Atarashii
Opuszczona wioska Kruczonoc
#31

Broghor uśmiechnął się ponuro.
- Zabawne, żeśmy się porwali jak ze szpadlem na słońce. Niewielką posiadamy wiedzę, a tajemnica jest tak zamglona, że nawet jako uczeni mielibyśmy kłopoty z odgadnięciem, o co tutaj chodzi. - zmarszczył brwi. Myślał intensywnie, ale miał za mało tropów, by rozwiązać cokolwiek. Musiał szukać kolejnych informacji. Teraz zrobiło mu się szkoda, że tak rychło postanowił wyruszyć do Lodowej Twierdzy. Ostatecznie to Kruczonoc była miejscem w którym ponoć przebywała sekta. Być może nawet ktoś z Kruczonocu był jej aktywnym członkiem. Być może w zgliszczach udałoby się znaleźć jakąkolwiek poszlakę... a może to ten obraz nią był?
- Smok, który został stworzony przez kogoś, by pilnować czegoś... Hm. Niewiele to nam mówi, ale zawsze coś. Jeżeli jest to smok, być może uda się nam z nim dogadać. To bardzo mądre stworzenia. Zatrważające, ale inteligentne. Jednocześnie więc może to być nasza zguba... albo ratunek. - rzekł Kat. Wpakował się w straszne gówno. Szczerze mówiąc, przez chwilę myslał nawet nad tym, żeby się wycofać, ale... jego ciekawość była zbyt pobudzona. Ostatnie wydarzenia były może przedziwne i niepokojące, ale jednocześnie zainteresowały go jak nic innego w całym jego życiu.
Ale trudno, kij z Kruczonocą. Najwyżej wrócą tam później. Straciliby jakąś godzinę drogi, ponadto zużycie many mogło doprowadzić do tego, że w niedługim czasie zaroi się tam od bestii. Powrót nie był najmądrzejszym rozwiązaniem. Trzeba iść przed siebie.
A więc, ku Lodowej Twierdzy.
Nether starał się dobierać trasę tak, by na dany moment być na jak najwyżej położonym terenie. Obserwował stale otoczenie. Być może w okolicy będą jakieś punkty orientacyjne? Być może ktoś ich śledzi? Bestia, jaka pojawiła się ostatniej nocy, nie była najlepszym, co mogło spotkać nie spodziewających się niczego wędrowców. Przechodzenie po wzniesieniach raczej niż w dolinach narażało ich może na bycie zauważonym ze znacznie większej odległości, ale jednocześnie ostrzegało odpowiednio zawczasu.
Oby ostrzegło.
11.05.2018, 16:43
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Opuszczona wioska Kruczonoc
#32

STRAŻNIK
Miejsce: W okolicach Lodowej Twierdzy
Pogoda: Mroźna
1. CO STANIE SIĘ DALEJężczyźni po ponad godzinnej wędrówce pieszo, dotarli pod bramę majestatycznie wyrastającej z lodu opodal wielkiej góry. Kiedy szli w stronę budowali, ich ciała odczuły coś na rodzaj wstrząsów. Tak jakby coś się przesuwało pod ziemią. Idąc tak, poczuli jak tracą równowagę co chwilę. Z tym, że nikt z nich się nie przewrócił. Nether stąpał pewnie po śliskiej nawierzchni zaś Ban akrobatycznie powracał na nogi, ilekroć zdawałby się bliski upadku.
Na miejscu przed Twierdzą stała rosła lodowa statua, a wokół niej zbierała się krew. Statua wyglądała jak wielki Wilkołak z czterema oczami. Sam widok bestii sprawiał dreszcze na plecach.
Dwadzieścia metrów za posągiem była brama a na niej wielkie płaskorzeźby słońca, a w tym słońcu: księżyce. Pod nimi była również czaszka z czterema miejscami na oczy.

Jeśli Nether się rozejrzy, nie zobaczy niczego niepokojącego. Jest jak na pustkoowia przystało, bardzo spokojnie.


— STRONA ZNALEZIONA W LESIE MIRAŻU —
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.11.05.2018, 18:12
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Opuszczona wioska Kruczonoc
#33

Teren przypominał Netherowi o jego rodzimej wyspie. Niepewny grunt pod nogami, ale na szczęście jeszcze nie na tyle, by zdołał powalić Kata. Co jak co, ale ziemia akurat powinna z nim współpracować.
Zbliżyli się do Twierdzy. Nieopodal znajdował się bardzo niepokojący posąg przypominający bestię, z jaką mieli już do czynienia podróżnicy. Zdawało się, że wokół niego rozlana była krew. Tym bardziej prowokowało to, by podejść i zbadać ten obiekt.
Tak też zrobił Broghor. Z należytą ostrożnością i wrażliwością na szczegóły zaczął oglądać rzeźbę, zwłaszcza zwracając uwagę na głowę stwora i oczy. Przyjrzał się im dokładnie. Następnie, jeśli nic nie wzbudziło większych podejrzeń, podszedł obejrzeć bramę.
11.05.2018, 18:27
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Opuszczona wioska Kruczonoc
#34

STRAŻNIK


iększe oględziny statuy pozwoliły Netherowi na dojrzenie klucza wewnątrz przeźroczystego posągu. Wyglądał jakby się "zakorzeniał" w postaci Wilkołaka. Co więcej, Nether czuł bijąca manę od posągu.
Jego organizm zdawał się odczuwać niepokój. Co więcej, do czego mógłby służyć ów klucz? Ban stał skonsternowany przy drzwiach i kręcił przecząco głową. Nie dało się pchnąć wrót do środka.


— STRONA ZNALEZIONA W LESIE MIRAŻU —
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.11.05.2018, 18:48
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Opuszczona wioska Kruczonoc
#35

- Hmm. - westchnął Nether, nie wiedząc, co zrobić z poczynionymi postępami. - Czy w bramie jest jakaś furta? Albo miejsce na klucz? - rzucił do Bana, który był bliżej wejścia do Twierdzy.
Poprawił uchwyt na Niedźwiedziej Furii. Przez chwilę poważnie rozmyślał nad tym, żeby po prostu zniszczyć tę rzeźbę i zabrać klucz. Czymkolwiek jest, raczej nie wyglądała zbyt przyjaźnie. Ale może... może to jeszcze nie czas na to. Zwłaszcza że wyczuł energię magiczną, jaka wydobywała się z posągu. Kto wie, czym poskutkowałoby jego zniszczenie?
11.05.2018, 19:15
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Opuszczona wioska Kruczonoc
#36

STRAŻNIK


ether, Ban odpowie Ci, że w bramie jest miejsce na klucz. Jednak jego zdaniem coś się nie zgadza w tym wszystkim. Na ścianie widnieją runy, których nie potrafi rozczytać. Jeśli podejdziesz do niego, zobaczysz chaotycznie napisane znaki, wtem Ban zada Ci pytanie czy potrafisz je rozczytać.Robi się chłodniej, a kolejne trzęsienia ziemi stają się pełną normą, która dzieje się co jakiś odpowiedni kawałek czasu.


— STRONA ZNALEZIONA W LESIE MIRAŻU —
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.11.05.2018, 20:10
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Opuszczona wioska Kruczonoc
#37

Nether podszedł bliżej do bramy, gdy zauważył, że Ban nie czuje się z nią zbyt pewnie. Po chwili dostrzegł, dlaczego. Kącik ust uniósł mu się lekko, choć zamaskowała to broda.
- Runy, co? - rzucił, kiwając głową. - No to jesteśmy w domu. Daj mi kilka minut. - rzekł, pewnie zabierając się za rozszyfrowanie zapisków. Te były jednak dziwnie nieskładne, zupełnie jakby były pisane w dawnym runicznym dialekcie, albo... albo zwyczajnie pisane były przez kogoś, kto niezupełnie się na tym znał.
- Hm... to nie takie proste. - zastanawiał się. Nie było to zbyt wielkim problemem, bo po chwili poznał parę pierwszych słów. Dla uproszczenia pracy wyjął jednak swój notatnik i usiadł, maczając pióro w atramencie. Następnie zaczął może nie najzgrabniej, ale całkiem sprawnie przepisywać runiczny zapis i tłumaczyć go kolejno na zwykły język.
Po kilku minutach praca była ukończona.
- Nie jestem do końca pewny, czy dobrze odczytałem ten napis, ale sens powinien być mniej więcej zachowany... Tam gdzie słońce wschodzi, księżyc się kryje. Tam, gdzie słońce zachodzi, księżyc odżyje. Ten, który spał przez wieki, strażnika swego okryje, zbudzony powinnością na nowo ślad jego odżyje.- wygłosił do Bana, spoglądając na jego reakcję. - "Zachodzi" w tym kontekście oznacza to samo, co "zasypia", ale to chyba nie ma większego znaczenia. Bardziej zastanawia mnie, czy dobrze przetłumaczyłem "księżyc", ale raczej tak. Przez chwilę myślałem, że chodzi o "życie", to jednak nie miałoby zbyt dużego sensu. Także... co ty na to, przyjacielu?

Gracz opuścił wątek
11.05.2018, 20:55
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Opuszczona wioska Kruczonoc
#38

mieszanie całkowicie przejęło kontrolę nad białowłosym wędrowcem. Zmieszanie, bowiem pierwszy raz od długiego czasu jego umysł uderzyła myśl, w której ludzkości przypisał jakąś zaletę.
Ludzie są prości - brzmiała jej treść.
Vein nigdy nie musiał się zastanawiać co sądzi o tej bezwartościowej rasie, która w swej próżności nie potrafiła chylić karku przed smokami i smoczymi bóstwami. Nie miał co do nich żadnych oczekiwań w związku z czym nie mógł się również przeliczyć.
Co innego było z jego braćmi i siostrami - mędrcami. Ci, jako istoty o wiele bardziej szlachetne, cenne i potrzebne światu, zasługiwały na jego szacunek. W mędrców - i słuszność ich działań - dużo bardziej skłonny był uwierzyć.
Dlaczego więc został sam? Najpierw Mest, który nie potrafił lub nie chciał wykazać się cierpliwością i dokończyć ich rozmowy o świcie, a później Vin, która pomknęła w świat i wydaje się, zapomniała o tym, że mieli się spotkać.
Vein westchnął ciężko. Przez długi czas bez pośpiechu podążał jej śladem, omijając co prawda skupiska ludzkie w których ona radziła sobie dużo lepiej od niego, jednak w pewnym momencie dziewczyna umknęła gdzieś, a choć Vein podążał jej tropem, wcale nie robiła stosownych postojów by mógł ją odnaleźć.
Trudno się mówi, sposobów na ponowne pojednanie jest wiele. Rzecz jasna dla dziewczyny, bo Vein nie był mistrzem w słuchaniu plotek. W każdym razie wystarczy zrobić coś, o czym będą mówić ludzie w karczmach. Albo wymordować jakąś pozbawioną znaczenia wieś w wyjątkowo paskudny sposób, albo - co dużo mniej przemawiało do serca mędrca - stworzyć jakąś wyjątkowa konstrukcje z lodu gdzieś w pobliżu osady ludzkiej. Przy odpowiednim rozmachu, te przewidywalne, podrzędne istoty przez kolejny miesiąc będą gadać i zastanawiać się skąd twór się wziął i co on właściwie znaczy.
Tak czy inaczej, Vein na razie nie zrobił żadnej z tej rzeczy. Wierzył, że skoro dziewczyna postanowiła wyrwać do przodu to znalazła coś wartego uwagi. No i, jak z lekkim rozczarowaniem stwierdził, wieś przez którą właśnie przechodził opuścili wszyscy bez wyjątku. Trudno się mówi, da jej trochę czasu - mędrcy przecież mieli go więcej niż pomniejsze rasy takie jak ludzkość.
Mimo wszystko - mimo tej logicznej strony rozumowania, według której Vin była mędrcem a więc działała w interesie mędrców, Vein był sfrustrowany. Lepiej by się czuł gdyby wiedział co dokładnie przykuło jej uwagę. I miał nadzieję, że nie była to zwykła rozrywka – nie, żeby miał coś przeciw niej, niech się smocza córa bawi, jednak mogłaby dać znać gdzie i kiedy zabawę zamierza zakończyć. W każdym razie, skoro nie chciał jeszcze odrywać dziewczyny od jej tropu (uznajmy bowiem, że faktycznie znalazła coś wartego uwagi), postanowił oddalić się od ludzkich osad i wybrać gdzieś, gdzie nie powinien być niepokojony. A zarazem powinien poczuć się... jak w domu.
Padło na lodową twierdze, a droga do niej prowadziła przez tą zapomnianą przez Bogów osadę. Nigdy wcześniej tu nie był więc nie wiedział do końca czego powinien się spodziewać po drodze. Podobnie jak nie był w samej lodowej twierdzy. Miał jednak szczerą nadzieję znaleźć tam ukojenie frustracji , wywołanej zarówno niepewnością na czym aktualnie stoi ich misja odmiany pogardy wartego świata, jak i wewnętrzną, pulsującą energią, którą od jakiegoś czasu wyczuwał w sobie niczym rozrastający się boleśnie kryształ w jego wnętrzu. To był dobry znak, czuł moc, która skrywała się za tym dyskomfortem. Chciał jednak dać upust tej mocy. Chciał pozwolić jej się wyładować. I postanowił znaleźć dla tego stosowniejsze miejsce. Do lodowej twierdzy czekał go jeszcze spory kawałek drogi, niemniej wytrzyma. Był mędrcem, czas był po jego stronie. A żaden głupiec, który zburzyłby jego cieniutką granicę samokontroli na swoje szczęście nie pojawił się w zasięgu jego smoczych oczu. Nie powstrzymałby się prawdopodobnie gdyby było inaczej.
Szedł więc dalej.
Gracz opuścił wątek
15.05.2019, 16:33
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Opuszczona wioska Kruczonoc
#39

ieś była równie martwa jak wtedy, gdy przemierzał ją poprzednim razem. Vein odetchnął pełną piersią, zapachy tu były dużo bardziej zróżnicowane niż na lodowym jeziorze. Mimo wszystko miał wrażenie, że tu również wszystko było martwe. Wypalona ziemia, dawno zwęglone drewno. Żadnego śpiewu ptaków czy zapachu roślin. Jedynym, co dawało mędrcowi pewne nadzieje, była wyraźna nuta wilgoci, dająca świadectwo temu, że wieś niegdyś stanowiła rybacką osadę.
Mędrzec kierował się tym zapachem - zapachem wody - aż dotarł do domków. Ktoś kiedyś mógłby je nazwać nawiedzonymi, lecz to samo Ci bardziej bojaźliwi mogliby powiedzieć o całej tej zniszczonej wsi. Ci sami zresztą ludzie mogliby samego mędrca nazwać upiorem. On jednak nie należał do osób naiwnych, lub obdarzonych słabymi nerwami.
Sięgnął do medalionu i przyjrzał mu się krytycznie. Ani wzrok mędrca, ani zapach wypełniający osadę nie sygnalizowały zagrożenia. Podobnie było z medalionem. Skoro więc wszystko wydawało się w porządku, a Kruczonoc była najzwyczajniej w świecie spalona, mędrzec postanowił w tym miejscu rozpocząć poszukiwania jedzenia. Doszedł do zniszczonego mola, ostrożnie stawiając nań swoje kroki.
Oboje czujnych oczu utkwił w wodzie wypatrując jakichkolwiek oznak życia.
Na pierwszy rzut oka nic.
Mędrzec tkwił nieruchomo i mimo kolejnego dźwięku jaki wydał jego żołądek, nie okazywał zniecierpliwienia.
W końcu wyłowił jakiś ruch w wodzie. Rozczarowująco niewielki, jak na skalę jego głodu.
Tak czy inaczej, sięgnął pod poły swojego płaszcza by wydobyć odrobinę Barbando. Rozgniótł szczyptę między palcami, dorzucił do tego niewielką bryłę lodu, którą rozdzielił na drobniutkie kawałki i wrzucił tą mieszankę do wody.
Krótką chwilę musiał czekać, by nieszczęsne, żałośnie małe rybki przypłynęły sprawdzić cóż wpadło do wody. Lodowe drobiny wystarczyły, by je wymordować, zanim sam lód zdążył się roztopić. Vein nie sięgał jednak po upolowaną zdobycz. Czekał. Czekał w nadziei, że rybie trupki przyciągną coś większego. To przecież podstawowa prawda o tym świecie. Większe pochłania mniejsze. Ranne ginie w paszczy zdrowego. Odrobina bezruchu, odrobina cierpliwości a jeden z jego lodowych ogonów wbije się w coś, co zasłuży na dumne miano posiłku. Gorzko się rozczarował.
Ostatecznie wyłowił to, co postanowiło podpłynąć do mola, ledwie sześć sztuk rybek, których nazwy nie znał, wszystkie żałośnie malutkie.
Pochłaniał po dwie, miażdżąc je rzędem swoich nierównych zębów. Były niedobre, mało pożywne, nijakie. Prawie w ogóle nie zaspokoiły jego głodu. Chyba nawet nieco go wzmogły. Włożył do ust kawałek lodu na poły w celu zgaszenia pragnienia, na poły chcąc pozbyć się rybiego posmaku.
Zjadł pięć z sześciu. Ostatnia być może nada się na przynętę w jakimś innym miejscu.
Ruszył dalej.
Gracz opuścił wątek
04.06.2019, 10:52
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja bez grafiki