Obóz "Karawana"
#1

Cytat:

Niewielki obóz ukryty w zagajniku na południe od Grimssdel. Przeciętny podróżnik może dostać się do Karawany na trzy sposoby. Pierwszym i drugim są dwie ścieżki przecinające zagajnik. Jedna zaczyna się tuż przy głównym szlaku, zmierzając w kierunku miasta wystarczy skręcić na zachód i wejść między drzewa. Druga rozpoczyna się na północy zagajnika, skąd już niedaleko do samej osady nad jeziorem. Obie są niewidoczne na pierwszy rzut oka, a rozkład wart zmniejsza szanse obcego przybysza na pojawienie się w obozie bez zapowiedzi. Trzeci sposób to przedzieranie się bezpośrednio przez las, aczkolwiek w gęstym gąszczu trudno pozostać cichym a przez to i niezauważonym.
Mieszkańcy karawany rozbili swoje namioty na niewielkiej polanie w głębi lasu. Od wschodu i północy chroni ich ściana drzew, od południa i zachodu nabrzeżna skarpa, której fundament jest wiecznie podmywany przez niewielkie fale Jeziora Grimssdel. Po ilości rozbitych namiotów można oszacować, że nie mieszka tu więcej niż trzy tuziny dusz. Pięć wozów wchodzących w skład Karawany zostało ustawionych na jej obrzeżach, aby zapewnić ludziom ochronę w razie ataku. Konie są uwiązane na skraju obozowiska przy północnej ścieżce i wprowadzanie ich głębiej na tereny obozu nie spotka się z życzliwą reakcją.
W Karawanie znajdziesz myśliwych, rybaków, praczki, wojowników, byłych kupców, a nawet skrzypka... Podsumowując, każdy robi co może, aby owa społeczność przetrwała. Więź łączącą mieszkańców, którzy są dla siebie niczym członkowie jednej wielkiej rodziny, jest tutaj aż nadto wyczuwalna. W Karawanie rzadko pytają o przeszłość, dlatego to idealne miejsce na zupełnie nowy początek.
12.07.2019, 16:06
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna