Plac przed szubienicą
#1

Cytat:
Plac z szubienicą znajdujący się w Dravnul to jedyne miejsce, gdzie można spotkać ludzi wszelkiej maści społecznej zjednoczonych w jednym celu. Oskarżenia i wymierzania sprawiedliwości dotyczą tu głównie "wampiry" oraz osoby,  które mają rzekome kontakty z nimi. W rzeczywistości o wiele częściej giną tu niewinni ludzie, którzy w jakiś sposób podpadli władzy. Wystarczy, żeby jakikolwiek mieszkaniec Dravnul oskarżył kogoś innego, a ten jest już w bardzo kiepskiej sytuacji. Nie można w żaden sposób wskazać swojego braku winy. Co ciekawe, mordercy oraz inni ludzie tego rodzaju rzadziej są wieszani na tutejszej szubienicy, częściej gniją w podziemnych lochach miasta.
Druga funkcja tej części miasta to przede wszystkim możliwość wymiany plotek pomiędzy znajomymi lub nieznajomymi. Jeżeli ktoś ma dobry słuch, może dowiedzieć się wiele na temat ostatnich wydarzeń mających miejsce w tych okolicach. Dodatkowo wygłaszane są tutaj przemówienia informujące ludność o nadchodzących wydarzeniach lub czymkolwiek innym. W związku z tym jest tu zawsze bardzo tłoczno.
Sam plac nie wyróżnia się szczególnie od pozostałej części miasta. Jest spory, okrągły a na jego środku znajduje się drewniana drewniany podest, na którym znajduje się szubienica. Podłoże tworzy udeptana ziemia, więc w czasie deszczu tworzy się tu niezła chlapa.


— STRONA ZNALEZIONA W LESIE MIRAŻU —
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.14.02.2014, 15:48
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna