Nowe Pomysły - informacje

Garść spostrzeżeń i pomysłów od Czarnego Wilka:

1. Odkąd jestem na forum, w mniejszym lub większym stopniu staram się służyć swoją wiedzą i pomagać innym nowoprzybyłym, czy to odpowiadając na ich pytania, czy podrzucając garść wskazówek i uwag podczas tworzenia ich KP. I pokuszę się o stwierdzenie, iż najwięcej problemów sprawia nowym stworzenie dobrej karty postaci w oparciu o istniejący wzór.

Jakkolwiek dziwnie może to zabrzmieć, mam nieodparte wrażenie że nasz obecny wzór karty postaci dość... zaniża poziom całego forum. Owszem, zdarzają się lepsze albo gorsze karty, wszystko zależy od kreatywności i doświadczenia graczy, ale moim skromnym zdaniem, odświeżenie i rozbudowanie wzoru KP na pewno nie zaszkodziłoby forum. Mógłbym nawet w wolnym czasie zabrać się za napisanie jakiejś treściwej KP, bo palce świerzbią.

2. Uwaga/Propozycja techniczno-kosmetyczna. Mianowicie gracze i ich konta/postacie. Nie wiem jak was, ale mnie irytuje trochę ten apostrof w nazwie karty. O ile w przypadku postaci męskich wygląda to w miarę w porządku ("Profil Amaron'a" na przykład), o tyle jeśli postać jest kobietą, nie dość że wygląda to dziwnie, to jeszcze nie ma sensu (Wybacz ze daję cię jako przykład, ale "Profil Anshia'a". Z kolei "Profil Nemeth'a" tak trochę czyni z naszej przyjaciółki faceta. Wybacz Nemciu Smutny)

Myślę że problem dałoby się łatwo rozwiązać gdyby w ustawieniach użytkownika doszła możliwość ustawienia płci, a apostrof funkcjonowałby tylko w przypadku postaci męskich.

Niby drobna pierdółka, ale w oczy kole. Przynajmniej moje oczy Zaciesz

3. W edytorze tekstu jest taka opcja jak "Wstaw wideo". Przyznam że jeszcze nie miałem przyjemności z niego korzystać, ale od razu nasunęło mi się skojarzenie z jednym z moich poprzednich forów, na których zamieszczałem swoje opowiadania.

Otóż była tam taka opcja aby wstawić .mp3, bądź też link z youtuba który wyświetlał się w poście w formie drobnego odtwarzacza (Ot, pasek z długością trwania utworu, przyciskiem pause/play i funkcją zapętlenia). Z racji tego że wspomniane forum szlag trafił już dawno temu, nie mogę podrzucić screena, ale chyba każdy jest w stanie sobie wyobrazić o czym mówię. Myślę że coś takiego na AS byłoby niewątpliwie przydatną funkcją, zwłaszcza dla osób które lubią uzupełniać swoje posty o jakieś klimatyczne podkłady do puszczenia w tle.

4. I na koniec jeszcze jedna pierdółkopropozycja. Co sądzicie o dodaniu z prawej strony wysuwanego panelu (tak jak w przypadku mapy), na którym to widniałaby lista najnowszych odpowiedzi w tematach? W przypadku gdy ktoś chociażby z czystej ciekawości czyta wątki innych graczy i chce na bieżąco śledzić ich przygody, lista zbierająca najnowsze odpowiedzi w jednym miejscu niewątpliwie ułatwiłaby sprawę. A i nowa odpowiedź na forum przy pojawieniu się mogłaby mieć jakiś specyficzny dźwięk.

(Nie, wbrew pozorom mam jakąś namiastkę własnego życia i nie stalkuję wszystkich wątków na forum)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2016, 15:55 przez Amaron.)

10.12.2016, 15:54
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Hej Ho.

Mamy już naszą drogą torbę z przedmiotami eterycznymi. To bardzo dobrze. Ale zastanawia mnie od dawna, kwestia przedmiotów bardziej materialnych u naszego drogiego bohatera. Otóż, z biegiem czasu, do naszego ekwipunku będą wpadać coraz to nowsze przedmioty, a wypadać inne. Nowa epicka broń, ilość strzał/bełtów, noże, artefakty, prowiant itp. Niedługo może się okazać, że ilość naszych strzał, których używaliśmy w przeciągu historii będzie zakalać blisko nieskończoności, a pół bochenka chleba wygenerowanego na samym początku podróży, nadal ma taką samą przydatność. Nie chodzi już tu nawet o zwykłą uczciwość względem samego siebie, czy reszty świata, ale o bardziej rozbudowaną świadomość tego co tak naprawdę przy sobie mamy.

Postuluję zatem, za stworzeniem, czegoś pokroju notatnika, dostępnego dla MG jak i graczy, do użytku wewnętrznego, w którym gracz edytując, będzie mógł spisywać, wszystkie dla niego istotne przedmioty.

Jestem świadom, że mamy pozycję taką jak: "obecny ekwipunek" ale jej dostępność dla każdego oka, budzi u mnie ambiwalentne odczucia, z racji właśnie tego, że jest ona dostępna dla wszystkich, dlatego pozostawiłbym to jako kwestię widocznego zewnętrznie ekwipunku, bez podawania jakichś większych parametrów.

Pzdr.

Thorn wyrzekł słowo stań się, Thorn i zgiń wyrzecze.
Kiedy od ludzi wiara i wolność uciecze,
Kiedy ziemię despotyzm i duma szalona
Zaleją, niczym poganie wyznawców Thorna -
Karząc plemię zwycięzców zbrodniami zatrute,
Thorn oczyści tę ziemię, wzniecając pokutę.
WSZYSTKO MA SWÓJ KONIEC

22.04.2017, 21:44
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Pierdółki bo pierdółki, ale jednak postanowiłem skrobnąć to tutaj, a nie Wujkowi Kratuchowi na PW.

Krótko i na temat - Sekcja "Opowiadania i Historie" mogłaby ulec drobnym przeróbkom. Konkretniej zaś, chodzi mi głównie o usunięcie poddziału "Ciekawostki" - Odkąd powstała, nikt nigdy tam nic nie napisał. Zamiast niej, można by dodać dwa-trzy inne poddziały - Opowiadania kanoniczne (Utrzymane w uniwersum Atarashii), opowiadania spoza AS (Inne fantasy czy opowiadania w teraźniejszości lub przyszłości) oraz jakieś inne, drobniejsze formy - Wiersze, piosenki czy rapsy o pedofilu z Lothil.

Rozwiewając ewentualne wątpliwości - Tak, z braku odpisów korci mnie, aby zapełnić nieco dział opowiadań różnymi swoimi wypocinami, ale brak jakiejkolwiek segregacji mnie razi Zaciesz

//Edit - Wiem, teoretycznie bym mógł wrzucić coś luzem i po prostu dać odpowiedni tag w tytule, ale jestem leniwą i omszałą bułą i wole utrudniać sobie i innym życie. Haters gonna hate, Meh gonna meh.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.05.2017, 23:06 przez Amaron.)

12.05.2017, 22:37
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Doublepost, yay.

Po części jest to pomysł, po części przypomnienie - Dobrze by było zaktualizować opracowanie atrybutów w przedmiotach (Tutaj!) pod kątem nowych zmian związanych z talizmanami (Tu!) oraz wrzucić tam też informacje dot. craftingu wraz z opisem nowych aur (Chodzi mi tu o dziką i szaloną aurę).

Na pewno zaoszczędzi to nowym graczom czasu na szukanie i rozwieje większość wątpliwości. Ewentualnie można też usunąć stary, nieaktualny temat i opisać całość od nowa. Ale to tylko moja sugestia.
12.12.2017, 17:32
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Dziemki za przypomnienie. Jest to planowane i zostanie zaimplementowane tak szybko jak się pojawi wolna chwila czasu. Niestety teraz świąteczne i prywatne obowiązki trochę nam przeszkadzają w tym. Postaramy się wprowadzić aktualizację do tematu z atrybutami oraz z craftingiem do końca grudnia. Gdyby tak się nie stało, masz prawo żądać 5k eteru za kolejne przypomnienie. Zaciesz

— STRONA ZNALEZIONA W LESIE MIRAŻU —
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.

13.12.2017, 18:00
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Pismo runiczne - z jednej strony pomysł super, z drugiej ogranicza się tylko do aktualnie jednej czynności czyli obrony przed demonami. Cytując Amarona: "Meh".
Jak rozumiem fabularnie to tylko mieszkańcy Azaratu i postacie które nauczyły się jakoś tego pisma umieją z niego korzystać.

No ale właśnie jak one działają?
Takie przykładowe ROSULMENROK ma chronić przed demonami ale w jakim zasięgu? To zależy od tego w jakim rozstawie zapiszemy runy w okręgu i od tego zależy rozmiar bariery? Czy tworzą coś bardziej podobnego do zaklęć ochronnych z Skyrim gdzie chronią tylko w stronę z której zostały zapisane.

Z innej strony czy takie słowa runiczne można zapisywać na powiedzmy pancerzu albo broni? Wtedy nawet postacie które nie są mistykami mogłyby posiadać jakąś metodę walki z demonami a nie każdy jest Avaaradem XD No i jeśli komuś to pasuje to postać obywatela paladyna walczącego z demonami z pomocą run.

No i kolejna kwestia czyli słowa runiczne ataku... Kompletnie nie rozumiem jakby to miało działać gdyby takowe się umiało. Posiadamy kamień albo metalową tabliczkę z runami. Pokazujemy ją w stronę demona i zaczyna się palić, grawitacja przybija go do ziemi albo jego ciało eksploduje?
Według mnie można by to przerobić na zasadzie wyciągania many z właściciela lub baterii. Czyli np. Wypisane na mieczu słowo ognia lub podpalenia postawiłoby demona w płomieniach kiedy miecz użytkownika praktycznie by go trafił, a np. Taka tarcza z wypisanymi runami ochronnymi po przelaniu w nie many stworzyłaby barierę chroniącymi przed atakami lub próbą przejścia dalej.

I tu się moja kolejna kwestia: mistycy potrafią naprawiać i wzmacniać bariery runiczne. Czemu by nie dać takim słowom czegoś w radzaju ładunków lub jak mówiłem wcześniej baterii która nie pobierałaby energii użytkownika ale w zamian energia zaczęła się wyczerpywać a w konsekwencji całkowitego wyładowania nawet zniszczyć runy. I wtedy zamiast naładować słowa runiczne trzeba je stworzyć od nowa.

Jeżeli istnieje taka opcja to bardzo chętnie piszę się na takie zadanie fabularne które ma na celu wygrzebanie tajemnic run, znalezienia jakiegoś lochu lub ruin bo jak rozumiem to kiedyś w świecie Atarashii demony były dość sporym problemem, a nie tylko w Azaracie.
18.06.2018, 20:30
Przeczytaj Znajdź Cytuj

I tu taki malutki jeszcze pomysł. Dlaczego nie dać opcji tworzenia swoich "własnych" zaklęć runicznych.
Np. Połącznie na czymkolwiek słów "światło" i "kula" tworzyłoby małą kulę światła latającą w miejscu a dodanie do tego jeszcze słowa "podążać" spowodowałoby że ta kula latałaby za twórcą.
Inna opcja: połączenie "światło" i "wybuch"/"eksplozja" dawałoby po wtłoczeniu many wybuch światła oślepiający wszystkich dookoła
Jeszcze inna opcja: "ogień", "tarcza" i "sojusznik" tworzyłoby ognistą tarczę (oczywiście nie broniącą od obrażeń fizycznych) nie atakującą przyjaciela a polącą okolicznych wrogów. A połącznie "podpalenie" i "cel" podpalało wroga.

