AtarashiiŁowca Celty Vinterström
#1

Celty Vinterström
♦ Vitjägare ♦ 21 lat

WYGLĄD POSTACI
elty zachowała niemal wszystkie cechy wyglądu zewnętrznego, charakterystyczne dla osób pochodzących z dalekiej północy. W oczy od razu rzuca się jej nieprzeciętna sylwetka. Dziewczyna liczy blisko sto dziewięćdziesiąt centymetrów wzrostu, zachowując przy tym wagę nie większą niż osiemdziesiąt kilogramów. Pomimo rozbudowanych mięśni, zarówno kończyn, jak i torsu, ciało Vitjägare nie utraciło nic z kobiecości. Szerokie biodra i jędrne pośladki jak zawsze przykuwają wzrok, wraz ze stosunkowo wąskimi ramionami tworząc figurę klepsydry. Biust, na oko w rozmiarze D, jest kolejnym hojnym prezentem natury, choć niekoniecznie praktycznym.

Od kobiety bije duma i pewność siebie. Widać to przede wszystkim po jej równym, mocnym kroku, a także wysoko zadartej brodzie i spojrzeniu, jakim obdarza otaczający ją świat. Cyjanowe, przymglone oczy patrzą na wszystko z góry, emanując chłodną pychą oraz znudzeniem szarą rzeczywistością. Dopiero podczas walki rozpala się w nich płomień ekscytacji, pomieszanej z szaleństwem. Przypominają wówczas kamienie szlachetne, odbijające światło czegoś niezwykłego, czego nikt i nic poza nimi nie może dostrzec. Twarz Celty również ulega wtedy zmianie. Zazwyczaj poważna, ukrywająca wszelkie emocje, staje się straszna niby u wilka, gotowego rzucić się na ofiarę. Błyszczą śnieżnobiałe, zaciśnięte zęby, zaś karmazynowe usta wykrzywia brzydki kaprys złości i determinacji.
Na ogól jednak oblicze Vinterström można obiektywnie określić mianem pięknego. Blada, poważna twarz idealnie komponuje się z długimi do pasa, czerwono-rudymi włosami. Te dziewczyna z prawej strony związuje w kilka niewielkich warkoczyków, drugiej połowie pozwalając zaś na pełną swobodę, skutkującą przysłonięciem całej lewej części głowy. Do tego dochodzą błękitne barwy wojenne, na które składają się pasy pośrodku brody i czoła, a także jeden przechodzący przez prawe oko. Wisienką na torcie jest malutki, elegancki pieprzyk, znajdujący się w kąciku ust.

Ubiór Łowczyni wyraźnie kładzie nacisk na praktyczność. Próżno szukać w nim dwornej elegancji, przesyconej nadmiarem zbędnych ornamentów. Odzienie ma pełnić tylko i wyłącznie dwie funkcje: po pierwsze - chronić, po drugie - nie ograniczać ruchów.
Celty przeważnie zakłada więc ciemnobrązowy, nie nazbyt ciasny, skórzany gorset, spinany z przodu czterema klamrami o kolorze przydymionego srebra. Pod powyższy "pancerz" przyodziewa natomiast ciemnoszarą, płócienną koszulę bez rękawów, zapiętą w sam raz by odkryć pokaźny dekolt. Na plecach, przewieszony przez tors, zwisa worek na strzały. Ze wszystkich części ciała kobiety najlepiej zdają się być chronione ręce. Barki otulają płytowe naramienniki, zaś przedramiona skórzane karwasze, z zewnątrz okute stalą. Ta, wbrew pozorom nie posiada swych zwyczajnych, wizualnych właściwości. W przeciwieństwie do cudownych, błyszczących zbroi rycerskich, zachowała bowiem matowy, brudno-zielonkawy kolor, dzięki czemu nie odbija promieni słonecznych, zdradzając wszystkiemu i wszystkim pozycji Łowczyni. Wartym wspomnienia jest fakt, że lewy naramiennik znacznie przerasta rozmiarem drugi, ulokowany po prawej stronie.
Poniżej torsu, Vitjägare zakłada ciasne, acz elastyczne spodnie szarozielonej barwy i kaburę na nóż przy prawym udzie. Stopy zaś chronią wysokie pod kolana, skórzane buty o grubej podeszwie, dodatkowo wzmocnione stalowymi ochraniaczami na piszczele.
Podczas mroźnych dni, Celty zakłada gruby płaszcz z futra niedźwiedzia brunatnego, który przytrzymuje gruby pas, przechodzący na wskroś przez klatkę piersiową. Zawsze natomiast towarzyszy jej kołczan wypełniony strzałami, zwisający przy lewym udzie i długi łuk, ulokowany na plecach.


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2018, 04:53 przez Celty Vinterström.)☩ Łowy Rozpoczęte ☩


08.05.2018, 04:56
Przeczytaj Znajdź
Łowca Celty Vinterström
#2


Spoglądając gdzieś w oczy tego starszego człowieka masz wrażenie, jakbyś patrzył wprost w głęboką otchłań. Pod odpowiednim kątem, jeśli otoczenie nie jest zbyt dobrze oświetlone, oczodoły siwobrodego wydają się wręcz być puste. Dreszcze przechodzą ci wzdłuż kręgosłupa...
Wrażenie to może minąć dość szybko, lecz zależy też od sytuacji. Biada jednak temu, który zlekceważy ostrzeżenie wypływające z tego wizerunku.
12.07.2018, 19:30
Przeczytaj Znajdź
Łowca Celty Vinterström
#3

14.07.2018, 18:24
Przeczytaj Znajdź
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja bez grafiki