Atarashii

Poddziały w "Pozostałe tereny"
  Dział Ostatni post
Dział zawiera nowe posty Stare Bagna
Miejsce położone na południe od Perony. Ludzie nie zapuszczają się tutaj z prostego powodu. Żyją w tym miejscu różne dziwadła takie jak człekokształtne stwory o długich językach czy wielkie gady o czterech głowach . Czasem zdarzy się, że jakiś mag otrzyma zlecenie zapuszczenia się na teren starych bagien, lecz to czy wróci jest już mało wiadome. Na pewno nikt o zdrowych zmysłach nie przychodzi tutaj w pojedynkę. Trzeba pamiętać, iż nie tylko potwory mogą nas uśmiercić, ale także źle przemyślany krok wpędzający nas prosto w paszcze bagna! Po mimo niebezpieczeństw, wiele łaknących przygód ludzi, przyciąga ta kraina do siebie. Ta... A potem tylko wiszą to na drzewie, czy gdzieś obok drzewa, zwłoki człowieka.
241
Postów
Domostwo Astarte
przez Mest
23.02.2020, 23:05
Dział zawiera nowe posty Stary Las
Jedno z najbardziej mrocznych miejsc. Już nawet nie najniebezpieczniejszych, ale najmroczniejszych. Las ten wiele lat temu był zwykłym lasem takim jak każdy inny. Ludzie korzystali z jego dóbr i prowadzili beztroskie życie. Pewnego razu pewien mężczyzna przyniósł do gospody znajdującej się w centrum lasu - czarne jajo. Wyglądało dosyć dziwnie. Mężczyzna ów był jednym z magów. Twierdził, że to jajo wzbogaci życie mieszkańców lasu. Podarował więc przedmiot sołtysowi i kazał się nim zajmować. Po paru tygodniach z jaja wykluło się coś, co sprowadziło tylko i wyłącznie śmierć mieszkańcom lasu. Był to sporych rozmiarów pająk, który zapoczątkował klęskę tej krainy. Dzisiaj zwierzę to nazwano "Muta" co z pewnego wymarłego języka oznacza "plaga". W sercu lasu można napotkać wiele tych stworzeń, dlatego nikt tam nie chadza od lat. Nawet do lasu zabroniono wchodzić. Sąsiednia wioska, która żyła z mieszkańcami lasu, uznała to za stare dzieje przez co i kraina ta otrzymała nazwę "Stary las". Zapamiętajcie wszyscy moje słowa. Chodzi na tym świecie wiele bestii sprowadzających śmierć, ale nie ryzykujcie swoim życiem wkraczając do tej ponurej krainy.
262
Postów
Czarna Wieża
przez Tandara
24.12.2020, 01:14
Dział zawiera nowe posty Lodowa Twierdza
Ogromna, monumentalna twierdza zbudowana z błękitnego kwarcu, w dzień do złudzenia przypominającego lód - stąd właśnie pochodzi nazwa budowli. Niegdyś pełniła funkcję ratusza, ponieważ znajdując się blisko skał i klifu, była niedostępna dla 'niewtajemniczonych', jednakże po wieloletniej wojnie o władzę nad państwem została częściowo zburzona. W stanie nietkniętym utrzymały się jedynie lochy. Z powodu ogromu zniszczeń dokonanych przez wojnę, twierdza bardzo długo stała opuszczona. Dopiero kilkadziesiąt lat temu została na nowo odkryta i śmiałkowie szukają w niej wielu pozostawionych skarbów.

56
Postów
Opuszczona wioska Kruczonoc
przez Vein
04.06.2019, 07:52
Dział zawiera nowe posty Mroczna Puszcza
Gęste, w dużej mierze liściaste lasy otaczające Peronę z trzech stron: od południa, zachodu i północno-zachodniego; stanowią znak rozpoznawczy dla tej części kraju. Bogate we wszelką florę i faunę są idealnym miejscem dla myśliwych, zielarzy i innych badaczy środowiska, choć nie powinni nastawiać się na zbyt wiele. Najmłodsza część puszczy znajduje się blisko palisady, z biegiem czasu coraz bardziej napierając na miasteczko, zaś najstarsza ukryta w centrum, zdumiewając imponującymi sylwetkami drzew, których korony sięgają nawet kilkadziesiąt metrów w górę. Mieszkańcy zazwyczaj nie zapuszczają się zbyt głęboko, wiedząc, że na tak dużym obszarze bardzo łatwo się zgubić, lecz także obawiając się bestii, o których dochodzą słuchy od czasu do czasu.
179
Postów
Południowo-zachodnia część Mrocznej Puszczy
przez Chichi
28.12.2017, 21:29
Dział zawiera nowe posty Jelenie wzgórze
Nazwa tej małej wsi, położonej niedaleko Greathard została wzięta z lokalnej legendy. Opowiada ona o strudzonym wędrowcu, który szedł przez gęsty las w poszukiwaniu przygód. Jedną znalazł, jednak nie była ona dla niego najszczęśliwsza, został bowiem napadnięty przez graję bandytów. Pobity, okradziony i pozostawiony na pastwę losu, nie miał szans na przeżycie. Los jednak się nad nim ulitował, a jeden z jeleni zamieszkujących ten las ponoć zaprowadził ludzi, którzy obozowali niedaleko do rannego podróżnika. Udało im się go uratować, a on postanowił w tym miejscu założyć osadę, którą nazwał Jelenim Wzgórzem. Tyle jeśli chodzi o legendy, fakty są natomiast takie, iż to, co kiedyś było małą, malowniczą i nic nieznaczącą wsią, teraz stanowi pobojowisko po ataku demonów. Plugawe bestie zostały już przepędzone, a armia królestwa wraz z ochotnikami stara się pomóc tym, którzy przeżyli i odbudować coś na gruzach spalonych domów. Czy ktoś jednak zachce tu jeszcze kiedykolwiek zamieszkać?
178
Postów
Namioty medyczne [Event]
przez Luthien
16.08.2015, 10:26
Dział nie zawiera nowych postów Rezydencja poległych rycerzy
Położona w spokojnej, zielonej okolicy kamienna willa, otoczona sporych rozmiarów ogrodem, wypełnionym zielonymi, żywymi posągami smoków. Niegdyś, na długo przed wojną, owa rezydencja pełniła rolę letniego dworku pewnego bogatego maga, który tworzył wokół swej posiadłości niezwykłą iluzję, pozwalającą wierzyć, że smocze rzeźby są żywe. Swą nazwę rezydencja zawdzięcza pewnemu ważnemu dla miasta wydarzenia - gdy wojna dotarła do Perony, ogromna nieprzyjacielska armia próbowała splądrować miasto, jednak niewielka garstka żołnierzy sama zmobilizowała się i, poświęcając swoje życia, zatrzymali armię, wybijając ich w pień. Dzisiaj w tym budynku znajduje się gospoda dla bogatszych podróżnych, zaś w podziemiach - muzeum tkanin zawierające najstarsze kolekcje materiałów w kraju.

0
Postów
Nigdy

|
Pozostałe tereny
Temat / Autor Odpowiedzi Wyświetleń Ostatni post [rosn.]
  46 56603
31.03.2020, 00:27
Ostatni post: Tandara
 
Wioska (Stron: 1 2 3 4 ... 12 )
117 98121
17.08.2020, 20:03
Ostatni post: Alex Lingard
 
Las (Stron: 1 2 3 4 5 )
46 55691
06.07.2019, 22:10
Ostatni post: Vein
  89 117620
05.11.2018, 10:57
Ostatni post:  Kratos
  26 24251
03.10.2018, 13:42
Ostatni post: Tarhio
  42 56146
10.11.2017, 17:15
Ostatni post: Siegfried Tolzen
 
Stary zamek i okolice (Stron: 1 2 3 4 ... 7 )
65 89586
04.08.2016, 05:17
Ostatni post: Zefir[-]
Pozostałe tereny - informacje
Użytkownicy przeglądający ten dział: 2 gości
Nowe posty
Popularny wątek (nowe)
Zawiera Twoje posty
Brak nowych postów
Popularny wątek (brak nowych)
Zamknięty wątek

Szukaj w tym dziale:


formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja bez grafiki