Oczywiście takie słowa runiczne byłyby zapisane w innym języku więc po przetłumaczeniu słowa mogłyby nie mieć żadnego sensu w ludzkim.
A koszty takich kombinacji różniłyby się od siebie.
Od najtańszych:
1. Takie zaklęcie światła, może otwarcie zamka lub telekineza na mały zasięg,
2. Większość barier ochronnych nie wspominając o tych najpotężniejszych.
3. Kombinacje runiczne pozwalające na atakowanie.
18.06.2018, 21:09
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Hej. Pismo Runiczne zostało zaprojektowane lata temu i jego założenia do tej pory są identyczne. Runy tworzą słowa runiczne, które z kolei są odpowiedzialne za wznoszenie niewidzialnych barier, nieprzekraczalnych przez demony. Im większy zasięg mają rozrzucone między sobą litery, tym większy obszar jest chroniony. Jednak zasada jest prosta. Litery nie mogą być rozrzucone losowo. Muszą zamykać się w sznurze kolejno ciągnących się liter alfabetu runicznego. Mniejsze litery łatwiej zatrzeć więc sam Azarat jest otoczony bardzo masywnymi runami. Niemniej mniejsze symbole runiczne w teorii dawałyby taki sam efekt, jeśli rozrzuciłoby się je w ten sam sposób. Kwestia tego, że łatwiej o zatarcie.

Bariera tworzy niewidzialną kopułę, przez którą demony odbijają się jak piłeczki. W momencie, kiedy demon chce uderzyć/przejść, niewidzialna bariera na moment rozbłyska. Dla nich to taka sama sytuacja jakbyś ty stanął na przeciwko grubego gumowego muru i próbował w niego uderzać. Na demony z wyższych kręgów bariery niższego poziomu nie będą działać? Dlaczego? Uczeni nie wiedzą, więc musisz przyjąć za dogmat - tak jest i kropka.

Runy pozwalające atakować demony nigdy nie zostały odnalezione. Dlatego nie można mówić o ich istnieniu, bo dla świata ich nie ma. Jeżeli nałożyłbyś standardowe słowa na oręż, to mógłbyś w jakiś desperacki sposób próbować bronić się przeciwko demonom z naciskiem na słowo "próbować". Uzyskałbyś efekt bicia nieefektowną barierą potwora. On odbijałby się od twojego oręża a w następstwie ty także odbijałbyś się sam od własnego uderzenia niczym piłeczka i leciał na przysłowiowe deski.

Gdzieś tam krążą plotki, że w dawnych czasach ludzie potrafili walczyć z demonami, nakładając specjalne ofensywne runy na swoje bronie. Tylko w takiej sytuacji ostrze mogło wyrządzić im istotną krzywdę.

Mistycy mogą naprawiać bariery runiczne. To jest odniesienie do naszego bardzo starego założenia, że każdy mistyk zna doskonale runy i potrafi je przez wzgląd na to reperować je, kiedy z czasem się zniszczą. Z kolei mana mistyków przelana na bariery wzmacnia efekty. Przy odpowiedniej ilości many, mistyk mógłby się ochronić przed potężniejszym demonem tworząc kombinację słabszej bariery i swojej many. Bariera nie mogłaby być duża aby nie pożerać zbyt wiele energii mistyka. Gdyby taki mistyk chciał wspomóc barierę chroniąca Azarat, wsparłby ją tylko miejscami i tracił przy tym ogrom energii.

Co do pomysłu na magiczne słowa runiczne, zastanowimy się nad tym, ale patrząc jakim dysponujemy obecnie materiałem - raczej wstrzymałbym zbyt dużą ilość optymizmu.
Ogólnie Twój post bardziej nadaje się do tematu z pytaniami, ale nie będę go już przenosił. Niemniej dzięki za zgłoszenie pomysłu. Przemyślę możliwość wprowadzenia 3 typu run traktujących manę bardziej użytkowo.

Wujek Kratos

— STRONA ZNALEZIONA W LESIE MIRAŻU —
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.

18.06.2018, 21:53
Przeczytaj Znajdź Cytuj

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

formularz kontaktowy / Oznacz wszystkie działy jako przeczytane / Wersja Mobilna