Kompleks Jaskiń
#1

Cytat:

ompleks jaskiń znajduje się około pół dnia drogi na południowy-zachód od Greathard. Podążając tamtejszym lasami w stronę gór, dojść można do ich podnóża, gdzie znaleźć można mnóstwo większych lub mniejszych otworów w skałach.
Większość jaskiń kończy się po paru metrach, lecz niektóre potrafią ciągnąć się w głąb masywów górskich nawet na kilometry. Podobno niektóre z nich łączą się tworząc naturalny labirynt pełen ślepych zaułków i niespodziewanych spadków. Nikt jednak nie zbadał kompleksu i mimo paru prób, nigdy nie udało się stworzyć nawet częściowej mapy grot.  
Wiele spośród otworów używana jest przez zwierzęta jako schronienie i nierzadko, penetrując jaskinię, natrafić można na niedźwiedzia lub grupę wilków. Czasem jednak groty wykorzystywane są przez pomniejsze grupy bandytów jako ukryte bazy wypadowe lub skrytki na zdobyte łupy.


21.07.2019, 22:58
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Kompleks Jaskiń
#2

STRAŻNIK
Wczesny wieczór


Dochodząc do polany, która znajdowała się przed jaskinią, Rhaegar wraz z grupą strażników zauważyli zwiadowców, których wysłał Stentz wcześniej. Rozpłaszczeni na ziemi, obserwowali wejście do jaskini spod wysokich krzaków, będąc niewidocznym od strony samej jaskini.
Samo wejście groty nie było niczym niezwykłym. Las kończył się niecałe osiem metrów od podnóża góry, przechodząc w trawiastą polankę po której następowało strome wzniesienie. To właśnie w tym miejscu widać było wejście do jaskini, będące mniej więcej kształtu ułamanej litery A. Wysokie na niecałe dwa metry, wydawało się nie być niczym niezwykłym, jako że tuż za nim następował załom skalny, który stwarzał wrażenie, że jaskinia ma najwyżej dwa do trzech metrów. Rhaegar wiedział jednak, ze za załamaniem grota ciągnie się dalej.
Kuląc się Stentz podszedł do zwiadowców po cichu i wymienił parę zdań po czym wrócił do grupy czekającej w ukryciu wzniesienia i drzew, po czym rzekł szeptem:
- Wygląda na to, że niczego się nie spodziewają. Jak do tej pory nie było żadnego ruchu. Z tego co mi powiedziano, raczej nie istnieje drugie wyjście z jaskini, więc muszą tam siedzieć. Zwiadowcy widzieli, że tuż za wejściem do jaskini jest ze dwóch do czterech strażników. Wymieniają się co jakiś czas i rzadko wychodzą na zewnątrz. Podobno jedynie by zrobić krótki zwiad najbliższej okolicy lub za potrzebą. Nadal jednak nie wiemy ilu jest ich w jaskini. – Sierżant Stentz spojrzał na Rhaegara i zapytał – Masz jakieś sugestie?
Oddział prawie tuzina strażników miejskich, uzbrojonych w miecze, topory lub buzdygany i tarcze, była gotowa do walki. Widać było, że poprawiają ostatnie elementy zbroi i gotują się do starcia. Oczy Smoka złapały także śledczą Elharis, którą także przygotowywała się do walki, sprawdzając, czy paski tarczy dobrze się trzymają. To od Rhaegara zależało, jak wielu z je przeżyje.

// Możesz pisać na konsu lub post, jak wolisz

21.07.2019, 23:34
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna