Atarashii

Poddziały w "Dravnul"
  Dział Ostatni post
Dział zawiera nowe posty Zamek królweski
Jeden z dwóch zamków znajdujących się na terenach Dravnul. Ten jednak robi o wiele większe i lepsze wrażenie niż jego stary i opuszczony brat, bowiem jest to rezydencja pary królewskiej. To tutaj odbywają się wszelkiego rodzaju bale, uroczystości i inne tego typu imprezy, na które chadzają co bardziej zamożni obywatele. Jest to również z wiadomych względów najpilniej strzeżone miejsce, co po części wywodzi się z lekkiej paranoi króla, o czym jednak nikt głośno nie wspomina. Sam zamek ma całkiem sporej wielkości mury oraz fortyfikacje obronne, nie byłby więc łatwą zdobyczą dla ewentualnego najeźdźcy. Warto również wspomnieć o fosie otaczającej całą budowlę, w której już nie jeden człowiek w zagadkowy sposób stracił życie.
4
Postów
Schody siedmiu cudów
przez  Kratos
26.01.2014, 16:45
Dział zawiera nowe posty Nawiedzony zamek
Ilość legend związanych z tym miejscem przytłoczyłaby pewnie niejednego bajarza. Jednak tą najczęściej powtarzaną i najpospolitszą wśród wiejskich prostaczków jest pogłoska, jakoby w zamku nagminne były noce ataki wampirów. Ba, paru odważyło się stwierdzić, iż to krwiopijcy rządzą tym miejscem, mając jednocześnie władzę w całym Dravnul. Każdy kto ma choć odrobinę oleju w głowie wsadzi ową pogłoskę między bajki, faktem jest jednak, iż gdy któryś z odważniejszych śmiałków wybierze się do zamczyska po zmroku, narażony jest na wiele niekoniecznie ciekawych atrakcji. Nagminne skrzypienie podłóg, dźwięki brzęczących łańcuchów, niespodziewany śmiech, drzwi, które same się otwierają czy zamykają, najróżniejsze mary - to tylko najpospolitsze z nich. Pewnym jest jednak, że jeśli ktoś opuścił to miejsce o zdrowych zmysłach, nigdy nie zapuścił się tam po raz drugi.
5
Postów
Biblioteczka
przez  Kratos
13.02.2014, 22:27
Dział zawiera nowe posty Rynek
Teoretycznie i praktycznie centralna część Dravnul. Spory obszar, wyłożony kostką brukową, gdzie znaleźć możemy kilka sklepów, oberży i innych tego typu budynków. Na samym środku widnieje całkiem spora fontanna, składająca się z czterech wampirów, które powinny wypluwać z siebie wodę. Powinny, bowiem ostatni raz taki stan rzeczy miał miejsce wiele lat temu. Całkiem nieźle obrazuje to cały rynek. Miejsce to winno być głośne, jasne i gęsto zaludnione, a jest ciche i opustoszałe. Spacerowicze stanowią tutaj rzadkość, częściej spotkamy dziwaczne kreatury czające się w ciemnych zaułkach. Naturalnym tego następstwem jest fakt, iż obecne tu sklepy czy karczmy wieją pustkami. Miejsce to jest sercem Dranvul i najlepiej oddaje charakter tego miasta - jest ciche, mroczne i ponure.
26
Postów
Oberża u Verasma
przez Sejki
20.10.2019, 19:05
Dział zawiera nowe posty Stara Studnia
Najstarsza dzielnica Dravnul, która owiana jest jednocześnie najgorszą sławą. Nazwa wzięta została od starej studni, która znajduje się pod wschodnimi murami miasta. Jak mawiają prostaczkowie: "Podejdź jeno na kroków kilka, a czort zza murku wyskoczy i jak cię ucapi, tak już nie puści. Ręki ci obje skrępuje i nogi ci obie skrępuje i tak z tobą hyc do studni. On nie zemrze, bo to skurczybyk nieśmiertelny, tobie natomiast utonąć przyjdzie." Chociaż istnienia owego "czorta" nigdy nie udowodniono, faktem jest, iż z tej studni o wiele częściej wyławia się ciała niż wodę. W dzielnicy natomiast dokonuje się wszelki szemrany proceder, znaleźć tu można również najbardziej zakazane mordy w całym Dravnul, a niewykluczone, iż wśród innych miast również będą oni wieść prym pod względem swojej brzydoty oraz ilości grzechów na sumieniu. Jeśli więc życie nie jest ci miłe i szukasz kłopotów - lepiej trafić nie mogłeś.
7
Postów
Wymarłe domostwo rzemiosła stolarskiego
przez Sejki
01.04.2020, 18:15
Dział zawiera nowe posty Szubienica
Prawdopodobnie jedyne miejsce w całym mieście, w którym mieszkańcy potrafią się tłumnie zebrać. Dzieje się tak oczywiście głównie przy egzekucjach, które zdarzają się tutaj stosunkowo często, ale także przy ważniejszych dla miejscowych ogłoszeniach. Gromadzą się oni wtedy na obszernym placu, którego centrum stanowi właśnie szubienica. Co i rusz ktoś jest pozywany o kontakty z wampirami, dzielenie z nimi łoża, a nawet o bycie krwiopijcami. Co ciekawsze bardzo rzadko lądują tu złodzieje, mordercy czy też inni przestępcy. Tacy najczęściej trafiają do lochów. Dlatego kiedy ktoś chce się pozbyć jakiegoś łotra - nic prostszego, wystarczy pozwać go o konszachty z wampirami. Bardzo mało prawdopodobne, aby zdołał się wybronić, nawet jeśli jest niewinny. Metoda jest równie skuteczna w walce z irytującymi sąsiadami.
1
Postów
Plac przed szubienicą
przez  Kratos
14.02.2014, 12:48

|
Dravnul
Temat / Autor Odpowiedzi Wyświetleń Ostatni post [rosn.]
  2 2481
04.11.2019, 08:20
Ostatni post: Sejki[-]
Dravnul - informacje
Użytkownicy przeglądający ten dział: 1 gości
Nowe posty
Popularny wątek (nowe)
Zawiera Twoje posty
Brak nowych postów
Popularny wątek (brak nowych)
Zamknięty wątek

Szukaj w tym dziale:


formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja bez grafiki