wtedy też o takiej opcji:
3. Przedmiot, który pozwala odzyskać wszystkie składniki przy niszczeniu wybranego przedmiotu (Powstawałby schemat + wszystkie potrzebne składniki).

Schematy (zwykłe) - ukryte koszty produkcji

Zastanawiam nad tymi schematami w sklepie i faktem, że nieznany jest skład np. eterycznego ringa zanim się go nie kupi.
Jaki jest cel tego manewru?

Przy założeniu, że i tak nie można go stworzyć mając składniki + stolik a nie mając schematu, czy to na pewno potrzebne? (Ukrywanie kosztów).

W efekcie tego systemu:
1. Ja przed zakupem spamuję graczy, którzy mają taki schemat wypytując "czego wymaga" i znam ten skład tak czy inaczej.
2. Ktoś nowy nie wie czy kupić schemat na taki czy inny pierścień (bo nie wie czy będzie mógł go zrobić i może warto zostawić eter na coś innego?), w związku z tym może się bardziej bać całego systemu craftu.
3. Ktoś kto nie wie do czego może użyć składników (bo nie ma schematów), nie potrafi ich wycenić, w związku z tym bedzie sie bał je kupować/sprzdawać żeby nie być stratnym. Może chcieć trzymać to co wydropił "bo może kiedyś się przyda" oraz "bo może jest dobre?" Sam tak mam i jak np. taki Mirrodin będzie chciał kupić coś, czego nie potrzebowałem, to podświadomie nie będę chciał mu tego odsprzedawać. Bo nie wiem do czego służy, bo nie wiem czy nie będę potrzebował itd. Takie chomikowanie przedmiotów powstaje bo nie wiadomo do czego są.

Schematy (zwykłe) - jednakowe koszty produkcji

Zastanawiam się też, czy nie ożywiłoby trochę handlu (oraz craftu) gdyby składniki nie były tak sztywno przypisane do konkretnych schematów. Obecnie jedne składniki sa używane intensywnie, inne zaś leżą w ekwipunku kompletnie bezużyteczne. Może byłoby ciekawiej, gdyby (zamiast lub dodatkowo) dostępne były schematy które nie posiadają sztywno określonego kosztu? Mogą mieć losowy zestaw wymaganych składników i przykładowo od 1 do 3 użyć zanim schemat się "rozpadnie"? Takie ograniczenie użyć uniemożliwiłoby całkowite rozjebanie rynku gdyby ktoś dostał schemat na pierścień odnowy składający się z 3 białych pniaków, ale jednocześnie gdyby ktoś dostał taki schemat to te cholerna pniaki miałyby w końcu zastosowanie inne niż realizacja questa "wystaw 5 przedmiotów na market".
Ja osobiście bardzo lubię taki element losowości i myślę, że coś takiego mogłoby mocno wpłynąć na handel - w końcu ktoś kto dostanie dobre zestawienie kosztów na przedmiot będzie mógł chcieć podkupić składniki standardowo nieużywane.

Handel między postaciami

Regulamin zdecydowanie zabrania a ja się zastanawiam, czy to ciągle zasadne? Koniec końców, mamy teraz czasy gdu:
- Niektóre przedmioty wymagają konkretnych (Być może rzadkich) składników a akurat druga postać może taki posiadać jako jedyna na forum
- Możemy mieć questa by kupić coś z marketu a akurat itemy nasze postaci są w dobrej cenie w porównaniu do konkurencyjnych
- Można zdobywać eter na diskordzie w róznych losowaniach i innych duperelach, co nijak nie wiąże się z graniem daną postacią
- Licznik postów z bonusowym eterem jest wspólny dla całego konta i robiąc questy na jednym koncie możemy dostawać ten bonus do grania drugim kontem

Szansa na drop

- Może warto byłoby jakoś odblokowywać informację na stronie https://atarashii.pl/drop.php by zamist "???" pojawiały się cyferki? Np. w momencie wydropienia danego przedmiotu lub napisania X postów w danym dziale?

Poziom postaci

Pięć many na level to coś, co w zasadzie zupełnie znika przy bonusach od eterycznych przedmiotów w związku z tym levelowanie postaci (poza prestiżeb przy byciu w top10) nie daje nic, bonusy do doświadczenia są raczej ignorowane i tak w zasadzie fajny mechanizm jest martwym mechanizmem. Rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to zastąpienie sztywnego "5" many czymś jak np. "5%" many. Wtedy ktoś na pierwszym poziomie mający 100 punktów many i 0 bonusu % miałby właśnie 100 many, a ktoś na 10 poziomie mający 50% many miałby many 150 (100PM *150%). Byłoby to coś unikalnego pozwalającego na wyciąganie więcej z przedmiotów.

