Biblioteczka
#1

Cytat:
Pomieszczenie za katakumbami to najciekawsza część Nawiedzonego Zamku.  Prowadzą tu niewielkie drewniane drzwi znajdujące się w katakumbach. Są one tak małe, że już średniej wielkości mężczyzna musi się schylić, aby znaleźć się w środku.
Pomieszczenie ma wymiary około pięć na dziesięć metrów, a sufit znajduje się na wysokości dwóch i pół metra. Pod każdą z czterech ścian, od podłogi aż po sufit, wiszą półki na książki. Są tak przepełnione tym cennym towarem, że zaskoczyć może jak te wszystkie woluminy się tutaj zmieściły. Nad całością swoją pieczę sprawuje oczywiście przeogromna ilość kurzu oraz pajęczyn.
Biorąc do ręki taką książkę można zauważyć, że jest ona niesamowicie stara oraz delikatna. Jeden nieostrożny ruch wystarczy, żeby ją zniszczyć. W dodatku napisana jest w nieznanym już nikomu języku. W niektórych przypadkach w środku znajdują się diagramy, szkice lub nawet jakieś obliczenia. Przechodząc wzdłuż półek zbliżamy się do ściany naprzeciw drzwi. I oto na końcu znajduje się coś niespodziewanego. Kości po jakiejś osobie. Całe pokruszone i ponadgryzane.


— STRONA ZNALEZIONA W LESIE MIRAŻU —
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.14.02.2014, 01:27
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna