Księgi i listy

Cytat:
CZYRAKI, JAK LECZYĆ: STUDYUM NAUKOWE. Z PRZYŻEGANIEM.

Czyrak, jaki jest, każdy widzi. Prócz tego, że kala lica, jest on widomą oznaką i siedliskiem choroby. Jeśli kto słabuje na płuca, serce, albo gaba go insza franca, łacno może się pozbyć utrapienia, rżnąć i przyżegając czyraka.

Do rżnięcia zasiąść trza z nożem ostrym, który pierwej trza dać psu do wylizania, albowiem psi język cudownie zasklepia rany, czego dowodzi porzekadło "goi się, jak na psie". Rżnąć trza śmiało, jakoby się gomółkę sera rżnęło. A potem przyżegać trza sztabą rozpaloną w ogniu. Na krzyki zważać nie lza. Ropę, posokę i insze humory zebrać trza do miski i wylać do dołu, a dół zasypać, coby choróbsko nie wróciło.

Cytat:
OSTATNIE TCHNIENIE KRWIOPIJCY

Naonczas Izabella ujęła skrzącą się lekko twarz Edwarda w dłonie i ucałowała lodowate usta skrzywione w cynicznym uśmiechu.

"Wybacz luby", wyszeptała przełykając łzy, "Ale serce me żywiej bije dla owego wilkołaka, którego ty z kolei nienawidzisz całym swym jestestwem".

"To dobrze", odrzekł Edward, odwracając umęczone lico w stronę równie bladego jak on księżyca. "Ja tylko narażałem cię na niebezpieczeństwo. Z nim będziesz szczęśliwsza".

Edward odwrócił się i ruszył do wyjścia, ale Izabella złapała go za rękę i przytrzymała. Dotyk jej dłoni był tak miły, że martwe od stuleci serce prawie zaczęło znów bić.

"Jest coś jeszcze", powiedziała, nie patrząc mu w oczy. "Jestem brzemienna".

Cytat:
MONSTRUM, ALBO MĘDRZEC. TOM 1

Wiadomym jest, że mędrzec, gdy mękę, cierpienie i śmierć zadaje, to takiej ilheńskiej lubości i rozkoszy doznaje, jaką człek pobożny i normalny tylko wtenczas ma, gdy z małżonką swą ślubną obcuje. Z tego jasno wypływa, że i w tej materii mędrzec naturze przeciwnym jest stworem, niemoralnym i plugawym zwyrodnialcem z dna piekła najczarniejszego i najsmrodliwszego się rodzącym, albowiem z cierpienia i męki sam chyba tylko Thorn rozkosz czerpać może.

Cytat:
OSTATNIA MYŚL PRZED SNEM

Jeżeli nie istnieje śmierć, to czy może istnieć życie? Nienawiść to bardzo ciekawe uczucie. Zauważyłem, że ludzie doskonalą się w nim z wielkim zapałem. Czasami chciałbym przestać myśleć. Gdybyśmy stworzyli sobie Boga, tak jak robią to ludzie, to jaki by był? Ludzie usprawiedliwiają złe czyny dobrymi intencjami. Nie wiem, czy znam większy idiotyzm. Napiłbym się świeżo utoczonej krwi niemowlęcia. Wiem, że nie mogę, ale mam nadzieję, że jej aksamitny smak mi się przyśni.

Staram się żyć jak człowiek, a to sprawia, że przestaję się dobrze czuć zarówno wśród ludzi, jak i pośród swoich. Możliwe, że popełniłem wielki błąd.

Zawsze chciałem to napisać: Jestem bardzo zmęczony i pierdolę to wszystko. Ludzie nie myślą o teraźniejszości. Zwykle wspominają dawne czasy albo martwią się o przyszłość. Nie rozumiem tego.

Cytat:
HODOWLA TRZODY LUDZKIEJ WEDŁUG KSIĘCIA AUREONA I

W hodowli trzody ludzkiej najważniejszym aspektem jest zapewnienie trzodzie takich warunków, które z jednej strony gwarantują jej przeżycie, z drugiej - nie wychodzą zbytnio ponad granicę przeżywalności. Należy pamiętać, że ludzie są istotami obdarzonymi pewną inteligencją, czy może raczej sprytem i instynktami, które każą im czerpać z otoczenia jak najwięcej. W praktyce hodowli znaczy to tyle, że człowiek zawsze będzie chciał dostać więcej niż mu dajemy. Zaleca się więc zapewnienie każdemu osobnikowi miejsca do spania, dostarczania pożywienia dwa razy dziennie oraz ciągłego dostępu do wody. Te warunki, choć niektórym mogą wydawać się wygórowane, zapewniają optymalną produkcję dobrej jakości hemoglobiny (o szczegółach diety szerzej w kolejnych rozdziałach). Niezbędny jest również dostęp do powietrza, bez którego ludzie mrą w kilka minut.

W warunkach opisanych powyżej nie należy się martwić o rozmnażanie trzody ludzkiej, która, jeśli zapewni się jej minimum egzystencji oraz przemiesza osobniki żeńskie z męskimi, będzie się kopulować bez względu na to, czy jest w niewoli, czy nie.

Należy w tym momencie wspomnieć, że istnieje szkoła, która każe traktować trzodę ludzką z większą swobodą i troską, między innymi dostarczając jej lepszej jakości pożywienia i pozwalając korzystać z pewnej ograniczonej wolności. Ponoć zapewnia to większą ilość dobroczynnych składników we krwi i czyni tę ostatnią smaczniejszą, jednak warto nadmienić, że taka metoda hodowli jest znacznie trudniejsza i wymaga zastosowania technik emocjonalnego przywiązania, o których będzie mowa w kolejnych rozdziałach.

— STRONA ZNALEZIONA W LESIE MIRAŻU —
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.

22.08.2019, 23:57
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna