AtarashiiKonkurs: 03-03-2020
#1
itajcie bohaterowie!
Ostatnimi czasy pożegnaliśmy papę Kratosa, który postanowił przejść na zasłużoną emeryturę. Jego odejście nie znaczy jednak, że kadra ma zamiar osiąść na laurach. W przygotowaniu jest dużo zmian i nowości. Zmiany nie zachodzą jednak jedynie po naszej stronie. Chcemy, by także gracze mogli wziąć udział w tworzeniu fabuły i wydarzeń forum, w stopniu większym niż do tej pory.

Dlatego chciałbym ogłosić pierwszy konkurs kanonu Atarahii.


Zasady konkursu są proste -  waszym zadaniem jest napisać opowiadanie w uniwersum Atarashii. Najlepsze opowiadania, które będą zgodne z uniwersum, trafią do kanonu Atarashii i staną się częścią naszego świata. Jednak, by wprowadzić trochę utrudnienia i urozmaicenia, istnieją dodatkowe wymagania, których musicie się trzymać:
 • Praca musi mieć minimum 10 000 znaków (około 5 stron A4).
 • Praca powinna być co najmniej poprawna pod względem stylistycznym, językowym, ortograficznym oraz interpunkcyjnym.
 • Praca powinna trzymać się dotychczasowego kanonu Atarashii i nie zaprzeczać ustalonym zasadom oraz wydarzeniom. Jako że duża część kanonu była do tej pory mocno poukrywana na forum pomiędzy postami i wątkami. W przypadku wątpliwości lub pytań, proszę pisać do mnie PW lub wiadomości na Discordzie.
 • Wydarzenia opowiadań powinny rozgrywać się pomiędzy 820 a 850 rokiem.
 • Opowiadania powinny skupiać się na ważnych wydarzeniach, które wpłynęłyby na Atarashii (lub jego część) i mogłyby zapisać się na kartach historii.
Każda praca, która będzie spełniać powyższe, kwalifikować będzie się do stania się częścią kanonu Atarashii. Ponieważ każde opowiadanie traktowane będzie osobno, istnieje możliwość podesłania więcej niż 1 pracy konkursowej.
Prace możecie nadsyłać do 03.04.2020.
Prace należy wysyłać do mnie za pośrednictwem Discorda lub na ten adres email, w formacie doc, docx, rtf lub odf.

Dla zwycięzców, prócz oczywistej nagrody w postaci kanonizacji opowiadania, przewidziane są dodatkowe bonusy:
 • 1 miejsce - 20 000 eteru, 3 Eteryczne Zwoje Wzmocnienia, Ramka Konkursowa
 • 2 miejsce - 15 000 eteru, 2 Eteryczne Zwoje Wzmocnienia, Ramka Konkursowa
 • 3 miejsce - 10 000 eteru, 1 Eteryczny Zwój Wzmocnienia, Ramka Konkursowa
 • 4 miejsce - 5 000 eteru, Ramka Konkursowa
 • 5 miejsce - 3 000 eteru, Ramka Konkursowa
 • 6 miejsce (i dalej) -2 000 eteru, Ramka Konkursowa

Kroniki Wieży, Tom 8: Lata 801-901, Fragment wstępu
iewielu pamięta, lub nawet próbuje pamiętać, wydarzenia, które miały miejsce w ostatnim stuleciu. Był to bowiem wiek pełen śmierci i zniszczenia, pełen pozornego spokoju i ukrytych walk. Czas ten powszechnie jest uważany za pełen pokoju i dobrobytu, lecz jest to wrażenie fałszywe, podtrzymywane przez niewiedzę i pozory.
W tamtych latach miejsce miało wiele strasznych i niesamowitych wydarzeń, o których wie zdecydowana mniejszość, a mówić o nich chce prawie nikt. Od upadku uczelni magicznych i center nauki w pierwszych dwudziestu latach wieku, przez powstania w Varengardzie klanów Teolskich w latach trzydziestych, po przewroty polityczne i przejęcie rządów przez ród Rancheronów w latach czterdziestych. Mimo, że każde z tych, i wielu innych zdarzeń powinno być dobrze znane i głośne, zdają się niemal nie istnieć w publicznej świadomości. Tak, jak gdyby ktoś niemal specjalnie próbował zamienić ostatni wiek w czas pokoju i braku konfliktów...


W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości proszę pisać do mnie.
Powodzenia
Awatar Wieży
Widurr


Powtarzać w kółko te same czynności, oczekując innych rezultatów jest definicją szaleństwa.


04.03.2020, 02:53
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Konkurs: 03-03-2020
#2

Uwaga! Uwaga!
Ogłasza się, że z powodu wielu marudzących głosów oraz szeptów niezadowolenia, termin nadsyłania prac zostaje przedłużony do 11.04.2020.


Powtarzać w kółko te same czynności, oczekując innych rezultatów jest definicją szaleństwa.


31.03.2020, 22:05
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Konkurs: 03-03-2020
#3

zas na rozstrzygnięcie konkursu!
Nadesłane zostały całe 3 prace, przez co jury nie miały dużego problemu ze zdecydowaniem zwycięskiego opowiadania. Poniżej możecie poczytać pracę każdego z uczestników: Ponieważ tak mało osób nadesłało prace, postanowiliśmy wraz z Tyru, że pozostałe nagrody zostaną rozdysponowane pomiędzy uczestników - każdy, kto wziął w konkursie otrzymuje dodatkowo 6 000 Eteru. Nie przeciągając jednak dalej, z przyjemnością ogłaszam:
Zwycięzcą konkursu zostaje Barthos,
zaś drugie miejsce zajął Mest.
Po przejrzeniu prac i zrewidowaniu ich pod kątem kanonu, zdecydowano ze prace Barthosa i Mesta są wystarczająco dobre i zgodne - od tego momentu wydarzenia zawarte w opowiadaniach są kanoniczne. Obu graczy zapraszam do kontaktu ze mną w sprawie ewentualnych poprawek drobnych błędów.
Dziękuję graczom za udział w konkursie oraz gratuluję zwycięzcą. Mam nadzieję, że w kolejnych konkursach weźmie udział więcej graczy, a czas jaki zostaje dany na ich przygotowanie zostanie dobrze spożytkowany.
Oczekujcie dalszych nowości i wydarzeń.
Awatar Wieży
Widurr


Powtarzać w kółko te same czynności, oczekując innych rezultatów jest definicją szaleństwa.


15.04.2020, 20:53
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja bez grafiki