Pytania i odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi.
Wyczyściłem mocno skrzynkę i nadal nie działa więc nie w tym chyba problem.
Cały czas dostaję taki komunikat podczas próby wysłania PW do Kratosa:
POPRAW NASTĘPUJĄCE BŁĘDY:
Użytkownik Kratos, do którego chcesz wysłać PW, ma wyłączony system prywatnych wiadomości - wiadomość nie może zostać wysłana.

Korespondowałem z Athlauna i nie było żadnych problemów.

Powtórzę więc tylko jeszcze raz tu wiadomość/prośba do Kratosa. Jeżeli temat z ostatniego ogłoszenia administracyjnego jest nadal aktualny to prosiłbym o kontakt.

EDIT:
Dorzucam zanim jeszcze nie było odpowiedzi. W sumie wcześniej o tym nie pomyślałem, ale pisałem o tym już w dziale "znajdź mistrza gry". Chciałem zainteresować tym forum ( i to mi się już udało) moje dorosłego syna, ale też nie pomyślałem w kontekście, że może to być potraktowane jako subkonto założone bez zgody. Także w razie czego chciałby zgłosić jeżeli tak to działa, możliwość grania z jednego IP dwóch różnych osób. Proszę o wyrozumiałość.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.12.2017, 16:50 przez Draugdin.)

06.12.2017, 10:30
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Pytania i odpowiedzi

Wiadomości powinny już dochodzić. W przypadku grania na dwa takie same IP bez tworzenia subkonta - jak najbardziej. W normalnych warunkach proponujemy stworzenie subkonta z konta głównego, ale skoro nowym graczem miałby być Twój syn, to nie ma problemu. Jest to przypadek szczególny i w takich sytuacjach rozpatrywany oczywiście pozytywnie. Nasi dawni gracze Soth oraz jego żona Sabitha grali z tego samego IP, ale na różnych kontach. Macie moje pełne pozwolenie. Oczko

— STRONA ZNALEZIONA W LESIE MIRAŻU —
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.

06.12.2017, 16:55
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Pytania i odpowiedzi

Jestem na etapie tworzenia postaci i mam kilka naprawdę głupich pytań.

1. Broń łowcy posiada w sobie jakiś kryształ pusty i np tylko jeden dany npc/gracz może go używać jego magi ale ktoś inny może użyć go jako zwykłej broni? np by ciąć

2. Czy taki pusty kryształ już przypisany do danej osoby może zostać w wymieniony na taki który to nie będzie przypisany do nikogo?

3. ile takich pustych kryształów można mieć maks w broni?

4. Posiadając konia trzeba liczyć się z jego kosztem utrzymania, stanem zdrowia?

5. Czy jest jakiś sposób na określenie talentu magicznego danej osoby?

6. żeby dołączyć się do jakiegoś zakonu np abadd potrzeba na to specjalnej sesji,? czy już gdzieś w historii to zaznaczę?

7. Zdrady w religiach. Rozumiem to tak że jak jestem wyznania erern a zmienię religie na abadd to się kwalifikuje jako zdrada. ale jak zmienię z erern na Ilhen ? A może chodzi tu o złamanie zasad danej religii/zakonu.

8. Czy mogę wymienić kryształ w broni łowcy z ognia na np wiatr kiedy to mnie się żywnie podoba, nie posiadając żadnych specjalnych do tego umiejętności?

9.Jak wygląda walka wręcz? chodzi mi o przepływ informacji między graczem a mg, jeśli to możliwe prosił bym o odesłania do jakieś sesji w którym gracz walczy z przeciwnikiem, którego to nie tak łatwo pokonać.

10. w ilu religiach można być maksymalnie?

11. Znamiona. czy maja takie znamię mogę rzucić czar analogiczny do kuli ognia, kule ciemności?
09.12.2017, 11:03
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Pytania i odpowiedzi

Dopóki nie pytasz, czy Twoja postać będzie w stanie przeżyć odcięcie głowy czy utraty 4 litrów krwi i wszystkich kończyn, lub czy możesz zostać magiem kisielu, nie martw się, to nie są naprawdę głupie pytania Uśmiech (Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi...ale doświadczenie pokazuje, że bywa z tym różnie.)

Ad rem - choć nie jestem członkiem teamu, tak postaram się rozwiać niektóre wątpliwości. Potraktuj je jednak jako mój punkt widzenia, nie gwarantuję, iż to co napiszę, będzie w 100% poprawne.

1. Krótka odpowiedź - Tak.
Dłuższa - Jeśli będziesz chciał walczyć np. płonącym mieczem, nikt Ci nie broni. Jeśli dobędzie go inna osoba, w jej rękach będzie to tylko zwykły miecz, którym dalej może wyrządzić Ci sporą krzywdę. Teoretycznie, gdyby dobył go inny Łowca, który również operuje podobną bronią, byłby w stanie się nią posługiwać w stopniu równym (jeśli nie lepszym) co Ty. Fabularnie jednak szanse na spotkanie bliźniaczego Łowcy są dość znikome.

4. Tak. W końcu twój koń również się męczy, robi się głodny czy spragniony. Nie chciałbyś chyba, aby Twój wierzchowiec padł ze zmęczenia na trakcie na krótko przed tym, jak najdzie Cię grupa zbójców, prawda? Lepiej dmuchać na zimne.

5. Częściowo Scythis (Niddfus) już Ci na to odpowiedział, od siebie mogę tylko dodać to: Jeśli będziesz akolitą zdolnym wyczuwać aury magiczne (O ile logicznie rozpiszesz to w opisie magii), na pewno w dużej mierze ułatwi Ci to rozpoznanie potencjalnych magów w towarzystwie. Jednak i bez tej zdolności, masz możliwość domniemania, kto może posiadać takowe zdolności. Czy od twojego rozmówcy bije nienaturalne zimno? Czy kostur, którym wspiera się podczas chodzenia pokryty jest jakimiś znakami runicznymi? Czy posiada inne elementy ekwipunku sugerujące, iż magia jest mu nieobca? Wystarczy obserwować i wyciągać wnioski.

6. Jeśli dobrze opiszesz to w swej historii (Zwłaszcza okoliczności zostania członkiem danego kultu), nie powinno być z tym problemu. Oczywiście, jeśli zamierzasz być stricte członkiem kultu, wyznawać daną wiarę możesz nawet i bez kontaktu z danym środowiskiem. Choć w przypadku Abbada, staraj się z tym nie obnosić za bardzo. Dla własnego dobra...

7. Przeczytaj jeszcze raz opracowania danych religii pod kątem rywalizacji z innymi kultami i podchodzenia do motywu zdrady. Ilhen nie wybaczają przejścia na inną wiarę, niż Duro, zaś Erern ogólnie krzywo patrzą na zdrajców. Trochę jak z kółkami harcerskimi, jeśli nie utną Ci głowy za zmianę stron, to na pewno próżno liczyć na sympatię twoich byłych współwyznawców.

8. Jeśli nie znasz się na jubilerstwie i chociaż podstawach kowalstwa, to próba wyciągnięcia/wprawienia kamienia w broń najpewniej poskutkuje zniszczeniem kamienia, a być może i broni. Lepiej pozostawić to osobom specjalizującym sie w takich sztukach. Jeśli zaś chodzi o umiejętności magiczne - tak, jak regularnymi magami. Jeśli do tej pory posługiwałeś się ognistym orężem, bez odpowiedniej wiedzy i praktyk, wodny miecz pozostanie tylko mieczem. Tak, jak mag ognia nie strzeli nagle błyskawicą, jeśli wcześniej nie opanował takiej zdolności.

9. W dużej mierze, przebieg walki, tury, informacje i wszystkie inne kluczowe czynniki zależą od twojego MG/Prowadzącego. Jeśli zagrożenie nie jest duże, a i dogadasz się z jakimś MG, który odgórnie ustali rezultat starcia, na pewno w większym stopniu będziesz mógł opisać poczynania przeciwników i rezultaty Twych działań. Jeśli jednak jakiś MG aktywnie nadzoruje Twoją przygodę i wrzuca przeciwnika do pokonania, nie ścinaj mu głowy od tak w pierwszym poście. Dla przykładu, podrzucę Ci dwa różne starcia, każde inaczej zrealizowane i z odmiennymi konsekwencjami:
Aktywny nadzór MG: http://atarashii.pl/showthread.php?tid=669&page=5
Wcześniejsze dogadanie się i ustalenie rezultatów: http://atarashii.pl/showthread.php?tid=1...0#pid16100

10. Nigdzie chyba nie ma limitu wyznań, jednak rzadko kiedy spotyka się kogoś, kto wyznaje więcej, niż dwie religie. Więc o ile ich założenia wzajemnie się nie wykluczają, zapewne I ty możesz wyznawać zarówno Duronora, jak i Ilhezin. Jeśli jednak zamierzasz być aktywnym wyznawcą konkretnej religii, nie leć na dwa fronty.
09.12.2017, 20:17
Przeczytaj Znajdź Cytuj
Pytania i odpowiedzi

Załóżmy ze istnieje łowca mnich który walczy za pomocą swoich pieści, jednak uderz w takiego kamiennego golema to rękę złamiesz. I tu moje pytanie czy ten świat pozwala na swego rodzaju specjalne rękawice jako broń, a w niej taki kamień np ognia który pozwala wypuszczać fireball? (Taka rękawica wyglądała by jak z dragon age 2, rękawica maga, czy prince of persia 4)

Jeśli łowca zna magie np fireball, to to zaklęcie będzie podchodziło pod zasady mocy od łowcy czy od akolity, mistyka itd?

Z góry dzięki za odpowiedz
16.12.2017, 18:16
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna