Kanały
#1

Cytat:

od całym Varengardem ciągnie się kompleks naturalnych jaskiń biegnących aż do rzeki Smocza Łza. Podczas budowy miasta, duża część tych grot została poszerzona i wzmocniona kamiennymi blokami tak, by mogła służyć za kanały burzowe, którymi może spływać woda.
Przez lata nieużytku, kanały popadły jednak w zapomnienie i niewielu mieszkańców pamięta jeszcze o ich istnieniu. W większości miejsc spływy wkomponowane są w wybrukowane uliczki lub fundamenty domów sprawiając, że dostęp do jaskiń przy ich pomocy jest niemożliwy. Podobno istnieją jednak dojścia, które służyć miały dla robotników mających sprzątać i utrzymywać kanały, lecz nie zachowały się żadne mapy, wskazujące na dokładne ich lokalizacje.
Obecnie jedynymi, którzy korzystają z podziemnych przejść są lepiej doinformowani przemytnicy, przestępcy oraz wszelkiej maści potworności, jakie lubią zalęgać się w takich miejscach.
28.08.2019, 23:41
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Kanały
#2

STRAŻNIK


anały zdawały się być dość suche. Jak wiedział Astrad, w ostatnim miesiącu nie padało na tyle, by szerokie korytarze mogły wypełnić się wodą. Co prawda środkiem tunelu, w miejscu gdzie utworzyła się delikatna niecka, płynął wolno strumyk brudnej wody z ulic. Co jednak było dużym ułatwieniem, brzegi tunelu zdawały się być jedynie zawilgotniałe, pozwalając stąpać po korytarzach względnie suchą nogą.
W nozdrza Astrada uderzyły zapachy, które nieodmiennie mogły kojarzyć się z podziemiami. Stęchlizna pomieszana z wilgotnym smrodem ulicznej wody i szczurzych odchodów. Nikła woń rozkładu, degradacji i zawilgotniałego drewna pomieszanego z zimnym zapachem, zroszonego wodą, kamienia.
Muhad, stojąc na skraju wydrążonego tunelu rozejrzał się, po czym wyszedł na kamienne podłoże kanałów. Po chwili patrzenia w mrok, westchnął cicho i odsunął się na bok, by wpuścić stojącego za nim Mędrca. Po chwili jego sylwetka jakby przybladła i stała się delikatnie rozmyta, wtapiając się nieznacznie w ciemność pomieszczenia. Gdyby nie to, że Astrad wiedział, gdzie stoi mężczyzna oraz nie posiadał zdolności widzenia w ciemności, prawdopodobnie przegapiłby ten nieregularny cień, jakim stał się towarzysz.
Tunel, jak przyszło się przekonać Mędrcowi, ciągnął się na od mniej więcej od wschodu na północny zachód. Wytężając wzrok, dało się zobaczyć rozwidlenie, w zachodniej części tuneli, które rozchodziły się na dwie odnogi. Patrząc w drugą stronę, kanał zdawał się niknąć za zakrętem idącym mniej więcej na południowy-wschód.

02.09.2019, 21:20
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Kanały
#3

omenty takie jak ten sprawiały, że Astrad głęboko żałował, że to właśnie węch był zmysłem, który był u niego wyostrzony ponad ludzkie możliwości. Zazwyczaj cieszył się z tego daru. W końcu większość swojego wolnego czasu spędzał w dziczy, wśród drzew wypełnionych zapachami lasu. Ale teraz... teraz łaził po podmiejskich kanałach w którym zalęgały się szczury, robactwo i cholera wie co jeszcze. I Mędrzec czuł wszystko z przesadną dokładnością.
Pomimo tego nie zatrzymywał się. Mijając Muhada zerknął na niego ukradkiem. Ciekawiły go umiejętności wyznawcy Thorna. Mimo to nadal nie ufał mężczyźnie. Cała ta sytuacja, która obecnie ma miejsce w Varengardzie... to cuchnęło. Cuchnęło bardziej niż kanały w których się znajdowali. Całe szczęście, że dało się w nich poruszać bez maczania się w szlamie, odchodach i innych wspaniałych rzeczach. Lecz w końcu przestał myśleć o tych jakże przyjemnych rzeczach i skupił się na drodze przed nimi.
Ta okazała się być dosyć czysta, metaforycznie mówiąc. Nie napotkali żadnych przeszkód, zaś jedynymi dźwiękami jakie dochodziły do uszu Cienia była woda i piski szczurów, które prawdopodobnie zamieszkiwały to miejsce od wielu, wielu lat. Po chwili Astrad zorientował się, że musi dokonać wyboru w którym kierunku powinien się udać. Stanął przy rozwidleniu i zastanowił się przez chwilę. W końcu postanowił przyjrzeć się podłodze w celu poszukania ewentualnych śladów. Nie miał zamiaru wybierać na chybił trafił.
09.09.2019, 15:07
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna