AtarashiiRegulamin forum
#1


I. Regulamin forum
Rejestracja oznacza akceptację regulaminu
 1. Pierwsze i jedno z najważniejszych - na forum każdy użytkownik ma obowiązek zachowywać się kulturalnie i z szacunkiem wobec drugiego gracza. Obrażanie, naśmiewanie i kłótnie na forum będą natychmiastowo karane bez możliwości usprawiedliwienia się. Atarashii to forum, na którym mamy się bawić, a nie kłócić i prowadzić jakieś prywatne wojny.
 2. Na Atarashii obowiązuje zakaz zamieszczania treści:
  • pornograficznych
  • makabrycznych
  • rasistowskich
  • ubliżających poglądom graczy Atarashii
 3. Zakazuje się tzw. "trollowania" drugiego gracza. Osobom trollującym będą odbierane prawa użytkownika. Wyjątkiem są osoby, które nie mają na celu uniżenia czyjejś godności.
 4. Na forum obowiązuje zakaz umieszczania jakichkolwiek reklam bez zgody administracji. Jeżeli interesuje Cię współpraca z naszym forum, to zapraszamy tutaj.
 5. Na jedno konto przypada jedna postać, więc by posiadać więcej niż jedną postać trzeba mieć drugie konto (tzw. subkonto), aczkolwiek przed utworzeniem nowego konta trzeba zawiadomić o tym administrację i uzyskać ich pozwolenie. Każdy ma prawo posiadać 3 subkonta, pomijając szczególne przypadki. Aby utworzyć subkonto należy odwiedzić tę stronę.
 6. Na forum zakazuje się pisania "trawą" czy też pismem "pokemonów". Jesteśmy na polskim PBFie, więc od graczy wymaga się poprawnej polszczyzny, ortografii oraz odpowiedniej składni. Nie oznacza to, że należy być mistrzem ortografii i szeroko pojętego pisarstwa. Starajmy się pisać poprawnie.
 7. Nazwa użytkownika musi się składać co najmniej z imienia naszej postaci (dozwolone jest również stosowanie nazwiska czy też pseudonimu). Nick niezgodny z tym punktem, będzie musiał zostać jak najszybciej zmieniony na poprawny.
 8. Nick musi być klimatyczny, administrator może sam uznać, który jest, a który nie.
 9. Nazwa użytkownika musi zaczynać się z wielkiej litery.
 10. Użytkownicy, którzy założyli konto, lecz w przeciągu dwóch tygodniu byli nieaktywni i nie napisali karty postaci, będą usuwani. Oczywiście swoją nieobecność można usprawiedliwić w odpowiednim dziale.
 11. Admini mają prawo powiedzieć krótko "nie".
 12. Osoba sprawdzająca kartę postaci ma prawo odrzucić ją, pomimo tego, że spełnia wymogi. Jeśli sprawdzający uzna, że Karta jest zbyt uboga lub trzeba ją poprawić należy się dostosować do narzuconych wymagań.
 13. Zakazuje się ciągłego/nieprzerwanego upominania Strażników Atarashii o post fabularny lub wszelką inną aktywność forumową. Punkt ten został wprowadzony przez zły stan kadry Atarashii w związku z negatywną aktywnością niektórych graczy i obowiązuje od dnia 23 lutego 2018r.  

Awatary
Pełnią rolę naszego wizerunku fabularnego oraz forumowego.
 1. Awatary muszą mieć rozmiar 200x360px.
 2. Awatar musi przedstawiać postać opisaną w karcie postaci.
 3. Awatar nie może posiadać jakichkolwiek napisów.
 4. Obrazy użyte do awatarów przedstawiające postaci rzeczywiste/realne (np. zdjęcia), narysowane ołówkiem bądź mangowe (wyjątkami w tej dziedzinie są urealnione lub nie tak dokładnie mangowe/animcowe) są zakazane.
 5. Od zaakceptowania karty postaci, wolno zmieniać awatar co trzy miesiące lub w razie otrzymania pozwolenia na zmianę od jednego z administratorów.

Sygnatury
Pełnią rolę naszej wizytówki, promocji sesji czy eventów, a także udzielania dodatkowych informacji.
 1. Sygnatura musi być w klimacie fantasy. Lub nawiązywać swoją treścią do naszego świata.
 2. Sygntaura powinna mieć wymiary 500px na 160px.
 3. Zakazuje się umieszczania linków do konkurencyjnych stron.
 4. Zakazuje się umieszczania ruchomych grafik.
 5. Sygnatura graficzna musi zostać zamknięta w specjalnym bbcode.

Kod:
[syg=link grafiki]Tutaj można wprowadzić tekst, który wyświetli się na sygnaturze.[/syg]

Co wolno i jak ominąć niektóre powyższe punkty?
 1. Wolno zamieszczać link do ruchomych grafik bądź nie tematycznych. Jednakże nie wolno propagować innych stron, zwłaszcza konkurencyjnych.
 2. Wolno zakładać tekstowe lub graficzne odnośniki do sesji, eventów, wydarzeń w jakich bierzemy udział.
 3. Wolno dopisywać w sygnaturze dodatkowe informacje, które chcemy, aby znalazły się w opisie naszej postaci, a nie pasują do żadnego z odnośników pod awatarem.
 4. Wolno dopisywać lub ukazywać graficznie wszelkie inne rzeczy związane z forum czy naszą postacią. Pamiętając jednak o trzymaniu się klimatu.

Kary, które będą nakładane za niedostosowanie się do zasad:
 1. Słowne pouczenie i przypomnienie.
 2. Ostrzeżenie.
 3. Ograniczenie dostępu do forum, które potrwa, aż ograniczona osoba zmieni swój podpis i zaznaczy to w PW administratorowi.
 4. W skrajnych wypadkach może zostać nałożony ban.


II. Regulamin fabularny
Przed przystąpieniem do zabawy na Atarashii...
 1. Forum jest utrzymane w systemie PBF (Play by forum), w  klimacie fantasy i użytkownicy proszeni są aby trzymać się pewnych reguł naszego świata.
 2. W naszym świecie brak elektryczności - wszystko jest na magię. Można więc sobie odpuścić rzeczy typu iPod.
 3. Na forum panuje zakaz bilokacji (wyjątkiem są pozwalające na to eventy). Gracz A nie może spotykać się z Graczem B w kawiarence na biegunie, a jednocześnie walczyć z Graczem C na drugim końcu świata.
 4. Aby móc w pełni korzystać z forum, trzeba mieć założoną i zaakceptowaną przez administracje lub osoby upoważnione kartę postaci.
 5. Przy opuszczaniu danej lokacji gracze muszą napisać na końcu swojego posta:

  Kod:
  [z/t]
  (z tematu).
  Nie dotyczy to prowadzących sesje Mistrzów Gry.
 6. Posty fabularne powinny składać się z co najmniej trzech złożonych zdań, opisujących czynności jakie wykonuje postać. Dodatkowo posty powinny być klimatyczne i należy pamiętać, że nasze postacie nie są wszechwiedzące. Nie kontrolują też świata zewnętrznego, pomijając to, co zostanie potwierdzone przez prowadzącego Mistrza Gry. W przypadku braku nadzorującego, najprostsze, "domyślne" zachowania są dozwolone (przechadzanie się, załatwianie codziennych sprawunków, prowadzenie sprzedaży; jakakolwiek interakcja - rozmowa, kupno etc. powinna być ustalona z MG).
 7. Nie wolno walczyć ani brać udziału w misjach bez nadzoru Mistrza Gry. Mistrzowie Gry mogą opisywać różne miejsca i wydarzenia. Tworzą świat i zdarzenia, ale muszą być bezstronni. Administracja również może pełnić rolę MG.
 8. Karta postaci powinna zawierać szczegółowe informacje wymagane we wzorze karty postaci. Nawet jeżeli karta będzie cudna, to sprawdzający kartę może powiedzieć "nie" i owa KP nie zostanie zaakceptowana.
 9. Gracze powinni trzymać się kolejki ustalonej przez MG, lub ustalonej przez graczy prowadzących spotkanie fabularne w danej lokacji. Jeżeli nie ustalono konkretnej kolejki, a póki nie określono, że kolejność jest dowolna - należy trzymać się tej, jaka na początku przygody została zastosowana.
 10. Jeśli prowadzący Mistrz Gry zmieni kolejność w trakcie rozgrywki bądź powie, że jedna z osób (wliczając w to niego samego) zostanie na pewną ilość kolejek pominięta - należy trzymać się przebiegu jak dotychczas, z pominięciem danej osoby.
 11. Nie można wpadać do tematów w danej lokacji na tzw. chama. Drogi graczu, jeżeli temat jest zajęty i już tam ktoś pisze, to najpierw spytaj się owych graczy o pozwolenie, jak i Mistrza Gry nadzorującego daną część Atarashii.
 12. Gracze mogą zakładać swoje własne lokacje (do czego bardzo zachęcamy), lecz uprzednio temat musi zaakceptować któryś z moderatorów lub administratorów. Lokacja powinna zawierać szczegółowy opis danego miejsca, nawet jeżeli opisuje się wnętrze pokoju czy też karczmy. Ponadto wymagana jest grafika poglądowa.
  Należy też podać pod koniec opisu miejsca, kto zaakceptował jego opis oraz grafikę (najlepiej w kodzie, jak poniżej)

  Kod:
  [spoiler]Tu nazwa moderatora[/spoiler]

 13. Fabularnie nikt nie może rozpocząć zabawy posiadając większy poziom niż startowy i większą pulę czarów/umiejętności niż wzór KP przewiduje. Pragniemy, aby każdy tutaj był sobie równy i w sprawiedliwy sposób rozwijał swoją postać. Nikomu nie zabraniamy tworzyć postaci pięćdziesięciolatka czy bogacza, lecz należy pamiętać, że nie wpłynie to mechanicznie w żaden sposób na postać, która zostanie utworzona.
 14. Osoba sprawdzająca może pozwolić graczowi na dopisanie dodatkowych umiejętności lub ewentualnych czarów/technik za sprawą wcześniejszego porozumienia z administracją i logicznego wyjaśnienia powodu nagrodzenia.
 15. Na forum brak podziału według różnych ras. Jedyna grywalna rasa to człowiek.
 16. Podczas sesji nasza postać może zostać dotkliwie okaleczona, a także zginąć. Bezpodstawne okaleczenia można zgłaszać do administracji.
 17. Po napisaniu posta fabularnego, zakazuje się jego usuwania z tematu lub całkowitej zmiany zawartości takiego wpisu. Wyjątkiem może być zezwolenie prowadzącego mistrza gry, na zmodyfikowanie treści.
 18. Zakazuje się wszelkiej interakcji fabularnej z własnymi subkontami.
 19. Zakazuje się wszelkiej wymiany/handlu pomiędzy swoimi subkontami bez zgody administratora. Drogi graczu, jeśli istnieje dobry powód dla wymiany pomiędzy twoimi kontami, uargumentuj go.
 20. Na koniec oczywistość - w przypadku niepełnej wiedzy bądź różnicy w interpretacji słów MG (przy wprowadzaniu wyjątków, określaniu kolejności graczy etc.) - należy dopytać, aż wątpliwość zostanie rozwiana.
 21. Gracz lub grupa graczy rozgrywająca swoją przygodę w danym wątku przy pomocy trybu gry "Konsultacje z MG", mają prawo do napisania łącznie 5 (słownie pięciu) wpisów na shoutboxie/discordzie, w których zaczerpną od Strażników Atarashii informacje do swojej sesji. Jest to maksymalna ilość wpisów jaką można wykonać na 1 post fabularny lub 1 kolejkę postów. Jeżeli któryś Strażnik zgodzi się prowadzić grę w trybie konsultacji na wyłączność, wtedy gracz lub grupa graczy mogą uzgodnić z MG inną minimalną ilość wpisów.
 22. Każdy gracz zobowiązany jest prawidłowo uzupełniać informacje o swojej aktualnej manie. Zwłaszcza osoby, które grają obywatelami powinny zwrócić uwagę na ten punkt, ponieważ brak czarów nie sprawia, że postać nie posiada many. Wciąż może ją stracić fabularnie przez choroby lub z winny innych postaci. Brak uzupełnionej many będzie traktowany jako posiadanie 30/30 pkt wg startowych zasad.


III. Regulamin Mistrzów Gry
KAŻDY SZANUJĄCY SIĘ MISTRZ GRY POWINIEN ZNAĆ ZASADY
 1. Mistrz gry ma prawo do prowadzenia zadań fabularnych oraz eventów, aczkolwiek jest zobowiązany do poinformowania o owym wydarzeniu jednego z administratorów. Powinien także pomagać graczom w razie problemów i pilnować, aby panował względny porządek. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, MG może dać ostrzeżenie graczowi, ostatecznie można odwołać się do administratora, ponieważ jego słowo jest decydujące.
 2. Mistrz gry jest graczem z przywilejem prowadzenia sesji. Powinien być w mniejszym lub większym stopniu respektowanym przez innych.
 3. Mistrz gry przy rozdzielaniu nagród musi zwrócić się do administratora o potwierdzenie, że dane prezenty mogą zostać przydzielone.
 4. Mistrzowie gry mają prawo do sprawdzania i oceniania kart postaci. Ponad to mają pełny wgląd w zamknięte KP
 5. Mistrzowie gry mają prawo upomnieć gracza fabularnie, a upomnienie może dotyczyć wszystkich kwestii fabularnych. W tym przypadku gracz nie ma prawa do odwołania się w stronę administracji aczkolwiek nie jest powiedziane, że admini nie zareagują sami z siebie.
 6. Mistrzowi gry zakazuje się zmieniania treści posta po odpisie gracza.
 7. Przed uśmierceniem danej postaci, mistrz gry musi wcześniej powiadomić jednego z administratorów, z wytłumaczeniem dlaczego postanawia odebrać życie właśnie tej, a nie innej osobie.
 8. W przypadku rotacji mistrzów w toczącej się sesji, mistrz, który przejmuje sesję po swoim poprzedniku jest zobowiązany do skonsultowania się z nim na temat dalszej fabuły. W przypadku braku kontaktu z takim strażnikiem, pierwszą osobą do której MG powinien się zwrócić jest Administrator.
 9. Mistrz gry ma prawo okaleczyć postać tylko jeśli ma ku temu podstawy.
 10. Podczas prowadzenia sesji, postaci innych graczy, eventów itd. Mistrz gry jest zobowiązany do zaznaczania swoich postów jako "posty MG". Opcja ta dostępna jest dla MG po uzyskaniu pełnych uprawnień i widnieje pod edytorem tekstowym.


IV. Regulamin Shoutboxa
TYCH ZASAD TAK JAK INNYCH WINIEN PRZESTRZEGAĆ KAŻDY

Shotubox jest pluginem umożliwiającym luźną konwersację pomiędzy użytkownikami forum w czasie rzeczywistym. Wszystko co się na nim dzieje nie jest związane z fabułą forum. Jednakże dla dobra wszystkich użytkowników, należy przestrzegać zasad korzystania z shoutboxa.
 1. Zakazane jest obrażanie drugiego użytkownika.
 2. Używanie wulgarnych zwrotów jest dozwolone, ale z głową i w granicach dobrego smaku.
 3. Na shoutboxie kategorycznie zakazuje się umieszczania treści:
  • pornograficznych
  • makabrycznych
  • rasistowskich
  • ubliżających poglądom graczy Atarashii
 4. Shoutbox posiada oficjalne dwa kanały: "SALA GŁÓWNA" oraz "KONSULTACJE MG". Pierwszy kanał służy do normalnych konwersacji, drugi został stworzony tylko do specjalnych porozumień między graczem a mistrzem. Wszelki spam na kanale z konsultacjami będzie nagradzany odpowiednio: pouczeniem -> warnem -> ograniczeniem dostępu do shoutboxa.
 5. Tylko administracja ma prawo do używania kolorowych czcionek na shoutboxie, aby wyróżnić ich wpisy. To samo tyczy się pogrubiania treści, pochylania i używania innych zabiegów mających na celu wyróżnić dodany wpis. Wyjątkiem może być pozwolenie administratora na pominięcie tego punktu, jeśli użytkownik chce ogłościć coś ważnego. Nieuzasadnione korzystanie z kolorów będzie karane czasową blokadą na sb.
 6. Prosimy wszelkie pytania odnośnie działania forum, zamieszczać w odpowiednim dziale, a nie na shoutboxie.

Złamanie zasad może skończyć się na:
 1. słownym upomnieniu
 2. otrzymaniu ostrzeżenia
 3. nałożeniu bana na shoutboxa
 4. a także otrzymaniu bana forumowego
05.01.2014, 16:23
Przeczytaj Znajdź
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja bez grafiki