Inkaust
#1

Seivos Arthantos
♦ Skrzypek ♦ 32 lata

WYGLĄD POSTACI
Seivos przeżył już swoją młodość. Jego twarz, niegdyś nieskazitelnie gładka, teraz jest poorana bruzdami zmęczenia, powieki opadają ciężko, choć spojrzenie wciąż ma nieprzyjemnie świdrujące. Czasami w błyskach światła jego czarnych tęczówek można dopatrzyć się zapowiedzi zbliżającego się szaleństwa, ale mija ono, gdy Seivos zamknie i otworzy powieki. Zmarszczki mimiczne wokół ust i oczu świadczą, że kiedyś śmiał się często, jednak teraz próżno szukać na jego twarzy uśmiechu. Zaciśnięte blade, wąskie wargi sprawiają, że odbiera się go jakby wiecznie coś go trapiło. Orli nos, raz złamany, zrósł się krzywo i jego koniuszek wskazuje nieco na lewo; wydaje się, że to nastąpiło niedawno, ponieważ Seivos wciąż go pociera. Z jakiegoś powodu jego nos często jest czerwony, czasami Skrzypek podnosi do niego dłoń z chusteczką, po czym ukradkiem chowa ją zakrwawioną do kieszeni. Podbródek i policzki ma porośnięte czarną szczeciną, od wielu dni niegoloną, jego długie przetłuszczone włosy sięgają ramion. Nie są zniszczone, jedynie zaniedbane. Nie jest wysoki, jest raczej chudy niż gruby, choć widać po jego sylwetce, że od jakiegoś czasu jada znacznie gorzej niż kiedyś.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.03.2018, 20:29 przez Inkaust.)

27.03.2018, 17:51
Przeczytaj Znajdź
Inkaust
#2

31.03.2018, 15:17
Przeczytaj Znajdź
Inkaust
#3

Cytat:W historii nie opisałeś jak został złamany nos ani dlaczego co jakiś czas krwawi. Celowo czy po prostu pominięcie?

Wymyśl jak - daję punkt zaczepienia dla MG.

Cytat:Dobrze by było jakbyś napisał z czego jest znana twoja rodzina, gdzie zamieszkiwała i być może czym się zajmowała.

Rolnictwo - nic specjlanego.
Cytat:Nie opisałeś o jakiś zdolnościach mowa, przydałoby się to dopisać, jeśli faktycznie miały by mieć jakieś znaczenie dla fabuły.

Coś związanego z kontrolowaniem umysłu. Może być ważne, może nie być, Twoja decyzja.

Cytat:To był daleko czy jednak wrócił do domu?

Jego ojciec wtedy już nie żył. Mistake on my behalft.

Cytat:Niezwiązane duchy nie mogą przybierać fizycznej formy, a z tego co pisałeś w późniejszej części historii, lalki wiążące stworzył na długo po tych "tragicznych" wydarzeniach. Jest co prawda możliwość, żeby szaman przelał część many na niezwiązanego ze sobą ducha jednak musiałby to zrobić celowo - więc teoretycznie musiałbyś chcieć zabić swojego brata.

Tak jak napisałem - Seivos nie wiedział co to znaczy być szamanem, to jeden z jego błęgów. Przelanie many na ducha.

Cytat:O ile sam nie przyznałeś się, że "tak, to mój duch go opętał" nikt nie powiązałby Cię z tą sprawą. Nikt poza szamanami nie widzi duchów, więc sam proces opętania został niezauważony. Dopiero gdy duch zaczął robić rozróbę było wiadomo, że coś jest nie tak, a i wtedy nikt nie powiązałby Cię ze sprawą. Chyba, że miałeś na myśli, że przejął władzę nad tobą, wtedy jest problem taki, że bez walki o dominację by się nie obeszło, a i ta wygrana by została przez szamana.

Przyznałem się. Seivos nie chciał dlaczego się to stało i był niezbyt skłonny zająć stronę duchów.

Cytat:O ile przez "panowanie" masz na myśli przekonanie ich do robienia tego co chcesz to wszystko w porządku, jednak nie możesz ich do niczego zmusić, gdyż nie byli wtedy jeszcze związani z żadnym przedmiotem.

Przekonanie, nie zmuszenie. Seivos żyje w tej chwili dobrze ze swoimi duchami. Zajęło mu to dekadę.

Cytat:Przywołanie ducha z obcego naczynia jest możliwe, jednak nie może tego zrobić bez przelania many, musi to zrobić dobrowolnie, a nie bezwłasnowolnie.

Seivos nie umie do końca kontrolować swojej many, przynajmniej nie w tym momencie opowieści.

Cytat:Raczej naturalnie wyczułbyś, że widzisz ducha, to podstawowa umiejętność szamanów.
J/w

Cytat:Magią mogą posługiwać się duchy złote wzwyż. Teoretycznie władanie ogniem mogłoby być możliwe ale maksymalnie co mogłaby zrobić to magicznie rozpalić ognisko i to też z dużym trudem.

I am fine with that.

Cytat:Trochę zbyt nowoczesne i mało klimatyczne. Możesz mieć mydło, ale "firmowe" mydło do już przesada. Poleciłbym ci też dorzucić do ekwipunku kilka pustych naczyń na przyszłe duchy.

DaW było zbyr specifik. Okay. Może być jakiekolwiek.

Reszta jutro
04.04.2018, 00:44
Przeczytaj Znajdź
Inkaust
#4

Cytat:pis dotyczy tego drugiego, podczas gdy geografia to zakres innego typu wiedzy, więc wywaliłabym tę geografię. Chyba, że poszerzysz ten opis.

Orientacja w terenie więc.

Cytat:Języków obcych jako takich nie ma, co najwyżej jakaś starożytna mowa, ale tutaj chyba ten temat nigdy nie został bardziej pociągnięty.

Mam pisać czy mam założyć, że jest?

Cytat:Producent nie ma racji bytu, gdyż nie masz swojego studia.

Okay. To był żart. A definicja jest z wiki.

Co do zamieniania - jutro, sorry Smutny
04.04.2018, 00:59
Przeczytaj Znajdź
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna