Atarashii

Poddziały w "Pozostałe tereny"
  Dział Ostatni post
Dział zawiera nowe posty Cmentarz Nieumarłych
Najbardziej niebezpiecznym miejscem ze wszystkich znajdujących się w Dravnul jest z całą pewnością tamtejszy cmentarz. Dawniej nazywany Dravnulskim, dzisiaj przejął jakże jednoznaczną nazwę "nieumarłych". Wszystko to za sprawą niewyjaśnionego powrotu do życia ludzi, którzy od dawna winni być martwi... Nieumarłe poczwary zaczęły szwendać się po okolicy w poszukiwaniu świeżego mięsa, to zaś doprowadziło do chaosu i masowych ucieczek. Niestety... Ponieważ mieszczaństwo co kilka zasiewów Ilhezin wędrowało oddać cześć swoim przodkom, tamtejszy władca Aureon zakazał odwiedzania zachodniej części Dravnul i nazwał ów cmentarz, cmentarzem nieumarłych, aby samo to przypominało o zagrożeniu kumulującym się tam od niepamiętnych czasów. Inną niewyjaśnioną do dzisiaj zagadką jest zasięg wędrówki nieumarłych, którzy nie wychodzą poza obręb lasu cieni. Niestety nikt nie kwapi się, by sprawdzić i zrozumieć dlaczego tak się dzieje więc zagadka ta przybrała wiele teorii. Najpopularniejsza teoria mówi, że dawni upadli kapłani Akashy zesłali klątwę na ziemie cmentarne i od tego czasu martwi powracają do świata żywych by szerzyć zniszczenie. Powiada się także, że ich klątwa była zbyt słaba, aby objąć całe księstwo i to dlatego nieumarli nie wychodzą poza obszar lasu. Jednakże nie tyczy się to szkieletów i wilkołaków, którzy często polują nocą we wszystkich Dravnulskich krainach.
3
Postów
Stara Krypta
przez  Kratos
25.01.2014, 19:53
Dział zawiera nowe posty Świątynia Akasha
Obiekt prawie zapomniany i nieodwiedzany od czasu plagi nieumarłych, blokującej skutecznie wszelkie szlaki. Świątynia Akashy według legend była miejscem narodzenia Thorna, czarnego smoka apokalipsy i miejscem, w którym powstały duchy siedmiu kręgów: Niedoli, Bólu, Krwi, Bezdechu, Ślepoty, Klęski oraz Śmierci. Jeśli wierzyć bajaniom mieszczan, zjawy te są wiecznymi mieszkańcami świątyni, a zarazem wiecznymi jej kapłanami, którzy prawdopodobnie rzucili klątwę na pobliski cmentarz. Mówi się również niekiedy o skarbcu pochowanym w katakumbach świątyni, wypełnionym po brzegi złotymi monetami. Jak nie trudno zgadnąć, znalazło się wielu głupców chcących zrabować świątynie, ale prawie żaden z nich nie przeżył poza jednym, który jak twierdzi nim wszedł do świątyni zobaczył wielkie oczy wpatrujące się nienawistnie w jego duszę. Nie wiadomo jak powrócił do Dravnul, lecz o ironio kilka dni później zmarł bez konkretnej przyczyny.
1
Postów
Ruiny świątyni Akashy
przez  Kratos
25.01.2014, 22:07
Dział zawiera nowe posty Zapomniane Podziemia
O podziemiach tych wiadomo stosunkowo niewiele, gdyż każdy boi się przeprawy na sąsiednią wyspę. Legendy wspominają, jakoby sama wyspa była siedzibą władcy piekieł, a podziemia jego domem. Do tego niewytłumaczalne sztormy dookoła wyspy i czarne chmury, które od wieków unoszą się nad wyspą. Kiedyś próbowano wysłać kilka porządnych Galeonów, w celu zbadania zapomnianego terenu, ale ślad po nich wszelki zaginął. Do tego potwory morskie upodobały sobie pobliskie wody. To znacznie zmniejsza szansę na jakąkolwiek ekspedycję. Choć ludzie są bardzo ciekawi puszczonej niegdyś plotki, że na wyspie znajduje się rozświetlony niebieskim światłem punkt. Nie wiadomo jak został wypatrzony i czy to prawda, ale budzi wiele ciekawości za każdym razem, kiedy zostaje wspomniany, a hipotez i opowieści na jego temat powstało niezmiernie wiele.
1
Postów
Wyspa Drav
przez  Kratos
25.01.2014, 22:20

|
Pozostałe tereny
Temat / Autor Odpowiedzi Wyświetleń Ostatni post [rosn.]
  25 48651
07.10.2017, 10:30
Ostatni post: Daniel
  4 9125
17.01.2015, 21:03
Ostatni post: Scythis
  10 16669
09.01.2015, 21:47
Ostatni post: Grakkus
  0 2678
25.01.2014, 19:36
Ostatni post:  Kratos[-]
Pozostałe tereny - informacje
Użytkownicy przeglądający ten dział: 1 gości
Nowe posty
Popularny wątek (nowe)
Zawiera Twoje posty
Brak nowych postów
Popularny wątek (brak nowych)
Zamknięty wątek

Szukaj w tym dziale:


formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja bez grafiki