Ostatnie Wydarzenia Fabularne
Nastały mroczne czasy dla Valen. Atak smoka i bestii, które za nim podążały został ledwo odparty, poważnie nadszarpując siły północnego miasta. Wielu dzielnych ludzi zginęło, próbując ocalić swoich najbliższych przed nadciągającym niebezpieczeństwem. Nikt jednak nie zdawał sobie sprawy z tego, że w czasie gdy zewnętrzne ataki były raz za razem odpierane, we wnętrzu miasta narastało nowe zagrożenie. W mrocznych, kopalnianych korytarzach zalęgło się coś, co powoli nabierało sił. I gdy było u szczytu swej mocy zaatakowało. Grupa strażników, nieświadoma powagi zagrożenia zapuściła się w ciemne meandry kopalni srebra, aby raz na zawsze zakończyć rządy terroru sprawowane przez monstrum. Wspierani przez potężnie zbudowanego najemnika byli pewni zwycięstwa. Wkrótce rzeczywistość pokazała im jak bardzo się mylili. Garstka tych, którzy umknęli pewnej śmierci opowiadała o bestii stworzonej z czystego cienia, zabijającej wszystko co napotkała na swojej drodze. Jej ofiarą padł dowódca oddziału Leirud, Derak - najemnik, który miał wspomóc ekspedycję - oraz kilkunastu wyszkolonych strażników. Władze miasta szybko doszły do wniosku, że wyniszczone siły Valen nie są w stanie wysłać kolejnej grupy wgłąb kopalni. Szyb, z którego wyszła bestia został zapieczętowany, tym samym odcinając północne miasto od głównego źródła dochodu.
Dział zawiera nowe posty Biblioteka
Biblioteka to kompletne kompendium wiedzy na temat naszego świata. Znajdziesz tutaj wszelkie informacje potrzebne do rozpoczęcia zabawy w uniwersum Atarashii. Pamiętaj! Bez zgłębienia zasad i informacji znajdujących się w bibliotece, niemożliwym jest zrozumienie idei zabawy.

135
Postów
V. FAQ
przez Niddfus
13.09.2018, 21:07
Dział zawiera nowe posty Karty Postaci
Znajdziesz w tym miejscu karty postaci wszystkich graczy Atarashii oraz stworzysz/dodasz własną kartę. Dział oferuje także tworzenie/zapisy do różnych gildii, dających fabularne profity. Zresztą... Bez względu na wagę zadania, najlepsze przygody dobrze przeżywać w doborowym towarzystwie!

1431
Postów
Fumetsu
przez Alex Lingard
14.10.2019, 03:18
Dział zawiera nowe posty Tablica ogłoszeń
Tablica ogłoszeń jest miejscem, w którym pojawiają się oficjalne sesje fabularne oraz eventy. Możesz tutaj także sprawdzić listę aktualnych Mistrzów Gry lub dołączyć do kadry Atarashii. Ten dział pomoże Ci także w poszukiwaniach towarzystwa lub uwolnienia się z zastoju fabularnego.

471
Postów
Znajdź mistrza gry
przez Vin
25.09.2019, 18:51
Dział zawiera nowe posty Ogłoszenia
Ogłoszenia mniejsze, większe. Od Administratora jak i zwykłego gracza. Warto tu zaglądać aby nie być w tyle... Wiecie jak to jest? Można przegapić coś bardzo ciekawego. Dlatego zachęcamy do odwiedzania działu z ogłoszeniami i udzielania się na istniejące lub nurtujące Was pytania. Wasza aktywność wzbogaca forum!

1136
Postów
Pytania i odpowiedzi
przez Barrosh Hellcream
Wczoraj, 14:11

Dział zawiera nowe posty Valen
Najbardziej wysunięte na północ miasto o charakterze handlowym i rolniczym. Znajduje się dokładnie w wielkim wąwozie przedzielającym na dwie części klif, którym Valen jest z dwóch stron ograniczony. Posiada również port z dostępem do morza, do którego przypływają statki bezpiecznie sprowadzone dzięki pobliskiej latarni morskiej. Występują na jego terenach wyjątkowo żyzne ziemie sprzyjające bujnym plonom, dzięki czemu jest tutaj możliwość wyjątkowo korzystnej uprawy roli. W pobliżu Valen zlokalizowanych jest kilka farm. Spotyka się tu również zjawisko rybołówstwa, a tutejsza kuchnia jest kwintesencją smaków świata. Największe dochody przynosi miastu niedawno otwarta kopalnia srebra. Mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do nowo przybyłych, niestety ład i harmonie miasta burzy egoistycznie podchodzący do swoich obowiązków, opryskliwy burmistrz oraz dramat panujący w dzielnicy portowej.

1543
Postów
Okolice Targowiska
przez Enarius
17.10.2019, 22:26
Dział zawiera nowe posty Grimssdel
Miasteczko, którego nazwa jest doskonale znana każdemu podróżnikowi, przez fakt jakim jest jego położenie. Podróżni, którzy wybierają się do miasta Valen muszą najpierw przejść przez Grimssdel. Jest to też dla nich postój, w którym mogą zregenerować siły na dalszą wędrówkę. Wiele osób, które odwiedziło to miejsce, chwali je przede wszystkim za najlepsze owoce morza. Te zaś mają dzięki dostępowi do Jeziora Grimssdel, do którego wpływają prosto z Morza Klifowego najrzadsze gatunki ryb. Niestety samo miasto bezpiecznym nie jest, bowiem raz na jakiś czas z głębin jeziora wypływa szalejący Kraken i uprzykrza życie obywatelom Grimssdel.

1000
Postów
Obóz "Karawana"
przez Clay
07.10.2019, 13:20

Dział zawiera nowe posty Dravnul
Dravnul jest prawdopodobnie najbardziej ponurym miastem we wszystkich krainach. Bardzo rzadko zagląda tutaj słońce, najczęściej czarne chmury zakrywają niebo, racząc obywateli tego miejsca nieprzyjemną mżawką. Mieszkańców miasta trudno spotkać, a jeszcze trudniej z nimi porozmawiać. Są cisi, zamknięci i raczej nieprzychylni dla obcych. Roi się tutaj od starych, opuszczonych domów, na temat których krążą liczne legendy wspominające o duchach, upiorach i innych tego typu atrakcjach. Gdyby zebrać wszystkie te opowieści do kupy, można by spisać całkiem opasły księgozbiór. Prym wiedzie jednak stare zamczysko, którego sam widok powoduje ciarki na plecach. Należy również wspomnieć o pladze wampirów, która nieustannie nęka tę mieścinę. Do tego stopnia, iż ludzie popadają w obłęd i oskarżają siebie nawzajem o współpracę z krwiopijcami. Jak można więc łatwo wywnioskować, nie jest to najbezpieczniejsze miejsce dla podróżnych, którzy będą narażeni na wiele niebezpieczeństw, czyhających dosłownie za każdym rogiem.

37
Postów
Oberża u Verasma
przez Mirrodin
02.10.2019, 01:40
Dział zawiera nowe posty Nieczynny Port Dravnul
Nieczynny port leży w sporym oddaleniu od głównego miasta i ma to duży wpływ na obraz tego miejsca. Miasteczko jest ciche i spokojne, jednak nie z powodu mroku, który panuje w Dravnul, a jedynie dlatego, iż nic niezwykłego się tutaj nie dzieje. Mieszkają tu głównie rybacy wraz ze swoimi rodzinami, którzy zdobywają pokarm dla miasta. Jedyną rzeczą wartą wzmianki jest upiorna flota starych statków, którą znaleźć można idąc do przystani. Tylko ona oraz ciemne chmury na niebie przypominają o tym, iż znajdujemy się w niedużym oddaleniu od nawiedzonego Dravnul.

142
Postów
Przystań floty nawiedzonych statków
przez Sejki
14.09.2019, 10:03

Dział zawiera nowe posty Teolia
Według jednej z wielu legend, które można usłyszeć o tym kontynencie, miasto Teolia zostało odkryte przez pewnego łaknącego przygód podróżnika. Wyruszył on w nieznane wraz z niewielką grupką ludzi, oczywiście w poszukiwaniu bogactw i klejnotów. Trafił on na pewien kontynent, na którym znalazł jaskinie obfite w różnorakie bogactwa oraz zielone i gęste lasy. Ziemia była żyzna, idealna do uprawy roli lub hodowli zwierząt. Wraz z niewielką załogą, którą oczywiście sam dobrał, postanowił się tam osiedlić, dzięki czemu coraz więcej pospólstwa przybywało na owe tereny. Miasto coraz bardziej rozrastało się, jak i powstawało tam wiele budynków mieszkalnych czy po prostu mających na zadaniu umilić mieszkańcom czas. Bogate złoża złota oraz srebra pozwoliły Teolii szybko się rozwinąć, stały się jednak również największym przekleństwem dla ludzi pragnących prostego życia.

495
Postów
Siedziba Oprawców
przez Hamstur Fjolswir
31.08.2019, 17:42
Dział zawiera nowe posty Varengard
Na początku warto powiedzieć, że Varengard składa się tylko i wyłącznie z wojowników. Większość z nich przybyła na ten teren marząc o bogatych łupach niezbadanych terenów wschodniego Atarashii. Nie zabrakło tutaj też licznych najemników czekających na każde zlecone im zadanie. Wojacy urządzali wiele wypraw poznając niezbadane dotąd krainy Teolii. Po odkryciu lepszych terenów do osiedlenia się, Varengardczycy stwierdzili, iż przeniosą się dalej na północ. Z biegiem czasu nazwa pierwotna miasta zmieniła się i tak powstał Varengard, silny potomek Varvengardu.

380
Postów
Kanały
przez Astrad
09.09.2019, 15:07

Dział zawiera nowe posty Greathard
Największe w skali eksportowej w kraju Atarashii miasto portowe, usytuowane na północnym-zachodzie państwa. Z zachodu otoczony lasem i górami, z przeciwnej strony przez rozległe równiny, które kiedyś było lasami. Miasto nieprzyjazne dla obcych, słynące z twardych, szorstkich obyczajów. Obfituje w bogate złoża soli kamiennej i węgla brunatnego. Jest również znane z wysokiej jakości brandy, jakie się tu przechowuje. Tutejszy port należy do jednego z największych portów występujących na tym kontynencie. Z powodu tego, iż znajduje się w małej zatoczce, można tu złowić niespotykane w innych częściach świata gatunki ryb. Greathard jest pod władzą najbardziej wpływowego w tej okolicy szlachcica, pełniącego funkcję burmistrza. Uchodzi za osobę surową, jednak sprawiedliwą i z dobrym sercem, dzięki czemu zaskarbił sobie poparcie ludu.

1314
Postów
Magazyny
przez Vin
16.10.2019, 23:51
Dział zawiera nowe posty Perona
Położona jest na wschód od portowego miasta Greathard. Z trzech stron otoczona gęstą "Mroczną Puszczą" nie leży w najbezpieczniejszej okolicy. To niewielka osada gospodarcza skupiająca myśliwych, rybaków i drwali. Naokoło miasta ciągnie się drewniana palisada. Za czasów wojny na terenach Perony istniał wielki obóz niewolniczy, który po powstaniu został przebudowany przez oswobodzonych spod niewoli jeńców na tętniące życiem miasteczko, obecnie najmniej wpływowe w kraju i utrzymujące się głównie z myślistwa i ścinki drzew.

1790
Postów
Rzadkie drzewa - Strefa I
przez Mirrodin
14.09.2019, 00:17

Dział zawiera nowe posty Revia
Niewiele wiadomo o tej części świata. Revia jest najbardziej tajemniczym miastem ze wszystkich jakie do tej pory poznano. Właściwie to nikt jeszcze nawet nie potwierdził, że to miejsce w ogóle istnieje. Krąży jedynie powszechnie znana legenda o miejscu, w którym rzekomo jakiś dziki lud wybudował domy na drzewach i żyje tam w harmonii z dżunglą. Nie ma jednak możliwości, aby trafić w to miejsce bez przewodnika, a aby takowego znaleźć trzeba się naprawdę sporo natrudzić i nie będzie to tani interes. Całą sprawę utrudnia masa oszustów, która tylko podaje się za przewodników, tylko po to aby później zostawić jakiegoś nieszczęśnika samego w dżungli, ogołoconego ze swych dóbr. Samotna wyprawa również nie wchodzi w grę z powodu wielu niebezpieczeństw jaka wiąże się z podróżą w ten rejon świata. Jeżeli pałętasz się po dżungli bez celu, prędzej czy później zginiesz, zabity przez jednego z tutejszych przedstawicieli groźnej fauny. Nikt nie pali się więc, aby udowodnić istnienie legendarnej Revii.

4
Postów
Polana
przez Castor
12.02.2014, 15:49
Dział zawiera nowe posty Wildewood
Cicha, mała i pozornie niezbyt ważna miejscowość. Czy aby na pewno? Wchodząc do Wildewood od razu można odnieść wrażenie, że coś jest nie tak. Wszystkie wydaje się niezwykle nienaturalne. Mieszkańcy są otwarci i uśmiechnięci, ale jednocześnie niezbyt rozmowni oraz odrobinę nieufni. Zabudowa nie robi szczególnego wrażenia, ogółem rzecz biorąc teoretycznie to miejsce nie wyróżnia się niczym spośród tysięcy innych mu podobnych, a jednak ta niezwykła i jednocześnie przerażająca atmosfera, jakby tej wioski nie powinno w ogóle być...

3
Postów
Stare jaskinie
przez Castor
10.02.2014, 19:28

Dział zawiera nowe posty Lothil
Ze wszystkich wielkich miast na terenie Atarashii, to miasto ma najlepiej rozwiniętą gospodarkę i jest jednocześnie największą miejscowością w świecie magii. Nie bez powodu Lothil stało się stolicą. Jako jedyne ze wszystkich miast, posiada dobrze rozwinięte miasto handlowe zaopatrzone w prawie każdy surowiec. Życie tutaj jest wygodne trzeba przyznać, kupcy jak i zwykli obywatele okrzyknęli Lothil miastem "handlu i sprawiedliwości". Dzięki dobremu władcy wszyscy są pod ochroną gwardii, zwłaszcza bogatsze dzielnice, a sam margines społeczny, który można często spotkać nie zagraża życiu mieszkańców. Chociaż jak to się mówi "licho nie śpi" i właśnie między innymi dlatego król Lothil nakazł czuwania swoim strażnikom. Rzecz najbardziej zapierająca dech w tym miejscu to zamek królewski widziany już z obrzeży miasta. Każdy mieszkaniec marzy, aby się tam dostać.

1176
Postów
Zielarnia Leah
przez Isidur
18.07.2019, 01:50
Dział zawiera nowe posty Miasto handlowe
Miasto położone północny-zachód od Lothil. Mieścina słynie z tego, że importuje do siebie wiele przeróżnych rzeczy, lecz nie jest tego dużo ze względu na mały budżet. Wbrew wszystkiemu, Miasto handlowe jest często odwiedzane przez biedniejszych budowniczych, którzy chcą kupić towar dobry, lecz po niskiej cenie.

1081
Postów
Niskie trawy - Strefa I
przez Jack
17.10.2019, 17:37

Dział zawiera nowe posty Azarat
To miasto nie bez powodu nazywane jest również "Pustynną Twierdzą". Niezwykle odważnym lub głupim byłby ten, kto chciałby najechać Azarat. Ogromne mury, które wyglądają jakby był uformowane z piasku, już z daleka robią wrażenie swoją wielkością. Nie przebije ich stal, ani skała, nie zdziała tutaj nic magia. Są one wręcz niemożliwe do sforsowania. Do miasta można się dostać na dwa sposoby - Bramą Życia, do której można dotrzeć szlakiem z Sohan oraz bramką Śmierci, skierowaną w stronę pustyni. Wraz z zapadnięciem zmroku obie bramy są zamykane i pod żadnym pozorem nie zostaną otwarte, aż słońce nie zacznie wschodzić. Wewnątrz ogromnych murów znajdziemy dwa odmienne światy - pełną przepychu dzielnicę handlową oraz skrajnie biedną dzielnicę żebraków. W Azarat można zbić fortunę, ale można również zniknąć w jednym z zaułków i zostać zapomnianym przez cały świat. Lepiej uważać tutaj na każdy krok, a także na każde wypowiedziane przez siebie słowo. Mieszkańcy potrafią być niezwykle drażliwi.

315
Postów
Rezydencja Mugherda abn Elludaha
przez Samuro
04.10.2019, 13:11
Dział zawiera nowe posty Sohan
Miniaturowa wersja Azarat. Mniejsze mury, bramy, budynki. Te dwa miejsca różnią się jedynie tym, iż w Sohan znajduje się jeszcze port handlowy, a także tym, iż zamieszkuje tutaj szeroko rozumiana klasa średnia, a więc nie spotka się tutaj takiego kontrastu jak na ulicach większego z miast. Warto również wspomnieć, iż brama od strony portu jest otwarta także w nocy, w przeciwieństwie do tej, która wypuszcza nas na szlak skierowany do Azarat.

91
Postów
Wybrzeże
przez Athlauna
21.10.2017, 18:111250
Wątków
17868
Postów
254
Bohaterów
Barrosh Hellcream
Najnowszy
249
Najwiecej Online


Kto jest teraz online
22 aktywnych w ciągu ostatniego kwadransa:
12 bohaterów (w tym 0 ukrytych zabójców) oraz 10 wędrowców.
Chichi, Daimon, Denar, Isidur, Mirrodin, Niddfus, Raghor, Salazar, Tandara, Vanari, Vein, Vin


Kto był dziś online
W ciągu ostatniej doby krainy Atarashii przemierzyło:
34 bohaterów (w tym 0 ukrytych zabójców) oraz 0 wędrowców i 0 rzezimieszków.

Vanari, Niddfus, Ashan, Ghazan, Naragad, Daimon, Salazar, Denar, Barrosh Hellcream, Kratos, Tyru, Vein, Rhaegar, Chichi, Aramir, Zirael, Enarius, Eindride, Sejki, Clay, Celty Vinterström, Kaszt, Tandara, Kiverius Izutori, Jack, Raghor, Isidur, Mest, Mirrodin, Vin, Skygan, Hamstur Fjolswir, Draugdin, Ryūji


formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna