AtarashiiOpracowanie Kamieni Magicznych
#1


Kamienie Magiczne
Kryształy i kamienie szlachetne o magicznych właściwościach
amienie Magiczne to specjalny rodzaj kamieni szlachetnych posiadających właściwości gromadzenia w sobie many i mogące służyć za katalizator do aktywacji zdolności. Kamienie te, zależnie od swojej wielkości oraz jakości, mogą znacznie różnić się we właściwościach (tak ilości gromadzonej many, jej natężeniu czy też wytrzymałości).
Dla niewprawnego oka mogą wyglądać jak zwykłe kamienie szlachetne i w zasadzie nimi są – posiadają jednak dodatkową właściwość, pozwalającą im gromadzić magię i jest to jedyna różnica pomiędzy kamieniem magicznym, a szlachetnym.
Kamienie magiczne można podzielić na dwa rodzaje ze względu na ich właściwości magiczne: Dostrojone oraz Czyste.


Dostrojone kamienie

ierwszym, częściej spotykanym rodzajem, są kamienie zwane Dostrojonymi lub Skażonymi. Są to kamienie, które posiadają zestrojenie z jednym z pięciu podstawowych żywiołów.
Używając ich, można aktywować zdolności jedynie związane z żywiołem zestrojonym lub żywiołami pochodnymi od zestrojonego . To samo tyczy się wykorzystania zgromadzonej w nich many. Próba użycia ich do aktywacji zdolności z żywiołem niekompatybilnym kończy się zawsze niepowodzeniem i w większej części przypadków, także pęknięciem kamienia.
Dostrojone kamienie zwykle występują w miejscach, gdzie dany żywioł jest niezwykle silny.
  • Kamienie dostrojone do żywiołu Ziemi, zwane przez alchemików Xar’nu lub Xarnu, spotkać można najczęściej głęboko pod powierzchnią – zwykle wydobywa się je w kopalniach lub znajduje w głębokich jaskiniach.  Takie kamienie zwykle przyjmują barwy ziemi, brązu, piasku lub ciemnej zieleni, zwykle także są nieprzezroczyste lub matowe.
  • Kamienie dostrojone do żywiołu Wody, zwane przez alchemików Aqu’el lub Aquel, spotkać można najczęściej na brzegach lub dnie rzek, jezior, mórz lub podziemnych zbiorników wodnych. Takie kamienie zwykle przyjmują barwy matowego lub półprzezroczystego błękitu i niebieskiego, przezroczystego złotego i brązowego lub  matowych odcieni białego.
  • Kamienie dostrojone do żywiołu Wiatru, zwane przez alchemików Tos’po lub Tospo, spotkać można najczęściej na zboczach gór, fiordów oraz w wysoko położonych miejscach. Takie kamienie zwykle przyjmują barwy przezroczystego błękitu, zieleni oraz bieli.
  • Kamienie dostrojone do żywiołu Ognia, zwane przez alchemików Rus’wa lub Ruswa, spotkać można najczęściej na zboczach wulkanów oraz w pobliżu gorących źródeł. Takie kamienie zwykle przyjmują barwy intensywnej czerwieni, pomarańczy i  żółci, tak przezroczystej jak i matowej
  • Kamienie dostrojone do żywiołu Błyskawicy, zwane przez alchemików Ekt’ro lub Ektro, spotkać można na brzegu pustyni w pobliżu Sohanu lub w miejscach uderzeń piorunów (co z oczywistych względów jest rzadkie). Takie kamienie zwykle przyjmują barwy intensywnej żółci, niemal przezroczystej białości lub niezwykle jasnych i przezroczystego brązu


Czyste kamienie

rugim, niezwykle rzadko spotykanym rodzajem są kamienie zwane Czystymi lub Pustymi. Takie kamienie nie są one zestrojone z żywiołem.  Pozwalają one na aktywację dowolnej zdolności, niezależnie od jej żywiołu i gromadzenie w nich many, która może być wykorzystana w sposób dowolny.
Występują niezwykle rzadko – zwykle są przypadkowo znajdowane wśród innych kamieni lub z rzadka wykopywane na pustyni . Przyjmują kolory połyskującej czerni, fioletu lub będące mieszanką pozostałych kolorów.


Pęknięte kamienie

ęknięte (czasem zwane także Skażone) kamienie magiczne to najpowszechniejsza wersja kamieni magicznych. Są to takie kamienie, które posiadają w sobie pewnego rodzaju pęknięcie lub skazę, znacznie ograniczając ich właściwości magiczne (a także walory estetyczne).  
Takie kamienie nie mogą przechowywać w sobie many, lecz mogą posłużyć do aktywacji pojedynczej zdolności – zwykle po użyciu go, rozsypują się na małe, nieużywalne kawałki lub (w skrajnych przypadkach) potrafią nawet rozpaść się na pył. Oba rodzaje kamieni (tak Dostrojone jak i Czyste) występują w wersjach Pękniętych – de facto jest to ich najczęstszy sposób występowania.
Powtarzać w kółko te same czynności, oczekując innych rezultatów jest definicją szaleństwa.


28.03.2021, 01:57
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja bez grafiki