Nie musiałoby się to jednak ograniczać do many, w końcu nie każdy musi chcieć grać postacą z milionem PM bo tak jest modnie. Zamiast tego możnaby wprowadzić możliwość rozdysponowania tych punktów levela by taki mnożnik dodać na wybraną przez gracza statystykę/atrybut, gdzie przykładowo każde kliknięcie w siłę dawałoby nie 5% a 10% mnożnika (w końcu many można nabić łatwo z eterycznej kuli lub eterycznych pierścieni, z siłą gorzej).

Gdyby coś takiego wprowadzić to podobny, bazowy mnożnik możnaby dać poszczególnym klasom postaci, wtedy łatwiej byłoby ocenić jak wypada mędrca z klasowo zwiększoną siłą (Który jednak tego nie rozwija) przy łowcy który specjalizuje się w napierdzielaniu kamiennym młotem.

Questy questy questy

Zaloguj się by przyjąć zadanie - mnie osobiście strasznie drażni fakt, że trzeba wejść w kartę "TASK" żeby odświeżyć zadanie.
Jeżeli akurat udało mi się wyczyścić wszystkie 4 zadania a wiem, że Mirrodin będzie nieobecny w tym tygodniu - po co w zasadzie miam uruchamiać forum by "przyjąć questa" jeżeli nie mogę na nim grać? I tak mamy górną granicę ile questów można przyjąć więc nie widzę w tym żadnej korzyści (chyba, że systemowo ciężko jest ograć mechanizm przypisania questa bez wejścia w odpowiendią stronę).
Jeżeli miało to nagradzać aktywnych graczy, cóż, może się skończyć upierdliwością w postaci jakiegoś skryptu "O 15:31 uruchom https://atarashii.pl/index.php?action=task" i efekt będzie ten sam, ale trzeba będzie mieć aktywną dodatkową pierdołę na telefonie.

Tyru, do kiedy będą zadania specjalne? - takie pytanie ja sam zadawałem kilka razy. Ja wiem, że nieokreślanie tego dokładnie wynika trochę z faktu, że nie chcemy sobie narzucać ram na kiedy trzeba wymyślić nowego speciala, aczkolwiek przez to nie wiadomo czy bardzo się stresować z robieniem wolnego slota (zanim questy znikną) czy nie. Może warto, dla przyjemnośći gracza ustawić licznik (21 days 17h 51min) po którym te zadania znikną? A jak ten czas upłynie to albo dać nowe, albo przedłużyć o dodatkowe 14 dni czy ile tam będzie potrzeba? (byleby tylko gracze się nie stresowali jeżeli mają jeszcze ponad 3 tygodnie).

Dodatkowy slot? 10% więcej eteru za zadania? - odkąd pojawiły się zadania, bonusy do eteru w pierścieniach i talizmanach troszkę tracą na znaczeniu, przynajmniej w moim mniemaniu. Nie sądze, by kolejne przebudowywanie talizmanów miało sens bo ileż to razy można na nowo sprawdzać 21081208012 kombinacji szukając tej jednej upragnonej, ale może w takim razie warto by dodać w przemdiotach eterycznych nowe możliwe atrybuty? Takie jak "1 dodatkowy slot na zadania" albo "10% więcej eteru za zadania" albo "10% mniejszy czas oczekiwania na kolejne zadanie" albo cokolwiek związane z tym systemem?

Zadanie napisz X i Y [...]" - warto by dodać komentarz co to oznacza. Chociażby:
"X - losowa liczba od 1 do 5"; Y- Losowa liczba od 5 do 15"
Aktualnie to kompletnie nic nie mówi, a dużo przyjemniej (moim zdaniem) gra się jeżeli rozumiemy systemy z jakimi mamy do czynienia.

Niepotrzebne przedmioty/niepotrzebne schematy

Warto by dodać jakiś pozbywania się takich rzeczy. Czy to "wrzuć 3 schematy, wylosuj jeden nowy" czy też ograniczona liczba użyć (przynajmniej na tych z eteryczną biżuterią, bo jak na kościany proszek będą 2 użycia to nigdy tych questów nikt nie wykona Zaciesz).
Dodatkowo przydatna byłaby opcja rozwalania przedmiotów na składniki.
I analogicznie ze składnikami - albo jakimś losowym mechanizmem sprawić, że w wydropionych schematach bedą wymagane losowe składniki (i może akurat kościany proszek zyska na wartośći), albo umożliwić spalenie tych zbędnych, śmieciowych składników by wyciągnąć coś z jakiejś loterii.

Szansa na powodzenie: 90%

Już płakałem do Tyra, że mam problem, Tyru napisał "nie ma problemu" więc nie ma problemu Uśmiech Aczkolwiek craftowanie bez zwojów wzmocnienia swojego czasu dało mi (i Vinci) w kość do tego stopnia, że więcej prób ulepszenia z +1 na +2 kończyło się na +0 (mimo tylko 10% szans na taką klęskę) niż faktycznie rosło do +2.

Tyru to sprawdzał i z jego testu wyszło, że po prostu miałem pecha. Cóż, możliwe, ale mimo wszystko ja od tej pory już od +1 używam zwojów bo nie jestem przekonany co do tego mechanizmu. Nie wiem czy istnieje jakiś sposób by podnieść zaufanie graczy do systemu. (Może jakieś losowanie powodzenia/niepowodzenia jak to na diskordzie z kostkami? 1-3 niepowodzenia, 4-10 powodzenie i wypada jakaś cyfra?) A może to tylko mój problem i nie powinienem wymyślać Uśmiech

Specjalne bonusy w podsumowaniu statystyk

Podczas pisania posta Mirro pytał mnie jaki amulet mam założony na postać. Niby nie problem odpisać na to pytanie, ale warto by było, by w tym podsumowaniu widocznym pod avaterem było zapisywane również jakie specjalne bonusy postać ma dostępne (jak np. wykrywanie wrogów w zasięgu X metrów od medalionu wilka), raz żeby miszczom łatwiej było pamiętać, dwa, żeby gracze nie kantowali (i nie nosili amuletu z maną żeby im system ładnie policzył manę a jednocześnie nie wciskali nikomu kitu, że mają co innego)

Sakiewka składników

Niby pierdoła, ale mi osobiście otwieranie sakiewek uroków sprawia pewną przyjemność. Ogólnie, "otwieranie nagrody" często daje jakąś satysfakcję. Tak samo było ze smoczymi jajami. Dlatego też wydaje mi się, że warto wprowadzić sakiewki ze składnikami w formie nagrody za questa, zamiast "3 losowe składniki". Niby efekt ten sam a przyjemność większa. No i łatwiej wyłowić jakie konkretnie składniki się dostało jak się je otwiera w ekwipunku.

Konsultacje serio są super

Z tym się zgodzę. Nigdy dotąd nie miałem okazji korzystać z takiego systemu, dynamika w walce jest dużo dużo większa niż w normalnych postach i można reagować na konkretną sytuację, przez co nie ma takich cudów jak postać, która próbuje wykonać tą samą akcję choć na początku posta została dotkliwie ranna i zachowałaby się zupełnie inaczej. Albo nie trzeba wklejać tych samych działań do kolejnego posta, jeżeli miszcz jednak da nam szansę na zmianę planów.

15.07.2019, 16:41
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Generalnie to co wyżej jest okej.
Cytat:Niby pierdoła, ale mi osobiście otwieranie sakiewek uroków sprawia pewną przyjemność. Ogólnie, "otwieranie nagrody" często daje jakąś satysfakcję. Tak samo było ze smoczymi jajami. Dlatego też wydaje mi się, że warto wprowadzić sakiewki ze składnikami w formie nagrody za questa, zamiast "3 losowe składniki". Niby efekt ten sam a przyjemność większa. No i łatwiej wyłowić jakie konkretnie składniki się dostało jak się je otwiera w ekwipunku.

To na jedno i to samo wychodzi i mówiąc szczerze nie robi większej różnicy.

Osobiście to bardzo podoba mi się cała mechanika, w sensie skrypty i wtyczki, które zostały mniej lub bardziej zmienione lub napisane od zera. Jestem fanem. Natomiast co bym chciał żeby było zmienione, to przede wszystkim informacje. A dokładniej mówiąc dostęp do nich. Przydałaby się jakaś strona, na której byłyby wypisane alfabetycznie informacje z księgi wiedzy, przykładowo:
  1. Opis miast
  2. Opracowanie mistyków
  3. itd.
I po kliknięciu w taką pozycję, przenosiłoby do odpowiedniego posta.

System questów jest spoko, podoba mi się. Crafting to samo, jedynie drop, jak to Vein zaznaczył, można by odkryć % szanse zamiast ??? w momencie wydropienia składnika.

"King of Dragons"

16.07.2019, 10:06
Przeczytaj Znajdź Cytuj

UWAGA - to jest bardzo długi wpis z całą masą różnych pomysłów i propozycji. Jeżeli ktoś nie dysponuje akurat zapasem czasu, na dole posta zamieszczono krótkie podsumowanie!

Cytat:Osobiście to bardzo podoba mi się cała mechanika, w sensie skrypty i wtyczki, które zostały mniej lub bardziej zmienione lub napisane od zera. Jestem fanem.
O! Zapomniałem o tym, a podpisuje się obiema rękoma. To forum jest tak świetnie mechanicznie i skryptowo zrobione, że szczęka opada. Jest to tak oczywiste, że nawet mi do głowy nie przyszło by to podkreślać. Dobra robota! Uśmiech

Crafting i handel - dodatkowe sugestie
Słyszałem plotkę, że chcielibyście ożywić market i że ludzie mało tam sprzedają.
Na razie zachęcają do tego chyba głównie questy pod tytułem "wystaw 5 przedmiotów/kup 5 przedmiotów".

Dlaczego tak jest? Po pierwsze dlatego, że NIE MA CZYM HANLOWAĆ.
Można to rozumieć dwojako i oba terminy są właściwe. Po pierwsze: mamy mało rodzaju dostępnego towaru. Po drugie mamy małe ilości dostępnego towaru by handel żył.

MAŁO RODZAJÓW TOWARU
Ale idąc po kolei - obecnie dostępny na naszym forum dla przeciętnego gracza towar to możemy podzielić na trzy kategorie

I. Przedmioty, których trzeba 1 sztukę na konto. Wszystkie nadmiarowe leżą w "torbie", nie ma co z nimi zrobić, marnują się, a aktywni gracze przeważnie juz je posiadają.

1) Amulety
- Mamy ich kilka rodzajów ale każdy użytkownik potrzebuje jednego. Są chyba równie łatwo dostępne jak pierścienie, lecz tamtych można wyposażyć aż 10. Z trzema amuletami nie bardzo jest zaś co robić.

2) Talizman
- ważny element wyposażenia i również wykorzystywany tylko w jednej sztuce.

3) Stolik to craftu
- patrz wyżej

4) Eteryczna kula many
- patrz wyżej

3) Schematy
- mamy ich dużo rodzajów, to bardzo fajnie. Ale wszystkie nadmiarowe zaśmiecają torbę. Owszem, czasem jak trafia się quest to szuka się nowych, ale bez questa? Posiadanie ich większej ilości wcale nie pozwala na jakiś szerszy crafting niż standardowo. Nie daje żadnej przewagi. Tak naprawdę o ile nie musimy czegoś wycraftować questem (lub ew. nie potrzebujemy akurat do pierścionka ale to może być 2 schematy ze wszystkich możliwych) to nie ma żadnej korzyści z ich kolekcjonowania.

II. Przedmioty "dobre dla każdego" a więc używane i potrzebne

1) Pierścionki
- Większość graczy ma mniej niż komplet więc jak zdobywa to nosi i używa (Wyjątek: Mirrodin)
- Obecnie dostępne pierścienie nie mają żadnych unikalnych cech, tj mamy pierścienie odnowy i eterycze, mogące być używane przez każdą klasę. Ktoś kto dostaje/crafci/dropi taki pierścień raczej nie myśli "Oh, mi się nie przyda, sprzedam bo bardziej pasowałby Łowcy"; a mogłyby być właśnie takie różne efekty użyteczne bardziej dla niektórych klas a dla innych mniej. To co aktualnie może komuś nie pasować to co najwyżej statystyka. Ale szybciej jest przelosować statystykę niż znaleźć kupca za dość eteru by to się zwróciło, zdobyc nowy pierścień i craftować go od zera. Czy w ogóle ktokolwiek kiedykolwiek kupował eteryczny pierścień od gracza ze względu na statystykę nie związaną z eterem/maną/kosztem spelli tylko ze zręcznośćią/siłą/wytrzymałością/...? Chociaż jeden ktoś?

2) Składniki do talizmanu
- To faktycznie, może być kupowane i tu się market sprawdza jak komuś brakuje konkretnego, choć jeżeli ktoś nie szaleje z questami "zrób talizman z" to nie powinno mu ich brakować. Ale dla tej jednej grupki market ma sens.
- To moim zdanie mdobry przykład działania marketu. Towar jest zużywany szybko (za każdym stworzeniem nowego układu uroków mamy 9 składników mniej). Towar można zdobywać za posty (mało), za questy (4 sakiewki! Nawet 12 składników!) albo w sklepie (za eter). W związku z tym sprzedawanie i kupowanie tego towaru nie boli i nie jest "poważną decyzją". Jeżeli teraz nie potrzebuje danego składnika a za miesiąc będę to najwyżej kupię 3 sakiewki za 10k eteru, nie ma tragedii. Albo na markecie znajdę. Duży przypływ, duży odpływ, jest zastosowanie (a więc i zużycie) jest po co handlować. Brawo Uśmiech

3) Rzadkie składniki
- Ludzie nie wiedzą ile to warte. Boją się sprzedawać jezeli nie wiedzą do czego służą. Wolą trzymać bo nie wiadomo kiedy uda im się znaleźć kolejny a może się przyda. Nic w tym dziwnego, bo jeżeli popełnienie błędu (i sprzedanie czegoś rzadkiego w niskiej cenie) jest błędem którego przez następne pół roku normalnego grania nie odrobimy, to trochę strach podejmować ryzyko, prwada?
- Inni ludzie (znów ukłon w strone Mirra) mogą wykupować wszystko jak leci - w efekcie na markecie nie będzie ich dostępnych, przynajmniej w normalnych cenach.

4) Składniki normalne
- Ja osobiście nigdy nie wystawiam, bo może trafi mi się quest gdzie będę musiał coś scrafcić i wykorzystam. Przyrost składników do ilości questów które je zużywają jest zbyt niski by pozbywać się nadmiaru. Te składniki pojawiają się czasami jak ktoś ma questa by coś wystawić. I są czasami kupowane jak ktoś ma questa żeby coś scraftowac. Ale to nie jest żywy handel.

III. Przedmioty niepotrzebne, bezużyteczne

1) Składniki pospolite
- Niepotrzebne nikomu gówno, które służy do odhaczania kup/sprzedaj 5 rzeczy. Przynajmniej z moich obserwacji.

2) Nadmiarowe schematy
- Wiem, że było w kategorii "Potrzeba 1 sztuki" ale każy nadmiarowy nie ma zastosowania

MAŁO ILOŚCI TOWARU
Odnośnie drugiej częśći, czyli "Za małe ilości dostępnego towaru"
Aktualnie pula składników (wg zakłądki drop) to 94 rodzaje.
- 12 składników to talizmanu
- 20 dostępnych schematów (a więc 20 przedmiotów/skłądników łączonych)
- 61 (!) składników-składników

Z całej puli dostępnych składników-skladników ja mam jakieś 20-21 możliwych czyli a jakiś 60% nie widziałem na oczy.

W takiej sytuacji gdy podczas dajmy na to roku gry, jakiś rzadki składnik wypadnie graczowi 1 raz (a nie wie do czego można go wykorzystać bo jeszcze nie ma schematu który go używa) to co może z nim zrobić?
1. Trzymać. Bo może kiedyś się przyda
- w efekcie market stoi
- składnik się marnuje
2. Sprzedać w ciemno z nieznaną ceną (bo nie wie co to jest)?
- w efekcie (jeżeli ktoś jest tak szalony) może być stratny
- może dostać za miesiąc schemat który używa składnika i pluć sobie w brodę/wkurwiać się przez kolejny rok nie mogąc znaleźć drugiego takiego

Ogólnie błędna decyzja o sprzedaży czegoś jest ciężka do naprawienia w przypadku składników co mocno zniechęca do korzystania z marketu. Może warto (tak jak do talizmanowych składników) dać możliwość kupna sakiewek? Żeby ktoś kto ma dużo eteru a mało składników mógł sobie dać trochę radości gdy market będzie pusty?

MOŻLIWE USPRAWNIENIA
1. Drastyczne zwiększenie ilości dostępnych składników

- Jak długo rzadkie odrobienie sprzedaż rzadkiego składnika będzie powodowała brak możliwości odzyskania go przez dajmy na to pół roku, tak długo ludzie nie będą chcieli ich sprzedawać
- Jeżeli nie chcemy, by te najrzadsze składniki byłi powszechnie dostępne, może warto umożliwić ich drop w częściach? Np "Fragment zielonego barwnika (1/6)" i umożliwić handel fragmentami? (ze stosownie zwiększoną szansą na drop, tj jeżeli 1/6 to 6x większa szansa) Wtedy ktoś kto potrzebuje mógłby faktycznie skupować te części i połączyć w składnik którego potrzebuje, a ktoś kto sprzeda 1/6 nie będzie aż tak płakał.
- Ewentualnie rzadkie składniki powinno dać sie tworzyć z pospolitych (np 30 białych pniaków -> jeden barwnik). To niekoniecznie musi być wg schematu - może, choć może być też jakiś inny przedmiot to "mielenia" składników pospolitych.

2. Więcej zastosowań składników (Zużywanie składników)

- Obecnie składniki służą tylko do tworzenia przedmiotów. I to konkretne do konkretnych. Nie ma dylematu, czy z esencji adrenaliny będę robił sobie pierścionki czy coś innego, bo nie ma niczego innego. Jedyna droga dla postaci to craftowanie biżuterii. A to źle, bo albo ktoś craftuje te pierścionki, albo cały system jest dla niego martwy (nie licząc questa scraftuj to i tamto).
- Pierśćinki (i biżuteria) aktualnie jest możliwe scraftowanie, ale niezbyt częste. (zwykłe, nie ulepszone rzecz jasna). To całkiem dobry układ w związku z tym przy zwiększeniu dropów (w celu ożywienia marketu), można by i zwiększyć koszty eterycznej biżuterii. Aby zachować tą trudność.

- Inne rzeczy na które możnaby zużywać składniki? Mogą to być np. schematy (mogą być zużywalne o czym mówiłem wcześniej ale nie muszą!) na jakieś zużywalne (tak jak talizmany) efekty. Przykłady?
MIKSTURY - Każde użycie zwiększa ilość przypisanych do konta postów z bonusem o X
- Mikstura podwójnego eteru - po wypiciu zwiększa ilość dostępnych postów z podwójnym eterem o 3(ta sama póla którą juz teraz zwiększają czasami questy i można wybrać z listy, ale poza questami nie można tego nabijać)
- Misktura potrójnego eteru - po wypiciu zwiększa ilość postów z podwójnym eterem o 3
- Mikstura dodatkowego składnika - po wypiciu zwiększa ilość postów z podwójnym eterem o 3

TABLICA ZADAŃ - można mieć aktywną maksymalnie jedną
- Mała tablica zadań - na okres 30 dni zwiększa ilość maksymalnie posiadanych questów o 1
- Duża tablica zadań - na okres 30 dniu zwiększa ilość maksymalnie posiadanych questów o 2
- Łamacz tablic - kasuje efekt aktualnie aktywnej tablicy

ZAKAZ - można mieć aktywne maksymalnie dwie
- Zakaz gier - na okres 30 dni uniemożliwia otrzymywanie questów związanych z graniem w gry
- Zakaz talizmanów - na okres 30 dni uniemożliwia otrzymywanie questów związanych z aktywacją talizmanu
- Zakaz konsultacji - na okres 30 dni uniemożliwia otrzymywanie questów związanych z pisaniem na konsultacjach
- Zakaz postowania - na okres 30 dni uniemożliwia otrzymywanie questów związanych z pisaniem postów

JEDZENIE I NAPOJE - można mieć aktywny maksymalnie 1 efekt od jedzenia i napojów, po zażyciu zapewnia drobne bonusy na X postów
- np. "Dzbanek miodu" - daje 30% szans na dodatkowy przedmiot na okres 3 postów
- np. gumowy grzyb - 10% szans na podwójny eter na 1 post
- mogłyby powstawać questy w stylu "utrzymaj efekt gumowego grzyba przez 5 postów" przez co gracze wykupowaliby ich większe ilości co generowałoby popyt

ETERYCZNA ESENCJA - przedmioty które po zużyciu dają eter. Być może koszty wytworzenia losowe w zależności od schematu?
- Mała eteryczna esencja - trzy spróchniałe pnie, trzy białe pniaki - po użyciu daje losową ilość między 3 a 5k eteru.
- średnia eteryczna esencja - ....

3. Więcej rodzajów przedmiotów eterycznych

Już o tym pisałem wcześniej, aktualnie pierścionki są jednakowe dla wszystkich, nie ma żadnych zastosowań dla jednego rodzaju postaci które nie są dobre dla innych. Tak naprawdę każda postać (nie licząc pradawnych z pierścieniami zasięgu/światłości/bliskośći/demona) ma te same dwa rodzaje ringów. A możnaby wprowadzić różne, być może nawet ze schematami dostępnymi czasowo za questy specjalne - wtedy ktoś kto był aktywny i wykonał questa miałby coś, co mógłby odsprzedawać w przyszłości nowym graczom a nowi gracze mogliby chcieć to kupować bo nie mogliby dostać inną drogą.

KILKA PRZYKŁADÓW RÓŻNYCH PIERŚCIONKÓW
- Pierścień Zatrzymanego zaklęcia - pierścień mogący przechować jedno zaklęcie do późniejszego natychmiastowego wyzwolenia bez użycia many. Dla poziomu 1-4 zaklęcia proste, 5-8 złożone, 9-11 wysokie, 12+ boskie; pierścień może być użyty raz na sesję;
- Pierścień miękkiego lądowania - pierścień chroni posiadacza przed obrażeniami wynikającymi z upadku z wysokości. Każdy poziom ulepszenia pozwala na upadek z wysokości 30cm
- Pierścień tłumiący magię - pierścień pozwala na używanie magii bez narażania użytkownika na wykrycie lub bez przyciągania bestii (w przypadku mędrców). Pierścień potrafi ukrywać użycie magii kosztującej 10PM za każdy poziom ulepszenia.
- Pierścień beresekera - Za każdy poziom ulepszenia pozwala przez 1 postów postaci funkcjonować bez odczuwania bólu i bez utraty krwi przez X postów gdzie X to poziom ulepszenia / 3.
- Pierścień zachowanej wytrzymałości - pozwala postaci na zmagazynowanie 10% wytrzymałości za każdy poziom ulepszenia (gdzie 0% to skrajne wyczerpanie, 100% pełnia sił). Postać ładując pierścienie męczy się jak podczas intensywnego treningu. Postać która nagromadziła odpowiedni zasób wytrzymałości może go przywołać w dowolnym momencie oddalając zmęczenie.

4. Ulepszanie eterycznych przedmiotów na różne sposoby

Przez to, że mamy ograniczone możliwości ulepszania przedmiotów odbywa się to jednakowo dla wszystkich (w dodatku nie angażuje składników i handlu bo wymagane rzeczy można dostać ze sklepu).
Nie ma rozróżnienia na crafting dla ludzi nowych (łatwy i prosty) oraz crafting dla wyjadaczy którzy chcą wymaksować sprzęt. To znaczy jest, ulepszony schemat, ale to obecnie przy rzadkości składników bardziej teoria niż rzeczywista możliwość.

Co mamy dostępne?
1. Ulepszanie ringów (koszt eteru + zwój wzmocnienia)
- już te zwoje mogłyby być rózne dla róznych widełek. Przykładowo ulepszanie 1-6 jeden rodzaj zwoju, ulepszanie 7-9 drugi, ulepszanie 10-12 trzeci; dzięki temu początkujący gracze którzy zaczynają rozgrywkę potrzebowaliby głównie tych niskich zwojów i je by kupowali. A ktoś kto ma wszystkie pierścionki na +9 i wyżej skupiałby się na kupowaniu tych rzadkich. Gracz nowy wiedziałby, że zanim jemu będą potrzebne te wysokie to jeszcze ma duuużo do ulepszania i nie będzie płakał za miesiąc że oddał coś cennego.

2. Przelosowanie atrybutów
- Bardzo ograniczone i bardzo hm "losowe". Nie ma tutaj żadnego progressu w tworzeniu przedmiotów. Albo Ci wpadnie kombinacja dobrych atrybutów, albo przelosuj. A moim zdaniem powinny być mniej i bardziej zaawanoswane metody. Łatwiej dostępne i dla tych, którzy już chcą się bawić w zdobycie +4% siły na przedmiocie bo i tak mają już wszystko.

Jak możnaby rozbudować ten system? Wprowadzając nowe przedmoty (mogą być tworzone ze składników lub dropione), które mają różną rzadkość. Niektóre (np przelosuj atrybuty losowo czyli tak jak teraz) mogą być powszechne. Inne - gdy ktoś już dostanie pożądany zestaw atrybutów ale np małe wartości - droższe i bardziek ekskluzywne.
Bo obecnie jak ktoś trafi pierścień który da mu np. upragnione 4x siły tyle tylko, że na poziomie niskim to choć trafił idealnie, pierścionek może raczej wywalić bo gdyby wylosował 2x Wysoki (lub może nawet 2x śrendni) tego atrybutu to wyciągnąłby z tego więcej. A fajnie byłoby, gdyby jednak możliwość wykorzystania takiej bazy istniała.

Dlatego poniżej kilka przykładów bardziej zdywersyfikowanego craftu, w którym możliwości byłoby więcej a więc i innych rzeczy potrzebowaliby konkretni gracze. W konsekwencji - mam nadzieję - mógłby ożyć craft, bo jeden będzie chciał podnosić wartości na istniejących atrybutach, a inny szukać wymarzonych.
- Przelosuj wartości % w atrybutach (w ramach poziomu) - przedmiot sprawialby, że wszystkie wartości % (w ramach danego poziomu tz Niskiego/Średniego/Wysokiego) byłyby dobierane losowo
- Przelosuj poziomy istniejących atrybutów - przedmiot sprawiałby, że istniejące atrybuty (np 4x siła na niskim) losowaly by swój poziom ponownie (4x siła by została, poziomy byłyby losowane)
- Przelosuj atrybut nie zmianiająć poziomów - trafiłeś ringa z trzema atrybutami na poziomie wysokim ale są to "Spostrzegawczość" i "Widzenie w ciemnośći" a Ty grasz ślepcem? Przelosuj je!
- Dodaj nowy atrybut (Liczba atrybutów w przedmiocie nie może przekraczać 4) - drogi przedmiot wart użycia gdy masz już zajęte 10 slotów i pierścionki z dobrymi atrybutami, ale chciałbyś nadal móc coś ulepszyć a nie wszystkie mają po 4 efekty
- Skasuj wybrany atrybut - w połączeniu z "dodaj nowy atrybut" pozwala za znacznym kosztem wymienić atrybut na nowy (skasować coś co nam nie pasuje i dolosować coś nowego)
- Podmień losowy atrybut - to samo co standardowa wymiana atrybutów ale na pojedynczym (wybranym losowo) atrybucie a nie na całości.
- Dodaj konkretny atrybut do przedmiotu (odpowiadający posiadanej wersji przedmiotu, np Esencja SIłY dodałaby siłę) - rzadkie, drogie i trudne do zdobycia coś, co pozwala na dodanie do pierścienia konkretnego (znanego wcześniej) atrybutu.
- Przeklęcie przedmiotu - dodaje jeden (losowy) atrybut (MOŻE PRZEKROCZYĆ LIMIT 4) i uniemożliwia wszelkie dalsze ulepszania przedmiotu. Może ewentualnie uniemożliwiać też odsprzedanie przedmiotu.

3. BONUS
Możnaby dodać jakąś losowość w kosztach/tworzeniu. Mogą to być schematy o losowych kosztach o czym pisałem w poprzednim poście ale może to być i np przedmiot podobny do talizmanu uroków tylko to stworzenia hm... "klejnotu" z losowym zestawem statystyk.
Klejnot możnabyłoby wlożyć w albo w jakiś rodzaj pierścienia, albo w przedmiotach możnabyłoby (innym przedmiotem) tworzyć dziurkę na klejnot. Do stworzenia klejnotu ze statystykami używałoby pustego klejnotu i losowoych (dowolnych) składników w dowolnej kombinacji sześciu (z możliwymi powtórzeniami). Podobnie jak talizman uroków taki klejnot dawałby jakieś (nieznane przed próbą) statystyki. Możnaby go odsprzedać (raz stworzony zachowuje statystyki o ile nie użyje się eterycznego włosia by spróbować z innymi skłądnikami) lub wyposażyć (jeden na konto? jeden na każdą dziurkę w przedmiotach?). Dzięki takiemu systemowi gracze mogliby się bawić i eksperymentować ze śmieciami które są im niepotrzebne i szukać lepszych bonusów niż znają. Dzieki temu ktoś, kto znajdzie dobry zestaw bonusów z jakiś pospolitych składników miałby szansę zarobić trochę na markecie wystawiająć kilka przygotowanych klejnotów dla chętnych do podkupienia (a więc eksperymentowanie ze składnikami dawałoby szanse na zarobek). A majac 30 białych pniaków gracz nie załamywałby się, że nie ma co z tym zrobić tylko testowałby kombinacje "pniak, pniak, pniak", "pniak, pniak, bursztyn", "pniak, bursztyn, pniak", "bursztyn, pniak, pniak" i już 9 pniaków zużytych.

PODSUMOWUJĄC W DUŻYM SKRÓCIE
1. Co nie działa:
- za mało towaru w posiadaniu graczy (jak się sprzeda coś rzadkiego to przez kolejny rok można tego nie widzieć)
- za mało możliwości wykorzystania towaru (mało dostęnych opcji)
- nie ma po co handlować bo każdy używa przedmiotó do tego samego

2. Co można zrobić:
- zwiększyść ilość posiadanych składników (drop/możliwość zakupienia sakiewek ze składnikami)
- zwiększyć koszty obecnych akcji aby nadmiar składników nie sprawił, że wszyscy od razu będą mieli pełen ekwipunek (wytworzenia pierścionków itd)
- dodać więcej bardziej powszechnych akcji do zapewnienia zużycia tych składników w większych ilościach
- craftowanie krótkotrwałych efektów
- hazard w postaci wymiany składników na paczki z eterem
- urozmaicić ulepszanie przedmiotów tak, by do dopieszczania biżuterii nie szedł sam eter a właśnie trochę tych rzeczy wypadających za posty
- urozmaicić ulepszanie przemdmiotów tak, by ludzie na różnym etapie rozwoju postaci potrzebowali czego innego
- dodać więcej rodzajów przedmiotów tak, żeby część ludzi mogła trafiać na coś fajnego czego nie potrzebuje ich postać a część chciała to odkupić bo im się przyda
- dodać jakąś losowość w kosztach/tworzeniu. Mogą to być schematy o losowych kosztach albo opcja przepalenia skłądników na klejnot o losowych bonusach (Klejnot do umieszczenia w przedmiocie) - by dac ludziom szanse eksperymentowania i poznawania systemu.
- dodać questy które wymuszają dłuższą zabawę z systemem/craftingiem/handlem niż "stwórz X" bo na to albo ma się składniki, albo się przelosowuje

PS. Gdyby za posty w tym dziale był eter, byłbym bogaty. Coś tu ewidentnie nie działa! =/

25.07.2019, 19:59
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna